Co je testing?
Testování tedy představuje zejména hledání určitých informací o daném produktu zkoumáním daného produktu. Proces testování je podmnožinou procesu ověřování a plánování kvality.
Jak se testuje software?
Naprosto zásadním testplánem je regresní sada sloužící k regresnímu testování (více v článku Regresní testování). Nebo smoke sada, která nám určuje, zda produkt vůbec funguje a má smysl začít jej testovat. Dobré je si také uvědomit, kde chyby vznikají. Jak se testují aplikace? Proces testování aplikací očima testerky
Získávám tak prvotní uživatelský dojem a můžu zhodnotit, jestli jí rozumím, dokážu se v ní orientovat a chování aplikace mi jako uživateli dává smysl – zkrátka jestli je pro mě srozumitelná a zda se v ní vyznám i bez dalšího kontextu.
Lidé se také ptají, co je to integrační test?
Integrační testování je fáze testování softwaru, kdy jsou jednotlivé softwarové moduly kombinovány a testovány jako skupina. Přichází po testování jednotky a před validačním testováním. Lidé se také zajímají, co je to integrační test. Jak se stát testerem? Výhodnou startovací pozicí pro vás určitě bude SŠ nebo VŠ s IT zaměřením. Pokud ale například po letech v jiném oboru měníte kariérní směr a IT školu nemáte, nelekejte se ničeho, potřebné základy se můžete snadno naučit i sami, existují různé kurzy, akademie nebo online vzdělávací platformy.
Co je to Mockování?
Mockování znamená nahrazení původního objektu za jeho testovací imitaci, která neprovádí žádnou funkci a jen se tváří jako původní objekt. A předstírá chování, které potřebujeme kvůli testování. Co je software tester? Software testing je způsob kontroly kvality a minimalizování potenciálních škod. Úkolem software testera je najít chyby a způsoby, jak „rozbít“ daný produkt.
Jak otestovat testera?
Tester s vývojářem musí chybu komunikovat a následně s ním spolupracovat na nápravě situace. Nejjednodušší je zeptat se kandidáta na podobnou pracovní zkušenost, anebo nastínit fiktivní situaci, kde tuto dovednost lze rozpoznat. Držte se raději čistě pracovních situací a vyhněte se osobním anebo problematickým tématům. Podle toho, co musí umět tester? Jaké vlastnosti potřebuje tester softwaru?
- Bohatá fantazie. Jedině s fantazií a svým odlišným myšlením dokážete vymyslet takové testy, které málokoho napadnou.
- Analytické myšlení
- Pečlivost a trpělivost.
- Zvídavost.
- Chuť se stále učit a odhodlání zkoušet nové věci a směry.
- Odvaha.
- Chemický vzorec.
Jak otestovat aplikaci?
Z časového hlediska vývoje aplikace se nejdříve píší tzv. jednotkové (unit) testy. Ty píší samotní programátoři a testují jimi svůj vlastní kód. Pak přichází na řadu integrační testy a po nich systémové testy.