Domovská stránka > J > Jak Odstranit Ochranu Proti Zápisu Na Sd Kartě?

Jak odstranit ochranu proti zápisu na SD kartě?

Když na kartu nemůžete uložit žádné soubory, patrně jste si náhodně zamkli zámek „Lock“ na kartě. To je malý plastový přepínač, který se většinou nachází v levém horním rohu karty. Přesuňte přepínač do polohy „unlock“, vložte kartu do čtečky a znovu zkontrolujte, zda už na ni lze zapisovat, nebo ne.

Přečtěte si více

A další otázka, jak naformátovat disk když je chráněn proti zápisu?

V průzkumníkovi vyberte konkrétní USB disk, klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte Formátovat. Následně v položce Systém souborů vyberte exFAT. Upozorňujeme, že dojde ke kompletnímu smazání obsahu flash disku, proto si jej nejprve zazálohujte. Také, jak odstranit ochranu proti zápisu usb? Pokud vám počítač hlásí, že je zařízení chráněno proti zápisu, vyhledejte na USB jednotce nebo na SD kartě přepínač ochrany proti zápisu (nazývaný také zámek). Pokud má vaše zařízení tento přepínač zapnutý, zkontrolujte, zda je přepínač nastaven na zápis, nikoli jen pro čtení.

Když to vezmeme v úvahu, jak vypnout ochranu proti zápisu?

Nejprve zkuste změnit nastavení klasickým způsobem. Klikněte pravým tlačítkem myši na složku nebo soubor a z kontextové nabídky vyberte možnost »Vlastnosti«. V záložce »Obecné« odstraňte zatržítko u položky »jen pro čtení«. Když to vezmeme v úvahu, jak vymazat micro sd? Formátování SD karty na Androidu

  1. Klikněte na nastavení. Zde přejděte na úložiště a pod nadpisem Přenosné úložiště klikněte na SD Karta (případně Micro SD).
  2. Klepněte na možnost Nastavení úložiště. Zde naleznete možnost Formátovat.
  3. Vyberte možnost Vymazat a formátovat. Potvrďte výběr klepnutím na možnost Hotovo.

Jak opravit paměťovou kartu?

Je-li paměťová karta stále poškozená a nemůžete si dovolit ztratit tyto soubory Android, můžete se obrátit na Apeaksoft Android Obnova dat pro pomoc. Je to konečný Android Data Recovery software, který může obnovit ztracené nebo smazané údaje bezpečně a snadno. Jak odblokovat disk chráněn proti zápisu? 1. Klikněte pravým tlačítkem myši na jednotku chráněnou proti zápisu a vyberte "Vlastnosti".
2. Vyberte kartu "Zabezpečení" a klikněte na tlačítko "Upravit".
3. Přidejte uživatele (např. "Authenticated Users") a dejte mu "Full Control".
4. Klikněte na tlačítko "OK" a poté na tlačítko "Apply".
5. Zkuste znovu získat přístup k jednotce.

Tak jak odblokovat disk?

Odblokování uživatele

  1. Přejděte na adresu drive.google.com.
  2. Vpravo nahoře klikněte na svou profilovou fotku. Spravovat účet Google.
  3. Klikněte na Lidé a sdílení Blokováno.
  4. Otevře se seznam účtů, které jste ve službách Google zablokovali.
  5. Vedle jména dané osoby vyberte Odstranit .
A další otázka, jak na formátování disku? Existuje několik různých způsobů formátování disku podle toho, o jaký typ disku se jedná a jaký souborový systém chcete použít.
Pokud formátujete pevný disk, obvykle stačí použít nástroje integrované v operačním systému. V systému Windows můžete k formátování disků použít nástroj "Správa disků". V případě systému macOS můžete použít aplikaci "Disk Utility".
Pokud formátujete USB flash disk, musíte použít nástroj, který podporuje souborový systém FAT32. Systém Windows má pro tento účel vestavěný nástroj s názvem "Formátování jednotky USB Flash" a k dispozici je také mnoho nástrojů třetích stran.
Pokud formátujete kartu SD, budete muset použít nástroj, který podporuje souborový systém FAT32 nebo exFAT. Systém Windows má pro tento účel vestavěný nástroj s názvem "Formátovač paměťových karet SD" a k dispozici je také mnoho nástrojů třetích stran.

Jak zašifrovat USB flash disk?

Existuje několik různých způsobů šifrování jednotky USB flash:
1. Použijte vestavěnou funkci šifrování:
Mnoho novějších USB flash disků je vybaveno vestavěnými šifrovacími funkcemi. Chcete-li tuto funkci použít, jednoduše naformátujte jednotku pomocí možnosti šifrování. Tím se zašifrují všechna data na jednotce.
2. Použijte šifrovací software třetí strany:
Pokud vaše jednotka USB flash není vybavena vestavěným šifrováním, můžete k jejímu zašifrování použít software třetí strany. K dispozici je mnoho různých možností, proto si nezapomeňte prozkoumat tu nejlepší pro vaše potřeby.
3. Použijte nástroj BitLocker To Go:
BitLocker To Go je vestavěná šifrovací funkce systému Windows, kterou lze použít k šifrování jednotek USB flash. Chcete-li použít BitLocker To Go, jednoduše otevřete ovládací panel BitLocker Drive Encryption, vyberte jednotku, kterou chcete zašifrovat, a poté postupujte podle pokynů.

By Aluin

Jak zablokovat flash disk? :: Jak resetovat pametovou kartu?
Užitečné odkazy