Domovská stránka > C > Co Je Koaxiální Kabel?

Co je koaxiální kabel?

Koaxiál (anténní kabel) přenáší signál od zdroje do vašeho přijímače. Velmi často nachází využití pro propojení antény a televize, využít jej však lze i pro síťové účely. Ať tak či onak, každý koaxiální kabel má několik důležitých parametrů, na které byste se při výběru měli zaměřit.

Přečtěte si více

Jak zapojit UPC do televize?

Koaxiálním kabelem propojte dle obrázku TV výstup zásuvky UPC a vstup „RF - IN“ na set-top boxu a dále postupujte podle bodu 2 návodu. Pro připojení druhého set-top boxu nebo analogové nabídky na dalším televizoru použijte anténní rozbočovač (není součástí balení), který je možné připojit do zásuvky UPC do TV výstupu. Tak co je to utp? UTP může být: unshielded twisted pair – druh kabelu, nestíněná kroucená dvojlinka. Micro Transport Protocol (µTP, uTP) – přenosový protokol. uridintrifosfát – jedna ze základních stavebních částí RNA.

Jaký kabel k satelitu?

Pro rozvod satelitního signálu bychom měli volit pouze kabely vyšších průměrů. Útlum koaxiálního kabelu totiž roste s frekvencí, a zatímco v pásmu rozhlasu kolem 100 MHz nám při použití 100 m kabelu signál zeslábne o jednotky dB, v pásmu UHF už je to kolem 15–20 dB a v pásmu satelitních rozvodů ještě mnohem více. Tak co je to krimpovaci? Technika krimpování slouží ke spojování elektrických vodičů, přičemž se vodič vloží do svorky (kolíku, dutinky), která je pak deformována při vysokém tlaku, čímž dochází k tváření za studena. Plocha průřezu se zmenší a odstraní se tak prakticky všechna prázdná místa v kontaktu, ve kterých se lisovaný vodič nachází.

Když to vezmeme v úvahu, jak zapojit bananek?

Kvalitní banánky mají vodič zasunutý do otvoru a přitažený poměrně tlustým šroubem - ošetření odizolovaného konce není nutné. Ty banánky jsou ale většinou celokovové a hrozí zkrat kovovým předmětem. Podle toho, jak zapojit bnc konektor? Koaxiální kabely a BNC konektory

Zpravidla se používá koaxiální kabel typu RG-58 s impedancí 50 Ω. Montáž konektoru se provádí pomocí speciálních nástrojů, tzv. stripovacích a krimpovacích kleští. Kabel se nejprve odizoluje a poté se nalisuje konektor.

Co je to F konektor?

F konektory jsou kovové anténní konektory jednoduché konstrukce, které umožňují kvalitní a lehce proveditelný spoj anténí techniky a koaxiálních kabelů. Montáž je jednoduchá, zvládne ji i laik. Konektory jsou používány pro VKV, VHF, UHF, tak i satelitní pásma. Co je konektor IEC? Konektor IEC je typ elektrického konektoru používaného pro připojení elektronických zařízení. Konektory se používají v různých aplikacích, včetně počítačových napájecích zdrojů, audiovizuálních zařízení a telekomunikačních zařízení. Konektory IEC se obvykle používají v situacích, kdy je omezený prostor, například v zadní části počítačové skříně.
Konektory IEC jsou k dispozici v různých provedeních, včetně napájecích, signálových a datových. Napájecí konektory IEC se používají k připojení elektronického zařízení ke zdroji napájení, jako je zásuvka nebo napájecí lišta. Signální konektory IEC se používají k připojení elektronického zařízení ke zdroji signálu, jako je anténa nebo zásuvka kabelové televize. Datové konektory IEC se používají k připojení elektronického zařízení ke zdroji dat, jako je modem nebo ethernetový port.
Konektory IEC jsou k dispozici v různých velikostech, včetně dvoukolíkových, tříkolíkových a čtyřkolíkových. Nejběžnějším konektorem IEC je 3pólový konektor, který se obvykle používá pro počítačové napájecí zdroje. Konektory IEC jsou k dispozici také v 5pinovém a 6pinovém provedení, které se používají pro audio/video zařízení, resp. telekomunikační zařízení.

Jak se zapojuje televize?

Za předpokladu, že máte všechny potřebné kabely a vybavení:
1. Zapojte napájecí kabel do zadní části televizoru a připojte jej do zásuvky.
2. Připojte kabel HDMI k portu HDMI na zadní straně televizoru.
3. Druhý konec kabelu HDMI připojte k portu HDMI na zadní straně digitálního boxu nebo digitálně-analogového převodníku.
4. Pokud používáte digitální box, připojte koaxiální kabel ze zásuvky kabelové televize k zadní straně digitálního boxu.
5. Pokud používáte digitálně-analogový převodník, připojte jeden konec koaxiálního kabelu do kabelové zásuvky a druhý konec do portu "ANT IN" na zadní straně převodníku.
6. Připojte jeden konec červeného, zeleného a modrého komponentního kabelu (nebo červeného, bílého a žlutého kompozitního kabelu) k odpovídajícím barevným portům na zadní straně televizoru.
7. Druhý konec komponentních nebo kompozitních kabelů připojte k odpovídajícím barevným portům na zadní straně digitálního boxu nebo konvertoru.
8. Pokud používáte digitální box, připojte jeden konec audio kabelu k portu "AUDIO OUT" na zadní straně boxu.
9. Pokud používáte konvertor, připojte jeden konec audio kabelu k portu "AUDIO OUT" na zadní straně boxu.
10. Druhý konec audio kabelu připojte k portu "AUDIO IN" na zadní straně televizoru.
11. Pokud používáte dálkový ovladač, vložte do něj baterie.
12. Zapněte televizor.
13. Pokud používáte digitální box, pomocí tlačítek se šipkami na dálkovém ovladači zvýrazněte tlačítko "Menu" a stiskněte tlačítko "OK".

By Sanderson Sulzen

Jak propojit dva notebooky Windows 10? :: Jak spojit dva koaxiální kabely?
Užitečné odkazy