Domovská stránka > C > Co Je Acquiring Bank?

Co je Acquiring bank?

Akceptace platebních karet je bankovní služba nazývaná jinak také acquiring. Akceptaci Vám může nabídnout i nebankovní subjekt, který však má k této činnosti příslušné povolení/licence.

Přečtěte si více

Kdo je Acquirer?

Zúčtovací banka, která uzavírá smluvní vztahy s obchodními společnostmi, zpracovává transakce platebními kartami (přímo nebo prostřednictvím třetí strany) a zajišťuje clearing a zúčtování. Také, co jsou platby u obchodníků? K zaplacení přes terminál obchodníka musíme mít kartu fyzicky v ruce a do příslušeného zařízení ji vložit. Po odsouhlasení částky zpravidla zadáváme osobní identifikační číslo (tzv. PIN). Tedy čtyřmístný číselný kód, kterým provedení platby potvrdíme (této operaci říkáme autorizace).

Jak platit platební kartou přes internet?

Platba kartou online je druh internetové platby, při které zákazník uhradí cílovou částku pomocí platební karty přes platební bránu. Do rozhraní platební brány zákazník zadává číslo karty, datum platnosti a CVC kód ze zadní strany karty. Co je to POS terminál? POS terminál nebo také platební terminál je elektronické zařízení, které umožňuje provedení bezhotovostní transakce platební kartou. Název POS vychází z anglického spojení slov Point-of-sale.

Tak co je platba na dálku?

MO/TO platby je označení pro transakce, které probíhají na dálku, buď po telefonu, nebo přes e-mail. Platba v praxi probíhá tak, že poskytnete druhé osobě číslo karty, datum platnosti a CVC/CVV kód. V dnešní době se tento typ transakcí už prakticky nevyužívá, protože ho nahradily platební brány. Lidé se také ptají, kolik můžu maximalne platit kartou? Standardní týdenní limity jsou 50 000 Kč pro výběr z bankomatu a 100 000 Kč pro platby s tím, že součet těchto transakcí také nesmí překročit 100 000 Kč.

Může se také zeptat, co znamená tokenizace karty?

Tokenizace platby je proces nahrazení tradičního čísla platební karty unikátním tokenem u online a mobilních transakcí. Tokeny mohou být omezeny na transakce pomocí konkrétního mobilního zařízení, na konkrétní obchodníky nebo typy transakcí. Proces tokenizace se odehrává na pozadí a spotřebitel o něm ani neví. Jak povolit platby přes internet Čsob? Povolení plateb na internetu – nastavení ePINu

Následnou správu můžete provádět i v mobilní aplikaci ČSOB Smart, kde je možné povolit, zakázat a změnit limit. V internetovém bankovnictví zvolte (menu „Karty“ – tři vodorovné čárky se šipkou vpravo – „Nastavit platby na internetu“).

Proč nejde platit kartou přes internet ČSOB?

Od 26. října 2021 už internetové platby kartou ČSOB nestačí potvrzovat pouze SMS kódem. Abychom splnili pravidla nové evropské směrnice, zaplatíte online pouze s aplikací Smart klíč. Pokud chcete u SMS kódů zůstat, jde to, ale potřebujete ještě navíc speciální ePIN.

By Hendrik

Jak platit kreditní kartou přes internet RB? :: Co jsou předpony?
Užitečné odkazy