Domovská stránka > J > Jak Zacházet S Počítačem?

Jak zacházet s počítačem?

Jak se chovat k hardwaru počítače:

 1. Není vhodné počítačové komponenty zbytečně vystavovat teplotám pod běžnou pokojovou teplotu (zejména pod bod mrazu).
 2. Počítač připojujte k rozvodné síti raději přes přepěťovou ochranu: Chraňte počítač před blesky.
 3. Se zapnutým počítačem nijak nemanipulujte ani ho nepřenášejte.

Přečtěte si více

Jak správně pracovat s počítačem?

Důležitá je správná židle s kvalitní opěrou zad a krku, nejlépe s područkami. Stůl, u kterého sedíte, musí být stabilní a v takové výšce, aby se Vám u něj pohodlně pracovalo. Prostor pracovní plochy by měl pojmout nejen klávesnici a myš, ale i Vaše předloktí a ponechat volné místo mezi Vámi a monitorem zhruba 60 cm. Jak začít pracovat v IT? Programování je nejlepší způsob, jak začít v IT. Kolem tvorby softwaru se motá spousta dalších profesí, které tě časem mohou zaujmout více, ale teď o nich ještě ani nevíš. Dokud je neuvidíš v praxi, nebudeš si umět jejich práci ani představit, natož se na ni rovnou hlásit.

Jak na programování?

S programováním můžeš začít úplně v pohodě pouze se základy ovládání počítače. Potřebuješ umět vytvořit a najít soubor nebo adresář (složku). Potřebuješ umět nainstalovat nový program. Dále se ti mohou hodit základy matematiky ze základky: třeba co je to dělení se zbytkem nebo obsah čtverce. Jak udržet počítač v kondici? Jak udržet nebo vrátit operační systém do dobré kondice

 1. omezení počtu automaticky spouštěných aplikací
 2. odinstalování nepotřebných programů
 3. defragmentace pevného disku.
 4. vyčištění disku.

Když to vezmeme v úvahu, co to je software a hardware?

Hardware označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače, narozdíl od dat a programů označovaných jako software. Jsou to elektronické součástky, které jsou na základové jednotce, také nazývané základová deska, motherboard nebo mainboard. Bez hardwaru by počítač nefungoval. Lidé se také ptají, jak správně pracovat s myší? Myš uchopte volně položenou rukou. Prsty by měly přirozeně dohmátnout na tlačítka, dlaň leží na myši. Ukazováček ovládá levé tlačítko, prostředníček nebo prsteníček pravé tlačítko. Myši mají většinou i kolečko pro posun stránky, to se ovládá také ukazováčkem.

Lidé se také ptají, jak na počítač pro seniory?

Doporučuji poptat se v knihovnách, klubech a centrech pro seniory, na Místním úřadě, Městském úřadě apod. Tyto instituce někdy na kurzy pro seniory čerpají dotace z Evropské unie, takže ty kurzy bývají pro důchodce zdarma. Budete totiž potřebovat více lekcí, abyste uměl tolik, aby Vás práce na počítači těšila a bavila. Co dělá počítač po zapnutí? Postup startu jádra OS:

převzetí kontroly nad PC, přepnutí procesoru do 32/64bitového režimu. aktivace privilegovaného režimu, který si pro sebe zabere jádro (nikdo jiný ho nemůže používat) detekce a inicializace I/O zařízení připojení souborového systému.

Jak si najit práci v IT?

práciIT

Možností je možná víc, než tušíte a každá nabízí svoje specifika:

 1. velké firmy a korporáty.
 2. malé zavedené firmy.
 3. startupy.
 4. outsourcing.
 5. projekty přes personální agenturu.
 6. vlastní projekty.

By Ezar Duncker

Jak být IT? :: Jak se stát Polyglotem?
Užitečné odkazy