Domovská stránka > C > Co Je Testing?

Co je testing?

Testování tedy představuje zejména hledání určitých informací o daném produktu zkoumáním daného produktu. Proces testování je podmnožinou procesu ověřování a plánování kvality.

Přečtěte si více

Jak se testuje software?

Naprosto zásadním testplánem je regresní sada sloužící k regresnímu testování (více v článku Regresní testování). Nebo smoke sada, která nám určuje, zda produkt vůbec funguje a má smysl začít jej testovat. Dobré je si také uvědomit, kde chyby vznikají. Jak se testují aplikace? Proces testování aplikací očima testerky

Získávám tak prvotní uživatelský dojem a můžu zhodnotit, jestli jí rozumím, dokážu se v ní orientovat a chování aplikace mi jako uživateli dává smysl – zkrátka jestli je pro mě srozumitelná a zda se v ní vyznám i bez dalšího kontextu.

Lidé se také ptají, co je to integrační test?

integrační testování je fáze testování softwaru, ve které jsou jednotlivé softwarové moduly kombinovány a testovány jako skupina. Objevuje se po testování jednotky a před validačním testováním. Jak se stát testerem? Výhodnou startovací pozicí pro vás určitě bude SŠ nebo VŠ s IT zaměřením. Pokud ale například po letech v jiném oboru měníte kariérní směr a IT školu nemáte, nelekejte se ničeho, potřebné základy se můžete snadno naučit i sami, existují různé kurzy, akademie nebo online vzdělávací platformy.

Co je to Mockování?

Mockování znamená nahrazení původního objektu za jeho testovací imitaci, která neprovádí žádnou funkci a jen se tváří jako původní objekt. A předstírá chování, které potřebujeme kvůli testování. Co je software tester? Software testing je způsob kontroly kvality a minimalizování potenciálních škod. Úkolem software testera je najít chyby a způsoby, jak „rozbít“ daný produkt.

Jak otestovat testera?

Tester s vývojářem musí chybu komunikovat a následně s ním spolupracovat na nápravě situace. Nejjednodušší je zeptat se kandidáta na podobnou pracovní zkušenost, anebo nastínit fiktivní situaci, kde tuto dovednost lze rozpoznat. Držte se raději čistě pracovních situací a vyhněte se osobním anebo problematickým tématům. Podle toho, co musí umět tester? Jaké vlastnosti potřebuje tester softwaru?

  • Bohatá fantazie. Jedině s fantazií a svým odlišným myšlením dokážete vymyslet takové testy, které málokoho napadnou.
  • Analytické myšlení
  • Pečlivost a trpělivost.
  • Zvídavost.
  • Chuť se stále učit a odhodlání zkoušet nové věci a směry.
  • Odvaha.
  • Chemický vzorec.

Jak otestovat aplikaci?

Z časového hlediska vývoje aplikace se nejdříve píší tzv. jednotkové (unit) testy. Ty píší samotní programátoři a testují jimi svůj vlastní kód. Pak přichází na řadu integrační testy a po nich systémové testy.

By Cate Sauerwein

Jak správně psát testovací scénáře? :: Jak se spojuje optický kabel?
Užitečné odkazy