Sdílení WiFi z Macu. Průvodce krok za krokem

How do I connect my Mac to Wi-Fi Wi-Fi?
On your Mac, click the Wi-Fi icon in the menu bar, then choose the network you want to join. If you don't see the network you want to join, click Other Networks to display nearby networks. If requested, enter the password for the network, then click Join.
Další informace najdete na support.apple.com

Máte potíže s přenosem WiFi z Macu do jiných zařízení? Poradíme vám, jak na to, ať už chcete Mac používat jako WiFi hotspot, sdílet WiFi mezi Macem a iPhonem nebo sdílet WiFi s telefonem s Androidem. V tomto článku vám ukážeme, jak sdílet WiFi z vašeho Macu, a také jak Airdrop heslo WiFi. Jdeme na to!

Jak z Macu udělat Wi-Fi hotspot, část 1: Otevřete „Předvolby systému“ v režimu „Mac“. Vyberte ikonu „Sdílení“. V levém postranním panelu klikněte na „Sdílení internetu“.

– V rozevírací nabídce „Sdílení připojení z“ vyberte své stávající internetové připojení (Ethernet nebo Wi-Fi). V poli „To computers using“ (Počítačům, které používají) vyberte možnost „Wi-Fi“.

– Chcete-li nakonfigurovat název a heslo hotspotu, klikněte na ikonu „Wi-Fi Options“.

– Chcete-li zahájit sdílení internetového připojení Macu, klikněte po konfiguraci nastavení hotspotu a zaškrtnutí políčka „Sdílení internetu“ na tlačítko „OK“. Podle výše uvedených pokynů přeměňte svůj Mac na Wi-Fi hotspot a sdílejte své internetové připojení s iPhonem. Na iPhonu přejděte do „Nastavení“ a poté stiskněte „Wi-Fi“.

– Vyhledejte název hotspotu přidruženého k vašemu Macu a klepněte na něj.

– Zadejte heslo specifické pro Mac a klepněte na „Join“. Hotspot Wi-Fi na vašem Macu by nyní měl být přístupný vašemu iPhonu, což vám umožní sdílet internetové připojení.

3. Chcete-li sdílet Wi-Fi na Macu se zařízením se systémem Android, postupujte podle následujících kroků:

– Spusťte na Macu „System Preferences“ a vyberte tlačítko „Sharing“.

– V levém postranním panelu vyberte „Sdílení internetu“.

– V rozevírací nabídce „Share your connection from“ vyberte jako aktuální typ internetového připojení Ethernet nebo Wi-Fi. V poli „Počítačům, které používají“ vyberte možnost „Wi-Fi“.

– Vyberte možnost „Wi-Fi Options“ a zadejte název a heslo pro váš hotspot.

– Když je vše nastaveno, vyberte možnost „OK“ a zaškrtněte políčko „Sdílení internetu“. Přejděte do „Nastavení“ v telefonu se systémem Android a vyberte „Wi-Fi“.

– Vyhledejte název hotspotu přidruženého k počítači Mac a klepněte na něj.

– Zadejte heslo specifické pro Mac a klepněte na „Připojit“. Nyní můžete sdílet internetové připojení s telefonem Android pomocí hotspotu Wi-Fi na Macu.

4. Zadání hesla Wi-Fi:

– Připojte se k síti Wi-Fi, kterou chcete sdílet z počítače Mac.

– Otevřete aplikaci „Finder“ a v horní nabídce vyberte možnost „Go“.

– Při stisknuté klávese „Option“ na klávesnici se v rozbalovací nabídce zobrazí složka „Library“.

– Vyberte složku s označením „Library“.

– Otevřením složky „Keychains“ vyhledejte síť WiFi, kterou chcete sdílet. – Klikněte na síť pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Kopírovat heslo do schránky“. Otevřete aplikaci „Zprávy“ na počítači Mac a spusťte novou zprávu.

– Ve zprávě označte iPhone nebo Mac příjemce.

– Chcete-li heslo WiFi vložit do pole zprávy, použijte kombinaci kláves Command + V.

