Domovská stránka > J > Jak Najít Chyby Ve Windows 10?

Jak najít chyby ve Windows 10?

Vyhledání problémů a řešení v centru Hlášení problémů

Ve sloupci Zdroj vyhledejte položku Windows a v části Souhrn neočekávaně vyhledejte možnost Vypnout. Klikněte pravým tlačítkem myši na příslušný řádek a vyberte možnost Vyhledat řešení. POZNÁMKA: Pro zobrazení řešení musíte být online.

Přečtěte si více

Také, jak obnovit počítač přes bios?

Obnovte systém BIOS na výchozí nastavení. Restartujte počítač, stisknutím klávesy "F2" zadejte systém BIOS a stisknutím kláves Alt+F obnovte CMOS. Po stisknutí kombinované klávesy uslyšíte ostrý zvukový tón. U některých verzí systému BIOS můžete stisknutím klávesy F9 obnovit CMOS. Jak opravit Windows 10 v BIOSu? V BIOSu PC nastavte bootování z USB flash disku. Po výběru klávesnice máte možnost v nabídce „Poradce při potížích“ a následně v „Rozšířené možnosti“ spustit opravný mechanizmus Windows. To je ten, který by se měl spustit v případě, kdy Windows alespoň nastartuje do opravného režimu (volba Oprava po spuštění).

Jak se vrátit k předchozí verzi Windows 10?

Obnovení předchozí verze Windows

Po omezenou dobu po upgradu na Windows 10 se budete moct vrátit k předchozí verzi Windows tak, že vyberete tlačítko Start, pak vyberete Nastavení > Aktualizovat & Zabezpečení > Obnovení & potom v části Přejít zpátky na předchozí verzi Windows 10.
Jak na reinstall Windows 10? Vložte do DVD mechaniky instalační disk Windows 10 nebo připojte flash disk a restartujte počítač. Windows 10 by se měla z vloženého DVD nebo flash disku sama spustit. Věnujte startujícímu počítači pozornost, možná že načtení systému z disku budete muset potvrdit stiskem klávesy, zpravidla libovolné.

Jak přeinstalovat počítač bez CD?

Spusťte nástroj Windows USB/DVD Download Tool a postupujte dle pokynů. Budete požádáni o vybrání staženého ISO souboru. Poté budete muset ve Windows Explorer vybrat, kam jej chcete kopírovat (na prázdné DVD, nebo na USB disk). Po dokončení kopírování souboru ISO bude DVD či USB disk připraven k použití. Jak přeinstalovat Windows 10 z recovery? Přeinstalace systému Windows 10 do stavu, v jakém jej dodala společnost Dell, pomocí prostředí Windows Recovery Environment (WinRE)

  1. Klikněte na tlačítko Start.
  2. Vyberte možnost Obnovit počítač do továrního nastavení (Nastavení systému).
  3. V části Spuštění s upřesněným nastavením vyberte možnost Restartovat hned.

Podle toho, jak se dostat do biosu?

Při spouštění vašeho počítače můžete stisknutím nějaké klávesy odeslat příkaz ke vstupu do BIOSu. Klávesová zkratka pro vstup do BIOSu může být například DEL, ESC, F11, F2 nebo F10. Klávesové zkratky se liší podle značky a typu počítače. Proč padá Windows 10? Příčin selhání systému Windows 10 je několik. Jedním z nich může být poškození souborů operačního systému. Další možností jsou hardwarové problémy, například selhávající pevný disk. Třetí možností mohou být problémy s ovladači, které mohou být způsobeny zastaralými nebo nekompatibilními ovladači. V neposlední řadě mohou pády způsobovat viry nebo jiný škodlivý software.
Pokud máte podezření, že pády systému Windows 10 jsou způsobeny poškozeným operačním systémem, můžete zkusit spustit vestavěný nástroj pro opravu systému Windows 10. Za tímto účelem přejděte do Ovládacích panelů a vyberte možnost "Obnovení". Poté v části "Rozšířené možnosti" vyberte možnost "Opravit počítač". Tím spustíte nástroj pro opravu systému Windows 10, který se pokusí opravit všechny poškozené soubory operačního systému.
Pokud máte podezření, že pády systému Windows 10 způsobují problémy s hardwarem, můžete zkusit spustit nástroj pro diagnostiku hardwaru. Mnoho výrobců hardwaru nabízí bezplatné diagnostické nástroje, které si můžete stáhnout z jejich webových stránek. Jakmile diagnostický nástroj stáhnete a spustíte, otestuje váš hardware na případné problémy a poskytne vám zprávu.
Pokud máte podezření, že pády systému Windows 10 způsobují problémy s ovladači, můžete zkusit aktualizovat ovladače. Za tímto účelem přejděte do "Správce zařízení" v Ovládacích panelech a najděte ovladač, který podle vás způsobuje problém. Klepněte na ovladač pravým tlačítkem myši a vyberte možnost "Aktualizovat ovladač". Pokud je k dispozici aktualizace, nainstalujte ji podle pokynů.
Pokud máte podezření, že pády systému Windows 10 jsou způsobeny malwarem, můžete zkusit spustit kontrolu malwaru. Na internetu je k dispozici mnoho bezplatných skenerů malwaru. Po stažení a spuštění skeneru prověří počítač, zda neobsahuje škodlivý software, a odstraní jej.

Podle toho, jak aktualizovat ovladače ve windows 10?

V systému Windows 10 můžete ovladače aktualizovat několika různými způsoby. Nejběžnějším způsobem je použití integrovaného nástroje Správce zařízení. Můžete také použít webové stránky výrobce nebo nástroj pro aktualizaci ovladačů třetí strany.
Chcete-li aktualizovat ovladače pomocí nástroje Správce zařízení, postupujte podle následujících kroků:
1. Správce zařízení otevřete klepnutím pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a výběrem položky "Správce zařízení" z kontextové nabídky.
2. Vyhledejte zařízení, pro které chcete aktualizovat ovladač, a klikněte na něj pravým tlačítkem myši.
3. Z vyskakovací nabídky vyberte možnost "Aktualizovat ovladač".
4. Vyberte možnost "Automaticky vyhledat aktualizovaný software ovladače".
5. Systém Windows poté vyhledá a nainstaluje aktualizovaný ovladač.
Pokud chcete ovladač aktualizovat ručně, můžete si aktualizovaný ovladač stáhnout z webových stránek výrobce. Po stažení ovladače postupujte podle následujících kroků:
1. Otevřete Správce zařízení.
2. Vyhledejte zařízení, pro které chcete aktualizovat ovladač, a klikněte na něj pravým tlačítkem myši.
3. V kontextové nabídce vyberte možnost "Aktualizovat ovladač".
4. Vyberte možnost "Procházet můj počítač pro software ovladače".
5. Vyberte možnost "Let me pick from the list of available drivers on my computer".
6. Ze seznamu vyberte aktualizovaný ovladač a klepněte na tlačítko "Další".
7. Systém Windows poté nainstaluje aktualizovaný ovladač.

By Bartie

Jak obnovit pamětovou kartu? :: Jak se dostat do WinRE?
Užitečné odkazy