Domovská stránka > J > Jak Funguje Hashtag Na Instagramu?

Jak funguje hashtag na Instagramu?

Za hashtag se považuje slovo nebo sousloví označené dvojkřížkem # (znak pro číslo). Tím, že určité slovo opatříte hashtagem, vyrobíte z něj klíčové slovo a snadno se pak podíváte, kdo všechno na tento hashtag nesoucí informace na dané téma reagoval, popř. se můžete zapojit do konverzace na toto téma (např. #kavárna).

Přečtěte si více

Jak vypadá hashtag?

Jedná se o metadata tvořená slovem, nebo slovním spojením bez mezer, před které je vložen symbol # zvaný hash (v češtině se mu občas také říká mřížka, či křížek). Tímto spojením vznikne něco jako klíčové slovo, kterým je v rámci internetu a IT systémů specifikován obsah konkrétního média, textu, souboru a tak podobně. Také, proč používat hashtagy? Nyní se hashtagy používají především pro jednodušší vyhledávání na sociálních sítích. Samotný hashtag si můžeme představit jako štítek či nálepku, kterou připneme ke sdělení. Uživatelé na různých sociálních sítích pak mohou jednodušeji vyhledávat obsah, o který mají v daný moment zájem.

Jak si udělat vlastní hashtag?

Stačí pouze napsat do vyhledávače konkrétní hashtag. Vlastní hashtag si vytvoříme tak, že před naše klíčové slovo vložíme symbol #. Příkladem může být hashtag v rámci našeho projektu Brno daruje život #darujizivot. Jak se tvoří hashtag?

Jak napsat hashtag

 1. Alt Gr + x.
 2. Alt + 35.
 3. Ctrl + Alt + x.

Kdy se pouziva hashtag?

Hashtag je fráze, slovo či věta označená křížkem „#“ (nazýváme mřížka nebo hash). Jeho význam tkví především v jednoznačném indexování klíčových slov. Využívá se k označení článků, dokumentů a klíčových slov. Jeho využítí vídáme často v content marketingu. Jak se píše hashtag na klávesnici? Prvním a nejjednodušším způsobem, jak # napsat, je s využitím Alt Gr na pravé straně od mezerníku. Spolu s touto klávesou potom stačí přidržet písmeno X a hashtag je na světě!

Jaké Hashtagy?

Žebříčky nejvíce používaných hashtagů

 • #love (1 384 589 359)
 • #instagood (852 435 933)
 • #me (364 579 811)
 • #cute (450 085 232)
 • #tbt (438 896 402)
 • #photooftheday (564 491 619)
 • #instamood (208 407 023)
 • #picoftheday (420 463 916)
Jak vybrat hashtag? Ideální hashtag odpovídá obsahu fotografe a zároveň by měl patřit mezi ty používané. Hashtagy jsou rozšířené především v angličtině, ale musíte dbát na vaše cílové publikum, a pokud máte české fanoušky a sdílíte příspěvky česky, mělo by to platit také u hashtagů.

Jak se přidá hashtag?

Jak používat hashtagy na Instagramu?

 1. Pořiďte nebo nahrajte fotku nebo video.
 2. Rozhodněte se, jestli chcete přidat filtr, a pak klepněte na Další (iPhone) nebo na (Android).
 3. Klepněte na Napište popisek... a napište #, za který doplníte text nebo emoji (třeba #kytka).
 4. Klepněte na Sdílet (iPhone) nebo na (Android).

By Blessington

Co je slovo hashtag? :: Proč Šifrujeme data?
Užitečné odkazy