– Chcete-li heslo WiFi odeslat prostřednictvím aplikace Airdrop, klikněte na tlačítko „Send“.

Sdílením WiFi vašeho Macu můžete jednoduše poskytnout ostatním zařízením přístup k internetu. Tyto podrobné kroky by vám měly umožnit dosáhnout vašich cílů, ať už potřebujete z Macu udělat WiFi hotspot, sdílet WiFi s iPhonem nebo telefonem s Androidem, nebo Airdropem odeslat WiFi heslo. Buďte v kontaktu a využívejte výhod bezproblémového sdílení internetu!

FAQ
Mohou zařízení Apple sdílet Wi-Fi?

Ano, produkty Apple včetně počítačů Mac se mohou připojovat k sítím Wi-Fi a sdílet je s jinými zařízeními.

Jak sdílet Wi-Fi v systému IOS?

V systému iOS proveďte tyto akce pro sdílení Wi-Fi: V kroku 1 otevřete v zařízení se systémem iOS aplikaci „Nastavení“. Chcete-li získat přístup k nastavení Wi-Fi, klepněte v kroku 2 na položku „Wi-Fi“. Ve třetím kroku se připojte k síti Wi-Fi, kterou chcete sdílet. 4. Po navázání připojení se vraťte na hlavní obrazovku „Nastavení“ a vyberte možnost „Osobní hotspot“. 5. Zapněte přepínač „Personal Hotspot“, aby byl funkční.

6. Výběrem možnosti „Wi-Fi Password“ a zadáním silného hesla můžete nakonfigurovat heslo pro osobní hotspot. Když v seznamu přístupných sítí Wi-Fi vyberete osobní hotspot svého zařízení iOS a zadáte vytvořené heslo, mohou se k němu nyní připojit ostatní zařízení.

7. Nezapomeňte, že používání osobního hotspotu ke sdílení Wi-Fi spotřebovává váš mobilní datový tarif, proto se před zapnutím hotspotu ujistěte, že máte k dispozici dostatek dat nebo jste připojeni k síti Wi-Fi.

Jak používat Wi-Fi jako hotspot?

Tyto podrobné pokyny vám ukáží, jak používat Wi-Fi jako hotspot na Macu: V kroku 1 otevřete na Macu „Předvolby systému“. Můžete se k nim dostat výběrem ikony ozubeného kola v Docku nebo v nabídce Apple. 2. V okně Předvolby systému vyberte ikonu „Sdílení“. 3. Seznam možností sdílení naleznete v nabídce Sdílení. V nabídce vyberte možnost „Sdílení internetu“. 4. V pravé části okna Sdílení internetu se nachází rozevírací možnost s názvem „Share your connection from“ (Sdílet připojení z). Zde vyberte z nabízených možností možnost Wi-Fi. Rozbalovací nabídka „To computers using“ se nachází pod rozbalovací nabídkou „Share your connection from“. Zde vyberte z nabídky „Wi-Fi“. Po výběru obou možností Wi-Fi se na levé straně okna Sdílení internetu objeví zaškrtnutí u položky „Sdílení internetu“.

6. Chcete-li povolit sdílení internetu, zaškrtněte toto políčko. Možná bude nutné kliknout na tlačítko „Start“ nebo zadat heslo správce pro potvrzení aktivity. Chcete-li pokračovat, řiďte se pokyny na obrazovce. 8. Jakmile je sdílení internetu povoleno, začne váš Mac vysílat síť Wi-Fi. Výběrem možnosti „Wi-Fi Options“ v pravém dolním rohu okna sdílení internetu můžete změnit název sítě (SSID) a heslo. 9. Pomocí nakonfigurovaného názvu sítě a hesla se nyní mohou k hotspotu Wi-Fi na vašem Macu připojovat další zařízení. Mohou tak přistupovat k internetu prostřednictvím vašeho Macu.

Mějte na paměti, že když používáte Mac jako hotspot, bude fungovat jako směrovač a bude přes něj směrovat internetový provoz všech připojených zařízení. Před použitím Macu jako hotspotu se ujistěte, že má silné a spolehlivé internetové připojení.