Steam. Jak sdílet hry a hrát společně

Díky velkému výběru her, které lze zakoupit a stáhnout, je služba Steam oblíbenou herní platformou pro hráče po celém světě. Věděli jste ale, že i když používáte různé počítače, můžete hrát společně a sdílet hry ve službě Steam s ostatními? V tomto článku se budeme věnovat některým často kladeným otázkám týkajícím se sdílení her ve službě Steam.

Mohou dvě osoby používat ke hraní stejný účet služby Steam?

Ne, dva hráči se nemohou současně přihlásit ke stejnému účtu služby Steam. Aby se zabránilo nedovolenému sdílení her, služba Steam důsledně dodržuje pravidlo jednoho uživatele na jeden účet. Ke každé hře je přiřazen jedinečný účet a pouze jedna osoba může tento účet používat k souběžnému hraní her. Funkce rodinného sdílení služby Steam však nabízí řadu možností sdílení her s ostatními uživateli. Jak rodinné sdílení ve službě Steam funguje?

Hry ve službě Steam můžete sdílet se členy své rodiny nebo blízkými přáteli. Při nastavení postupujte podle následujících kroků:

1. Spusťte službu Steam a v nabídce v levém horním rohu obrazovky vyberte možnost „Steam“. 2. V rozbalovací nabídce vyberte možnost „Settings“ (Nastavení). 3. V okně nastavení klikněte na možnost „Family“ (Rodina). 4. V nabídce vyberte možnost „Authorize Library Sharing on this Computer“ (Povolit sdílení knihovny na tomto počítači). 5. Po udělení oprávnění se mohou ostatní uživatelé na stejném počítači přihlásit ke svým účtům služby Steam. Schválený uživatel pak může používat svou vlastní knihovnu služby Steam pro přístup ke sdíleným hrám a jejich hraní.

Je důležité si uvědomit, že ne všechny hry lze sdílet, protože rozhodnutí je nakonec na vývojáři hry. Kromě toho může ke sdílené knihovně přistupovat vždy pouze jeden uživatel. Pokud chcete hrát některou ze sdílených her v době, kdy ji právě hraje někdo jiný, budete mít několik minut na zakoupení hry nebo její ukončení. Můžete hrát hry ve službě Steam současně na dvou počítačích?

Ne, stejný účet služby Steam nelze použít ke hraní stejné hry současně na dvou různých počítačích. Nicméně, jak již bylo řečeno, stále můžete použít funkci rodinného sdílení a sdílet svou knihovnu s někým jiným. Pokud má tato osoba vlastní účet služby Steam, umožní jí to přístup k vašim hrám a jejich hraní na jejím osobním počítači. Můžete ve službě Steam hrát a sdílet hry současně?

Ne, při použití stejného účtu služby Steam nelze sdílet hry ve službě Steam a hrát je současně na více počítačích. Mějte na paměti, že k jedné hře na účtu služby Steam může v daném okamžiku přistupovat pouze jeden uživatel. Své hry však můžete sdílet s ostatními prostřednictvím možnosti Rodinného sdílení a umožnit tak ostatním hrát, i když nejste přihlášeni ke svému účtu. Jen mějte na paměti, že ke sdíleným hrám budou přistupovat a hrát je prostřednictvím svých individuálních účtů služby Steam.

Závěrem lze říci, že funkce Rodinného sdílení služby Steam umožňuje sdílet hry s ostatními a umožnit jim hrát na jejich vlastních účtech, i když nelze hrát hry současně na stejném účtu služby Steam nebo na více počítačích se stejným účtem. Shromážděte tedy své blízké a začněte šířit radost z hraní ve službě Steam!

FAQ
Proč nefunguje rodinné sdílení ve službě Steam?

Důvodů, proč služba Family Share ve službě Steam nefunguje správně, může být celá řada. Zde je několik takových problémů: Pro službu Steam Family Share, která umožňuje sdílet sbírku her až s pěti dalšími účty na různých zařízeních, bylo dosaženo maximálního počtu účtů. Pokud jste již tento limit překročili, nebudete moci do služby Family Share přidávat nové účty.

2. Omezení VAC (Valve Anti-Cheat): V některých hrách, které používají systém VAC, může být sdílení vaší knihovny zakázáno. Vývojáři se mohou rozhodnout Rodinné sdílení pro danou hru vypnout, pokud se domnívají, že by mohlo být zneužito nebo použito k podvádění.

3. Regionální omezení: Z licenčních nebo právních důvodů může být sdílení Family Share u některých titulů nebo v některých lokalitách omezeno. Pokud hra, kterou se snažíte sdílet, spadá do této kategorie, nebudete moci službu Family Share použít.

4. Problémy se sítí: Aby služba Family Share fungovala, musí mít účet vlastníka i příjemce stálé připojení k internetu. V případě problémů se síťovým připojením nemusí služba Family Share fungovat správně.

5. Funkce Steam Guard a dvoufaktorové ověřování: Pro aktivaci služby Family Share musí být na účtech vlastníka i příjemce povolena funkce Steam Guard a dvoufaktorové ověřování. Pokud některý z účtů tyto specifikace nesplňuje, služba Family Share nebude fungovat.

Doporučuji zjistit, zda některý z výše uvedených prvků může být příčinou vašich problémů se službou Family Share ve službě Steam. Pro podrobnější podporu při řešení problémů může být také přínosné navštívit stránku podpory služby Steam nebo se obrátit přímo na podporu služby Steam.

Mohou 2 lidé hrát na stejném účtu služby Steam, pokud je jeden z nich offline?

Ne, pokud je jeden z nich offline, dva uživatelé nemohou hrát na stejném účtu služby Steam. Sdílení účtů je výslovně zakázáno podmínkami služby Steam a může mít za následek například pozastavení nebo zrušení účtu. Pro hraní her potřebuje každý hráč svůj vlastní jedinečný účet služby Steam.

Jak mohu hrát stejnou hru na stejném účtu služby Steam?

Abyste mohli hrát stejnou hru na stejném účtu služby Steam, museli byste využít funkci Steam Family Sharing. Zde je návod, jak na to: 1. Přihlaste se ke svému účtu služby Steam a spusťte klienta služby Steam na počítači, kde je hra již nainstalována. 2. V nabídce „Steam“ v levém horním rohu klienta služby Steam vyberte možnost „Nastavení“.

3. V okně Nastavení vyberte kartu „Rodina“. 4. Zaškrtněte políčko „Authorize Library Sharing on this computer“ (Povolit sdílení knihovny na tomto počítači). 5. Po udělení oprávnění vyberte níže uvedené tlačítko „Manage Family Library Sharing“ (Spravovat sdílení rodinné knihovny).

6. V okně Rodinné sdílení knihoven uvidíte seznam uživatelů, kteří mají přístup ke sdíleným knihovnám. Vyberte hráče, se kterým chcete hrát hru. 7. Zaškrtnutím políčka vedle tohoto uživatele vyberte možnost „Enable Steam Library Sharing“ (Povolit sdílení knihovny služby Steam).

8. Pro potvrzení změn klikněte na tlačítko „OK“.

Po dokončení těchto postupů bude mít druhý uživatel přístup k vaší sdílené herní knihovně. Ke sdíleným hrám může přistupovat tak, že se přihlásí ke svému vlastnímu účtu služby Steam na jiném počítači nebo na stejném počítači pomocí jiného uživatelského profilu.

Uvědomte si, že sdílenou knihovnu může používat vždy pouze jeden uživatel. Druhý uživatel bude mít možnost si hru buď koupit, nebo počkat, až bude k dispozici, pokud majitel knihovny začne hru hrát.