2. Odstranění vyrovnávací paměti v prohlížeči: Přejděte do „Nastavení“ > „Safari“ > „Vymazat historii a data webových stránek“. Veškeré uložené informace, které by mohly narušovat práci s webovou stránkou, budou následně vymazány.
3. Použijte alternativní prohlížeče: Pokud problém přetrvává, zkuste použít některý z bezplatných prohlížečů, které lze stáhnout z App Store, například Mozilla Firefox nebo Google Chrome. Důvody, proč prohlížeč Safari nemusí fungovat: Občas se může objevit zpráva „Váš prohlížeč není podporován“, zejména při použití prohlížeče Safari. Důvodů, proč k tomu může dojít, je několik, např:
2. Kompatibilita webových stránek: Řada webových stránek nemusí být optimalizována pro Safari nebo může vyžadovat určitá rozšíření prohlížeče, která Safari nepodporuje. Za takových okolností může problém často vyřešit přepnutí na jiný prohlížeč. Mezi prohlížeče, které již nejsou podporovány, patří např: Některé webové prohlížeče časem zastarávají a jejich tvůrci je již nepodporují. Následují některé případy prohlížečů, které již nejsou podporovány:
1. Internet Explorer: V roce 2016 společnost Microsoft přestala poskytovat podporu pro prohlížeč Internet Explorer a doporučila uživatelům, aby si místo něj pořídili prohlížeč Microsoft Edge nebo jiné prohlížeče. předchozí verze prohlížeče Safari: Po uplynutí stanovené doby přestane společnost Apple podporovat předchozí verze prohlížeče Safari, což je častý jev. Aby byla zajištěna kompatibilita prohlížeče Safari s webovými stránkami, je nutné jej aktualizovat.
Shrnutí:
Zpráva „Váš prohlížeč není podporován“ může být nepříjemná, ale pokud budete postupovat podle pokynů v tomto článku, můžete ji rychle opravit. Bezproblémového prohlížení lze dosáhnout udržováním aktualizovaného prohlížeče, čištěním mezipaměti a používáním jiných prohlížečů v případě potřeby. Pro dosažení nejlepší kompatibility a bezpečnosti nezapomeňte často kontrolovat aktualizace a používat prohlížeče, které jsou aktivně podporovány jejich vývojáři.
Podle titulku „Řešení problému ‚Váš prohlížeč není podporován'“ se zdá, že se příspěvek zabývá problémem souvisejícím s nepodporovanými prohlížeči. Je těžké s jistotou říci, zda je Chrome stále podporován, bez dalších podrobností nebo kontextu ze samotného příspěvku. Článek může pojednávat o řešení problému nepodporovaných prohlížečů, nicméně pro zjištění specifik podpory prohlížeče Chrome je nutné si stránku přečíst celou.
Příčin, proč se váš prohlížeč neaktualizuje, může být celá řada. Zde je několik možných příkladů: 1. Zastaralá verze prohlížeče: Pokud stále používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou vývojář prohlížeče již nepodporuje, je možné, že se váš prohlížeč neaktualizuje. V této situaci budete možná muset ručně stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi prohlížeče. 2. Zakázané automatické aktualizace: Je možné, že máte vypnuté automatické aktualizace prohlížeče. Chcete-li se ujistit, že jsou automatické aktualizace zapnuté, zkontrolujte možnosti prohlížeče. 3. Systémové požadavky: Problém je v tom, že prohlížeč není v pořádku: Některé aktualizované verze prohlížeče mohou mít specifikace, které vaše zařízení nesplňuje. Zkontrolujte, zda váš počítač splňuje minimální systémové požadavky nejnovější verze prohlížeče. 4. Problémy s připojením k internetu: Problémy s připojením k internetu: Nejisté připojení k internetu může potenciálně bránit prohlížeči v přijímání aktualizací. Před pokusem o aktualizaci prohlížeče se ujistěte, že máte silné internetové připojení. 5. Problémy s kompatibilitou: Některé programy nebo rozšíření, které máte v počítači nainstalovány, mohou narušovat postup aktualizace prohlížeče. Zkuste zakázat všechna nedávno nainstalovaná rozšíření nebo spusťte kontrolu škodlivého softwaru, abyste zjistili a odstranili případné konflikty.
Pokud se zdá, že se na vaši situaci nevztahuje žádný z těchto důvodů, může být užitečné konzultovat oficiální zdroje podpory poskytované vývojářem vašeho prohlížeče, kde naleznete konkrétnější kroky k řešení problémů.