Windows 7. Jak používat funkci Obnovení systému a řešit běžné problémy

Jak obnovit Windows 7 z biosu?
Restartujte počítač, stisknutím klávesy "F2" zadejte systém BIOS a stisknutím kláves Alt+F obnovte CMOS. Po stisknutí kombinované klávesy uslyšíte ostrý zvukový tón. U některých verzí systému BIOS můžete stisknutím klávesy F9 obnovit CMOS.
Další informace najdete na support.microsoft.com

Systém Windows 7 má užitečnou funkci Obnovení systému, která uživatelům umožňuje vrátit počítač do předchozího stavu. Obnovení systému může být užitečným nástrojem, ať už se potřebujete vrátit k předchozí konfiguraci, opravit závažnou chybu nebo nainstalovat problematický software. V tomto příspěvku si projdeme, jak Obnovení systému využívat, jak řešit typické problémy a jak reagovat na některé často kladené dotazy.

1. Jak používat funkci Obnovení systému v systému Windows 7: Postupujte podle následujících postupů a získejte přístup k Obnovení systému v systému Windows 7: * 1. Přejděte do levého dolního rohu obrazovky a klikněte na tlačítko Start. 2. Do vyhledávacího řádku zadejte „Obnovení systému“ a vyberte jej ze seznamu výsledků. 3. V okně Obnovení systému pokračujte kliknutím na tlačítko „Další“. 4. Zobrazí se vám seznam dostupných bodů obnovení. Jedná se o obrazy nastavení vašeho počítače pořízené v různých časových obdobích. Po výběru bodu obnovení, který předchází problému, s nímž se potýkáte, klikněte na tlačítko „Další“. 5. Po přezkoumání vybraného bodu obnovení stiskněte tlačítko „Finish“ (Dokončit) pro zahájení postupu obnovení. Proces obnovy bude zahájen po restartu počítače. Zásadní je být trpělivý a nechat postup dokončit, protože to může nějakou dobu trvat.

2. Jak spustit obnovení systému:

Do prostředí Obnovení systému můžete nastartovat i v případě, že počítač nelze normálně spustit nebo pokud nemáte přístup k Obnovení systému z operačního systému. Postup je následující:

1. Než se zobrazí logo systému Windows, restartujte počítač a opakovaně stiskněte klávesu F8.

2. Po zobrazení nabídky Advanced Boot Options (Rozšířené možnosti spuštění) vyberte pomocí kláves se šipkami položku Repair Your Computer (Opravit počítač) a stiskněte klávesu Enter. 3. Vyberte rozložení klávesnice a ve třetím kroku klikněte na tlačítko „Další“. 4. Pokud budete vyzváni, zadejte své přihlašovací jméno a heslo. 5. V okně System Recovery Options (Možnosti obnovení systému) klikněte na „System Restore“ (Obnovení systému). 6. Vyberte bod obnovení a spusťte postup obnovení podle pokynů na obrazovce. Opraví obnovení systému všechny problémy?

Přestože je Obnovení systému silným nástrojem, ne všechny problémy s ním lze vyřešit. Jedná se především o systémové soubory, nastavení registru a instalace konkrétního softwaru. Může dobře fungovat při odstraňování problémů způsobených nedávnými aktualizacemi softwaru. Nemusí být schopen opravit infekce malwarem, závažné poškození systému nebo selhání hardwaru. Důležité soubory by měly být vždy pravidelně zálohovány, aby byla zajištěna jejich bezpečnost. Odstraní obnovení systému úplně všechno? Osobní soubory, včetně dokumentů, fotografií a filmů, Obnovení systému neodstraní. Většinou se zabývá instalacemi aplikací a nastavením systému. Může však odinstalovat dříve nainstalovaný software, ovladače a aktualizace systému. Abyste předešli případné ztrátě dat, doporučujeme před spuštěním Obnovení systému zálohovat důležité soubory. Proč nemohu provést obnovení systému? Existuje řada důvodů, proč můžete při pokusu o obnovení systému narazit na problémy. Mezi typické příčiny patří: Nedostatek místa na pevném disku: Zkontrolujte, zda je na systémovém disku dostatek volného místa, aby bylo možné obnovení dokončit.

– Obnovení systému je zakázáno: Zkontrolujte, zda je v počítači zapnuta funkce Obnovení systému. To provedete tak, že v nabídce Start kliknete pravým tlačítkem myši na položku „Počítač“, zvolíte „Vlastnosti“ a poté vyberete možnost „Ochrana systému“.

– Poškozené body obnovení: Pokud jsou body obnovení poškozené nebo poškozené, nemusí být možné obnovení systému spustit. Za takových okolností bude možná nutné použít jiné techniky řešení problémů nebo vyhledat odbornou pomoc.

Závěrem lze říci, že funkce Obnovení systému v systému Windows 7 je užitečná a umožňuje uživatelům obnovit počítač do dřívějšího stavu. Přestože může být užitečným nástrojem pro řešení mnoha problémů, je nezbytné si uvědomit její omezení. Obnovení systému můžete efektivně využívat a udržovat svůj počítač v bezproblémovém chodu, pokud budete dodržovat výše uvedené postupy a dávat pozor na obvyklé potíže.

FAQ
Jak provést obnovení systému, když se systém Windows nechce spustit?

Obnovení systému můžete provést pomocí nabídky Rozšířené možnosti spouštění i v případě, že se systém Windows nespustí. Postup je následující: Před zobrazením loga Windows spusťte počítač a opakovaně klikněte na klávesu F8.

2. Po výběru možnosti „Repair Your Computer“ (Opravit počítač) pomocí šipek na panelu Advanced Boot Options (Rozšířené možnosti spouštění) stiskněte klávesu Enter.

3. Po výběru rozložení klávesnice klikněte na tlačítko „Další“. 4. Po zadání přihlašovacího jména a hesla klikněte na tlačítko „OK“. 5. V seznamu System Recovery Options (Možnosti obnovení systému) vyberte možnost „System Restore“ (Obnovení systému). 6. Po výběru bodu obnovení ze seznamu uvedeného v kroku 6 klikněte na tlačítko „Next“. 7. Po přezkoumání vybraného bodu obnovení stiskněte tlačítko „Finish“ pro spuštění postupu obnovení. 8. Po dokončení obnovy systému restartujte počítač. Uvědomte si, že provedením obnovení systému dojde k obnovení nastavení počítače do dřívější doby, čímž se vymažou veškeré změny provedené po zvoleném bodu obnovení. Před zahájením obnovení systému se obvykle doporučuje vytvořit zálohu důležitých dat.

Je bezpečné provést obnovení systému?

Ano, provedení obnovení systému v systému Windows 7 je často bezpečné. Systémové soubory, nastavení a nainstalované aplikace v počítači můžete obnovit do předchozího stavu pomocí integrovaného nástroje známého jako Obnovení systému. Může být užitečný při řešení problémů způsobených nekompatibilními instalacemi programů, konflikty ovladačů nebo chybami při provozu.

Je důležité mít na paměti, že obnovení systému nemá vliv na osobní soubory, jako jsou e-maily, dokumenty a obrázky. Většinou se soustředí na úpravy na úrovni systému. Kromě toho se obvykle doporučuje před spuštěním Obnovení systému vytvořit zálohu klíčových souborů pro případ, že by během jeho provádění došlo k něčemu nepředvídanému.

Celkově je Obnovení systému užitečným nástrojem pro řešení problémů systému Windows 7, a pokud dodržíte doporučená bezpečnostní opatření, je jeho použití obvykle bezpečné.