Potýkáte se s nepříjemným problémem, kdy Windows 10 nezobrazuje čas na ploše? Nejste to jen vy. S tímto problémem se setkalo mnoho uživatelů, ale naštěstí existují jednoduchá řešení, jak obnovit datum a čas. V tomto příspěvku prozkoumáme možné příčiny nesynchronizace hodin vašeho počítače, způsoby odstranění problému a možná řešení.
Nepropadejte panice, pokud se na pracovní ploše systému Windows 10 nezobrazuje datum a čas. Následujícími kroky jej můžete rychle obnovit:
Klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel v dolní části obrazovky. 2. V kontextové nabídce vyberte možnost „Nastavení hlavního panelu“. 3. V okně nastavení přejděte dolů do části „Oznamovací oblast“. 4. Vyberte možnost „Zapnout nebo vypnout systémové ikony“. Přepněte přepínač „Hodiny“ vedle ní do polohy „Zapnuto“. 6. Zavřete okno s nastavením a na ploše by se nyní mělo zobrazovat aktuální datum a čas. Proč nefungují hodiny v počítači? Jednou z typických příčin nefunkčnosti hodin počítače je vybitá baterie CMOS. Vnitřní hodiny počítače jsou udržovány v chodu i po jejich vypnutí baterií CMOS. Pokud je tato baterie vybitá nebo slabá, může váš počítač ztratit přehled o čase. Tento problém můžete vyřešit výměnou baterie CMOS, což je obvykle malá baterie ve tvaru mince umístěná na základní desce.
Dalším faktorem, který může přispět k nepřesným hodinám počítače, je nesprávné nastavení časového pásma. Následujícím postupem se můžete ujistit, že je počítač nastaven na příslušné časové pásmo: 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na zobrazení času a data na hlavním panelu.
2. V kontextové nabídce vyberte možnost „Upravit datum/čas“. 3. V okně nastavení přepněte přepínač „Nastavit časové pásmo automaticky“ do polohy „Zapnuto“. 4. Přepínač vypněte a pokud je časové pásmo stále vypnuté, vyberte správné časové pásmo ručně z rozevírací nabídky. Jak opravit nesynchronizované systémové hodiny
Pokud jsou systémové hodiny často nesynchronizované, můžete je pomocí integrované služby Čas systému Windows automaticky synchronizovat s internetovým časovým serverem. Postup je následující: 1. Chcete-li spustit dialogové okno Spustit, stiskněte klávesovou zkratku Windows + R.
2. Stiskněte klávesu R. Chcete-li otevřít okno Služby, zadejte „services.msc“ a klepněte na tlačítko Enter. 3. V seznamu služeb vyhledejte položku „Windows Time“ posunutím dolů. Čtvrtý. Klepněte pravým tlačítkem myši na „Windows Time“ a z kontextové nabídky vyberte „Properties“ (Vlastnosti). 5. V okně vlastností změňte typ spuštění na „Automaticky“ a poté klikněte na „Použít“ a „OK“. 6. Chcete-li spustit proces synchronizace času, proveďte druhé kliknutí pravým tlačítkem myši na „Windows Time“ a zvolte „Start“.
Existuje několik důvodů, proč vaše hodiny mohly neočekávaně zmizet z hlavního panelu. Hlavní panel může být nastaven tak, že se automaticky skrývá, což je častý jev. Jednoduše přetáhněte kurzor myši do spodní části obrazovky a zjistěte, zda tomu tak je. Pokud tomu tak je, zkontrolujte, zda je vypnuta možnost „Automaticky skrývat hlavní panel v režimu plochy“ kliknutím pravým tlačítkem myši na hlavní panel a výběrem možnosti „Nastavení hlavního panelu“.
1. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na hlavní panel vyberte v kontextové nabídce položku „Správce úloh“.
2. V okně Správce úloh vyhledejte proces „Průzkumník Windows“. 3. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na položku „Windows Explorer“ vyberte z kontextové nabídky možnost „Restartovat“.
Závěrem lze říci, že dodržováním výše uvedených postupů můžete problém nezobrazování času v systému Windows 10 rychle vyřešit. Tyto opravy by vám měly pomoci vrátit čas do správných kolejí, ať už jde o obnovení zobrazení data a času na ploše, opravu nepřesných systémových hodin nebo vyřešení zmizelých hodin na hlavním panelu.
V systému Windows 10 můžete čas vrátit následujícím způsobem: 1. Klikněte pravým tlačítkem myši na prázdnou oblast pracovní plochy a v rozevírací nabídce zvolte možnost „Nastavení zobrazení“. 2. Klikněte na tlačítko „Nastavení“. 2. Přejděte dolů v poli Možnosti zobrazení a vyberte možnost „Upřesnit nastavení zobrazení“. 3. V části Související nastavení v okně Rozšířená nastavení zobrazení klikněte na položku „Změnit formáty data, času nebo čísel“. 4. Zobrazí se okno zobrazující nastavení data a času. Klikněte na možnost „Změnit datum a čas“ vpravo. 5. Zkontrolujte, zda je v nastavení data a času deaktivována možnost „Nastavit čas automaticky“. 6. Výběrem možnosti „Změnit“ vedle času můžete nyní ručně změnit čas. Nastavte preferovaný čas a poté stisknutím tlačítka „OK“ uložte změny.
Nyní byste měli být schopni ručně změnit čas v systému Windows 10 tak, že podle těchto pokynů otočíte hodiny zpět na vámi preferovanou hodinu.
Pro zobrazení hodin na obrazovce počítače v systému Windows 10 můžete použít následující kroky: Klepněte pravým tlačítkem myši na prázdnou oblast na hlavním panelu v dolní části obrazovky, abyste mohli začít.
2. V zobrazené kontextové nabídce vyberte možnost „Nastavení hlavního panelu“.
3. Přejděte dolů na část „Oznamovací oblast“ v poli nastavení hlavního panelu a vyberte možnost „Zapnout nebo vypnout systémové ikony“. 4. Zkontrolujte, zda je v dalším okně zapnutý přepínač „Hodiny“. Tím umožníte, aby se na hlavním panelu zobrazovaly hodiny. 5. Po zavření okna nastavení by nyní měly být hodiny na obrazovce počítače viditelné.
Pokud se čas stále nezobrazuje, může být problém v systému. Za takových okolností doporučujeme vyhledat případné odinstalované aktualizace systému Windows, protože mohou obsahovat opravy takových problémů. Kromě toho restartování počítače často odstraňuje drobné softwarové problémy, které mohou bránit zobrazení hodin.