Rozšíření úložiště v iPhonu a iPadu. Průvodce externím úložištěm

Jak propojit iPhone a iPad?
iPad, iPhone a iPod touch: Přejděte do Nastavení > Obecné > AirPlay a Handoff. macOS Ventura: Vyberte Apple > Nastavení systému, klikněte na položku Obecné na bočním panelu, potom na AirDrop a Handoff na pravé straně a pak vypněte volbu „Handoff mezi Macem a zařízeními přes iCloud“.
Další informace najdete na support.apple.com

Omezená úložná kapacita našich iPhonů a iPadů se v dnešní digitální době, kdy pořizujeme nespočet fotografií a filmů a stahujeme stále větší soubory, může rychle změnit v problém. Naštěstí existují způsoby, jak k iPhonu a iPadu připojit externí úložná zařízení, která vám umožní zvýšit kapacitu úložiště a mít všechny důležité soubory po ruce. V tomto příspěvku se podíváme na alternativy externích úložišť v zařízeních se systémem iOS a také na motivaci strategie společnosti Apple pro rozšiřování úložišť. Mohu k iPadu připojit externí úložné zařízení?

Ano, iPad můžete připojit k externímu úložišti. V nejnovějších modelech iPadu Pro přidal Apple port USB-C, který umožňuje přímé připojení k externím úložným zařízením. Prostřednictvím adaptéru USB-C na USB nebo rozbočovače USB-C můžete k iPadu připojit různá úložiště, včetně USB flash disků, přenosných pevných disků a dokonce SSD. Můžete tak získat přímý přístup k souborům na externích zařízeních nebo odložit soubory z interního úložiště iPadu. Můžete svůj iPhone propojit s externím úložným zařízením?

Ve srovnání s iPadem je připojení externího úložiště k iPhonu trochu složitější. Na rozdíl od nejnovějších modelů iPadů Pro iPhony postrádají port USB-C. Přesto existují způsoby, jak iPhone k externímu úložišti připojit. K iPhonu můžete připojit USB flash disky a další úložná zařízení pomocí převodníku Lightning na USB, což je jedna z možností. Kromě toho několik dodavatelů nabízí možnosti externích úložišť určených pro iPhone, které fungují s konektorem Lightning. Tyto pomůcky často obsahují specializované aplikace, které umožňují ovládat soubory na externím úložišti a přistupovat k nim přímo z iPhonu. Jak v iPadu přistupuji k externímu úložišti? Přístup k souborům uloženým v externím úložišti je po jeho připojení k iPadu poměrně jednoduchý. Všechny soubory, i ty uložené na externích zařízeních, můžete spravovat na jednom místě pomocí aplikace Soubory, která je v zařízeních se systémem iOS předinstalovaná. Připojená externí úložná zařízení se po aktivaci aplikace Soubory zobrazí v sekci „Umístění“. Klepnutím na vybrané zařízení můžete procházet jeho souborovou strukturu, otevírat soubory a přesouvat soubory do interního úložiště iPadu a z něj.

Proč společnost Apple zakazuje externí úložiště?

Ve srovnání s jinými platformami je přístup společnosti Apple k externímu úložišti v telefonech iPhone a zařízeních iPad omezenější. Může za to především důraz společnosti Apple na bezpečnost a poskytování pozitivního uživatelského zážitku. Společnost Apple může zaručit vyšší úroveň zabezpečení a stability díky přísné regulaci hardwarových a softwarových součástí svých přístrojů. Neomezený přístup k externímu úložišti může zařízení se systémem iOS ohrozit malwarem nebo nežádoucím přístupem k důvěrným informacím.

Hlavní možnost cloudového úložiště společnosti Apple, iCloud, také umožňuje zákazníkům bezproblémové ukládání a přístup k souborům ve všech jejich zařízeních. Společnost Apple nabádá zákazníky, aby se méně spoléhali na fyzická úložná řešení tím, že doporučuje používat cloudová úložiště. Podporuje tak cíl společnosti Apple vytvořit jednotnější a propojenější ekosystém, v němž lze k souborům přistupovat z libovolného místa a na libovolném zařízení.

Závěrem lze říci, že stále existují způsoby, jak zvětšit úložný prostor a přistupovat k informacím uloženým v externích zařízeních, přestože společnost Apple zavedla určitá omezení externích úložišť pro telefony iPhone a iPady. Pomocí vhodných adaptérů nebo specializovaných řešení pro externí úložiště můžete ke svému smartphonu se systémem iOS připojit různá úložná zařízení a efektivně spravovat své soubory. Chcete-li ze svého iPhonu a iPadu vytěžit maximum, je důležité se zamyslet nad svými požadavky na úložiště a prozkoumat své možnosti.

FAQ
Podporuje společnost Apple externí úložiště?

Společnost Apple skutečně podporuje externí úložiště pro iPhone a iPad. Společnost Apple zahrnula podporu externích úložných zařízení, jako jsou USB disky, externí pevné disky a SD karty, do systému iOS 13 a jeho novějších verzí. Uživatelé díky tomu mohou bez námahy přesouvat soubory mezi svými zařízeními a zvětšit úložný prostor svých přístrojů. Je důležité si uvědomit, že ne všechna externí úložná zařízení jsou kompatibilní, a pro dosažení nejlepší kompatibility a výkonu společnost Apple doporučuje používat úložná zařízení s certifikací „Made for iPhone/iPad“ (MFi).

Mohu k iPadu připojit SSD disk?

K iPadu lze připojit SSD (Solid State Drive). Společnost Apple rozšířila podporu externích úložných zařízení, jako jsou SSD, s vydáním systému iPadOS 13. K iPadu můžete SSD disk připojit pomocí kompatibilního převodníku USB-C nebo Lightning. Tímto způsobem můžete rychle přesouvat soubory mezi smartphonem a SSD a zvětšit úložný prostor v iPadu.

Lze připojit SSD k iPhonu?

K iPhonu lze skutečně připojit SSD (Solid State Drive). Vyžaduje to však buď adaptér, nebo konkrétní externí úložné zařízení vyrobené pro přístroje se systémem iOS. Chcete-li k iPhonu nebo iPadu připojit SSD s konektorem USB, využijte adaptér Lightning na USB fotoaparát nebo adaptér Lightning na USB 3 fotoaparát od společnosti Apple. Po připojení lze SSD disk použít k přenosu souborů mezi SSD diskem a zařízením iOS nebo ke zvětšení úložného prostoru zařízení.