1. Stáhněte si a nainstalujte VMware Workstation: Stáhněte si nejnovější verzi VMware Workstation z oficiálních webových stránek společnosti VMware. Pro dokončení instalace se řiďte pokyny průvodce instalací. 2. Získejte soubor ISO systému macOS: K instalaci systému macOS do virtuálního počítače budete potřebovat soubor ISO systému macOS. Ten lze získat legální cestou, například na webu Apple Developer, nebo sestavením instalačního souboru macOS na skutečném zařízení Mac.
3. Chcete-li vytvořit nový virtuální počítač, spusťte VMware Workstation a zvolte „Vytvořit nový virtuální počítač“. Dejte virtuálnímu počítači název, vyberte místo, kde jej chcete uchovávat, a vyberte verzi systému macOS, která odpovídá vašemu souboru ISO.
4. Nakonfigurujte nastavení virtuálního počítače: Upravte parametry virtuálního počítače podle svých potřeb. Pro optimální výkon vyčleňte dostatek paměti, místa na pevném disku a jader procesoru. Nastavte také volbu sítě, rozlišení displeje a další věci.
5. Sestavení virtuálního počítače pomocí systému macOS: Při spuštění virtuálního počítače zvolte jako instalační médium soubor ISO systému macOS. Chcete-li dokončit postup instalace systému macOS, dodržujte pokyny na obrazovce. Po instalaci systému macOS můžete nyní v počítači se systémem Windows používat program VMware. Jak nastavit Mac OS X v prostředí ESXi: Chcete-li nainstalovat macOS v prostředí ESXi, musíte provést následující kroky:
1. Nainstalujte ESXi: Při instalaci a konfiguraci VMware ESXi na serveru nebo zařízení je třeba postupovat podle oficiálních pokynů zveřejněných společností VMware. Ujistěte se, že váš hardware je schopen podporovat systém macOS v prostředí ESXi.
2. Získejte soubor ISO systému macOS: Soubor ISO systému macOS musíte získat z autorizovaných zdrojů nebo provést instalaci pomocí zařízení se systémem macOS podle dříve uvedeného postupu.
3. Vytvořte nový virtuální počítač. Připojte se k hostiteli ESXi pomocí klienta VMware vSphere. Vytvořte nový virtuální počítač a nastavte hardwarové parametry podle svých potřeb. Vyberte verzi systému macOS, která odpovídá vašemu souboru ISO.
4. Nainstalujte systém macOS do virtuálního počítače tak, že jej vyberete a zvolíte možnost „Upravit nastavení“. Po připojení souboru ISO systému macOS jako instalačního média zapněte virtuální počítač. Chcete-li dokončit postup instalace systému macOS, dodržujte pokyny na obrazovce.
Je provozování systému Mac OS ve virtuálním počítači legální? Spuštění systému macOS ve virtuálním počítači může být za určitých podmínek a v souladu s pravidly společnosti Apple povoleno. Podle licenční smlouvy s koncovým uživatelem (EULA) nabízené společností Apple je systém macOS obvykle určen pouze ke spuštění na zařízeních Apple. Společnost Apple však povolila výjimky pro virtualizaci za určitých okolností, například při využití macOS Serveru nebo spuštění macOS na počítači Mac.
Použití systému macOS ve virtuálním počítači nebo instalace systému macOS na hardwaru jiného výrobce než společnosti Apple může být v rozporu s licencí EULA společnosti Apple. Proto pro získání nejnovějších informací o legálnosti provozování systému macOS ve virtuálním počítači doporučujeme vyhledat právního poradce nebo prostudovat oficiální dokumentaci společnosti Apple.
Shrnutí:
Bez zakoupení konkrétního zařízení Apple nabízí spuštění systému macOS ve virtuálním počítači VMware pohodlnou metodu, jak prozkoumat prostředí systému macOS. Bez ohledu na to, zda používáte Windows nebo ESXi, můžete podle pokynů v této příručce snadno nastavit virtuální počítač a nainstalovat macOS. Abyste se vyhnuli jakýmkoli právním důsledkům, je nutné ověřit soulad s licenčními podmínkami společnosti Apple.
Ano, k provozování systému macOS na počítači můžete použít virtualizační software, například VMware. Uživatelé tak mohou nainstalovat macOS jako operační systém v rámci virtuálního počítače (VM), který si na svém PC vytvořili. Spuštění systému macOS na jiném než Apple hardwaru je v rozporu s podmínkami služby společnosti Apple, proto nemusí být legální a nemusí mít oficiální podporu společnosti. Pro správnou instalaci a provoz je navíc nutné splnit specifické hardwarové a softwarové požadavky.
Mohu nabídnout informace, protože jsem model jazyka umělé inteligence, ale je zásadní si uvědomit, že nejsem právník. Mohu však nabídnout široký záběr.
Spuštění systému macOS ve virtuálním počítači (VM) může být nelegální v několika situacích. Licenční smlouva s koncovým uživatelem (EULA) společnosti Apple uvádí, že k instalaci a spuštění systému macOS by měl být používán pouze hardware značky Apple. To znamená, že používání systému macOS ve virtuálním počítači nebo na hardwaru vyrobeném jinou společností než Apple může být v rozporu s licenčními zásadami společnosti Apple.
Existuje však jen několik situací, kdy je spuštění systému macOS ve virtuálním počítači přijatelné. Společnost Apple například poskytuje produkt pro vývojáře nazvaný macOS Virtualization, který umožňuje spouštět macOS ve virtuálním počítači pro potřeby testování a vývoje softwaru. Pro obchodní nebo vzdělávací účely mohou také existovat výjimky nebo zvláštní dohody.
Pokud máte jakékoli otázky ohledně toho, zda je provozování systému macOS ve virtuálním počítači vhodné pro váš konkrétní případ použití, měli byste si pečlivě prostudovat přesné podmínky uvedené v EULA společnosti Apple a vyhledat právního poradce.