Domovská stránka > C > Co To Je Git?

Co to je Git?

Pro zažívací ústrojí se užívá zkratka GIT vzniklá z pojmu gastrointestinální trakt (z řeckého gaster = žaludek a latinského intestinum = střevo).

Přečtěte si více

Může se také zeptat, co je git repozitář?

Git je verzovací systém, který je open source DVCS (distribuovaný systém řízení verzí). Je možné ho ovládat přes příkazový řádek nebo si nainstalovat nějaké GUI pro Git. Git v podstatě ukládá celou historii projektu na všech zařízeních, kde je repozitář stažený. Jak na GitHub? GitHub je jedna z mnoha hostingových služeb (např.: vedle Bitbucket), která umožňuje hostovat vlastní repositáře distribuovaného verzovacího systému Git. V první řadě je potřeba založit vlastní účet na GitHubu. Tady snad jen upozorním na uživatelské jméno, které je součástí URL všech budoucích repositářů.

Co je to GitHub?

GitHub je webová služba podporující vývoj softwaru za pomoci verzovacího nástroje Git. GitHub nabízí bezplatný Webhosting pro open source projekty. Od 7. ledna 2019 je možné ukládat bezplatně i soukromé repositáře (dříve po zaplacení měsíčního poplatku). Co je gastrointestinální trakt? Trávicí soustava, také trávicí nebo gastrointestinální trakt, je soustava orgánů, které se podílejí na příjmu, zpracování a vylučování potravy.

Co je to repository?

Repozitář (anglicky repository) je takové datové úložiště verzovacího systému, ze kterého je standardním způsobem (způsobem předepsaným daným verzovacím systémem) možné vytvářet další úložiště, jinými slovy jeho obsah klonovat; tím se odlišuje od tzv. pracovní kopie (anglicky working copy), jež duplikaci nepřipouští. Podle toho, co dělá git fetch? Příkaz git fetch stáhne commity ze serveru, ale ponechá je nesloučené se speciálním ukazatelem FETCH HEAD. Poté lze provést samotné sloučení pomocí git merge. Po stáhnutí ať už jedné nebo více větví, git vypíše, o které větve se jedná.

Podle toho, na co je gitlab?

GitLab je webový nástroj pro kompletní vývojový cyklus software. Poskytuje gitový repozitář, wiki, sledování chyb, kontinuální integraci (CI/CD), vytváření skupin, tvorbu statických webových stránek či management projektu. Tak jak pracovat s git? Git každý soubor uloží pouze jednou a poté ukládá jen tzv. snapshoty. V každém commitu (pomyslný uzel systému) jsou uloženy všechny soubory jako snapshot. To dává Gitu výhody oproti ostatním verzovacím systémům (Perforce, CVS, Bazaar), které ukládají soubor vždy při jeho změně.

Jak zacit s Gitem?

Git je "komunikační protokol". Lze říci že je to modernější verze předchozích "protokolů" SVN a CVS. GitHub je služba založena na tomto komunikačním protokolu. Doporučuji začít číst tady: https://git-scm.com/book/cs/v2 ale pro mě osobně, to není ideální učivo.

By Polish

Co je GitHub desktop? :: Co znamená že připojení není soukromé?
Užitečné odkazy