- V části "Základní" nastavte časové období na "Od počátku věků",
- Dále zatrhněte volbu "Obrázky a soubory v mezipaměti" a "Soubory cookie a jiná data webů".
- Poté klikněte na tlačítko "Vymazat data".
Cached
3. V prohlížeči Microsoft Edge vyberte ze tří teček v pravém horním rohu položku „Nastavení“. Přejděte dolů a vyberte možnost „Soukromí, vyhledávání a služby“. Zkontrolujte, zda je v části „Vymazat data o procházení“ vybrána položka „Obrázky a soubory v mezipaměti“, a to kliknutím na „Zvolit, co vymazat“ v této části. Kliknutím na „Vymazat“ se zbavíte dočasných souborů.
Co znamenají dočasné soubory ve webovém prohlížeči? Váš webový prohlížeč vytváří při návštěvě webových stránek dočasné soubory, běžně označované jako soubory mezipaměti. Tyto soubory, které prohlížeč ukládá do vašeho počítače, aby urychlil pozdější návštěvy stejných webových stránek, obsahují obrázky, skripty a další informace. Dočasné soubory zrychlují načítání a zpříjemňují prohlížení stránek. Časem se však mohou hromadit a zabírat značné množství úložného prostoru. Proč se mi nedaří odstranit dočasné internetové soubory? Při pokusu o vymazání dočasných internetových souborů můžete občas narazit na problémy. Zde jsou uvedeny některé možné příčiny a jejich náprava: 1. Používaný soubor: Je možné, že se vám dočasný soubor nepodaří odstranit, pokud je právě využíván nějakým programem nebo procesem. Zkuste to znovu po zavření všech otevřených programů.
2. Zkontrolujte oprávnění k souborům a ujistěte se, že máte oprávnění k mazání dočasných souborů. Pokud používáte sdílený počítač nebo máte omezený přístup, požádejte o pomoc správce systému. 3. Poškozené soubory: Dočasné soubory mohou být občas poškozeny, což znemožňuje jejich vymazání. Pro důkladnou kontrolu a odstranění poškozených souborů použijte renomovaný nástroj pro čištění disku nebo antivirový program.
Účinné odstranění mezipaměti a dočasných souborů:
Pro účinné odstranění mezipaměti a dočasných souborů postupujte podle následujících metod: 1. Ve webovém prohlížeči zavřete všechny otevřené karty a okna. 2. Vstupte do nabídky možností nebo nastavení prohlížeče. 3. Vyhledejte možnost odstranění historie surfování nebo dat. 4. Zvolte časový rozsah, pro který chcete data vymazat (například poslední hodinu, den nebo všechna). 5. Vyberte druhy dat, například soubory mezipaměti, soubory cookie a historii procházení, které chcete odstranit. 6. Postup zahájíte kliknutím na možnost „Vymazat“ nebo „Odstranit“. 7. Po dokončení vymazání vybraných dat prohlížeč znovu spusťte.
Závěrem lze říci, že odstranění dočasných internetových souborů z webového prohlížeče má zásadní význam pro udržení špičkového výkonu a uvolnění místa v počítači. Dočasné soubory ve známých webových prohlížečích můžete rychle vyhledat a odstranit podle pokynů uvedených v tomto článku. Chcete-li si zachovat rychlé a efektivní surfování, nezapomeňte často odstraňovat mezipaměť a dočasné soubory.
Ano, odstranění všech dočasných internetových souborů z webového prohlížeče je obvykle přijatelné. Mezipaměť, někdy označovaná jako dočasné internetové soubory, slouží k urychlení načítání webových stránek tím, že ukládá části často navštěvovaných webových stránek. Časem se však tyto soubory mohou hromadit a zabírat podstatnou část dostupné paměti ve vašem zařízení. Vymazáním stop historie prohlížeče může odstranění dočasných internetových souborů pomoci také při ochraně vašeho soukromí. Je důležité mít na paměti, že vymazání mezipaměti může způsobit pomalejší načítání často navštěvovaných webových stránek, protože prohlížeč bude muset soubory znovu stáhnout. Tuto drobnou nepříjemnost nicméně mohou překonat výhody odstranění nepoužívaných dočasných souborů.
Ve webovém prohlížeči se dočasné soubory často nacházejí ve složce mezipaměti v počítači. V závislosti na operačním systému a prohlížeči se přesné umístění může měnit. Níže jsou však uvedena některá typická místa pro dočasné soubory:
1. V systému Windows je výchozí adresář uživatelských dat prohlížeče Google Chrome C:Users[Uživatelské jméno]AppDataLocalGoogleChrome.Cache Mozilla Firefox: C:Users[Username]AppDataLocalMozillaFirefoxProfiles[Profile_Name]cacheVýchozí mezipaměť prohlížeče Microsoft Edge se nachází v adresáři C: Uživatelé [Uživatelské jméno] AppData Místní uživatelská data Microsoft Edge.
2. Google Chrome pro macOS se nachází v tomto umístění: /Users/[Uživatelské jméno]/Library/Cache/Google/Chrome/Default/Cache – Mozilla Firefox: [Jméno_profilu]/Users/[Uživatelské jméno]/Library/Caches/Firefox/cache2
– Safari: fsCachedData/Users/[Uživatelské jméno]/Library/Caches/com.apple.Safari
3. Google Chrome pro Linux se nachází na adrese /home/[Uživatelské jméno]/.cache/google-chrome/Default/Cache – Mozilla Firefox: [Název profilu]/home/[Uživatelské jméno]/.cache/mozilla/firefox/2
Nezapomeňte, že v závislosti na nastavení systému a verzi prohlížeče se přesné názvy složek mohou výrazně lišit.