Průvodce řešením problémů. USB se na Macu nezobrazuje

Úvod: Zařízení USB se díky svému širokému využití pro přenos a ukládání dat stala nezbytnou součástí našeho každodenního života. Když však váš Mac zařízení USB nerozpozná, může to být nepříjemné. Kromě odpovědi na základní dotaz „USB se nezobrazuje na Macu“ se tento článek snaží řešit typické problémy s připojením USB na počítačích Apple a nabídnout jejich řešení.

Jak přimět Mac k identifikaci USB: Pokud se vaše zařízení USB v počítači Mac nezobrazuje, vyzkoušejte následující postupy řešení problémů:

1. Ověřte připojení fyzicky: Zkontrolujte, zda je kabel USB pevně připojen k zařízení USB a k portu USB počítače Mac. Chybné připojení může občas způsobit, že gadget nebude rozpoznatelný. Kromě toho se podívejte dovnitř portu USB, zda na něm nejsou zjevné vady nebo překážky, které by mohly bránit spolehlivému připojení.

Restartujte počítač:

Drobné softwarové chyby, které mohou být příčinou problému s identifikací USB, se často vyřeší prostým restartem. Po uložení práce vyberte v levém horním rohu obrazovky nabídku Apple. Z rozevírací nabídky vyberte možnost „Restartovat“ a počkejte, až se Mac restartuje. Po restartu zkontrolujte, zda je zařízení USB opět viditelné.

3. Řadič správy systému (SMC), který je třeba resetovat: SMC vašeho Macu má na starosti řízení řady hardwarových funkcí, včetně připojení USB. Problémy se správou napájení, které mohou bránit rozpoznání USB, lze odstranit resetováním SMC. V závislosti na modelu vašeho Macu je třeba k resetování SMC použít různé postupy; úplné informace najdete na oficiální stránce podpory společnosti Apple.

4. Aktualizujte ovladače systému MacOS a zařízení USB:

Zastaralé programy mohou způsobit problémy s kompatibilitou, které brání počítači Mac v detekci zařízení USB. Výběrem položky „System Preferences“ v nabídce Apple, „Software Update“ a „Software Update“ se můžete ujistit, že je váš macOS aktuální. Navštivte webové stránky výrobce a stáhněte si nejnovější ovladače pro zařízení USB, pokud jsou k dispozici.

Proč se mi na Macu nezobrazuje zařízení USB-C? Pokud vám připojení USB-C vašeho Macu způsobuje problémy s připojením, zvažte následující možnosti:

1. Ověřte kompatibilitu portu USB-C: Ne každý port USB-C je stejný a některé mohou přijímat jen některá zařízení nebo mají omezené možnosti. Zkontrolujte, zda je port USB-C na vašem Macu kompatibilní s daným zařízením USB-C. V případě potřeby zkuste k připojení zařízení USB-C použít adaptér nebo jiný port USB-C.

2. Obnovte paměť NVRAM/PRAM:

NVRAM (Non-Volatile Random Access Memory) nebo PRAM (Parameter RAM) je paměťové zařízení, které uchovává četná nastavení hardwaru v počítači Mac, včetně portů USB. Problémy s rozpoznáváním USB-C lze vyřešit resetováním paměti NVRAM/PRAM. Restartujte Mac a podržte klávesy Command, Option, P a R, dokud podruhé neuslyšíte zvuk spouštění, abyste toho dosáhli.

Proč není vidět můj USB flash disk? Pokud váš Mac nerozpozná USB disk, podívejte se na následující možnosti:

Formátování pro USB disk: Mezi souborové systémy kompatibilní se systémem macOS patří:

FAT32, exFAT nebo macOS Extended (Journaled), takže se ujistěte, že je váš USB flash disk naformátován právě takto. Pokud by byl disk USB naformátován v jiném souborovém systému, počítač Mac by jej nemohl rozpoznat. Mějte však na paměti, že formátováním klíčenky USB dojde k úplnému zničení jejího obsahu; před zahájením proto nezapomeňte zálohovat všechny důležité informace. 2. Kompatibilita paměťových zařízení USB:

Některé USB klíče nemusí fungovat s určitými modely Maců nebo USB porty. Chcete-li zjistit, zda je problém konkrétně s USB klíčem, zkuste použít jiný USB port nebo jiný USB klíč. Jak zapnout USB na počítači Mac? V počítačích Mac je funkce USB obvykle ve výchozím nastavení zapnutá. Pokud se však domníváte, že USB bylo z nějakého důvodu vypnuto, postupujte podle těchto pokynů a znovu jej zapněte:

V nabídce Apple otevřete „Předvolby systému“ a poté vyberte „Zabezpečení a soukromí“. V okně „Zabezpečení a soukromí“ klikněte na možnost „Soukromí“ a poté vyberte „USB“. 3. Zkontrolujte, zda je ve vedlejším políčku zaškrtnuto políčko „USB“. Pokud tomu tak není, zaškrtněte políčko pro povolení USB po kliknutí na ikonu zámku v levém dolním rohu a zadání hesla.

Shrnutí:

Může být nepříjemné, když se vaše zařízení USB v počítači Mac nezobrazí. Pomocí technik řešení problémů popsaných v tomto článku však můžete problém často odstranit a obnovit fungování USB. Restartujte Mac, zkontrolujte fyzické připojení, aktualizujte aplikace a zohledněte kompatibilitu. Pokud problém přetrvává, kontaktování podpory společnosti Apple nebo výrobce zařízení může nabídnout další rady přizpůsobené vašim jedinečným okolnostem.

FAQ
Jak povolím externí USB na Macu?

Tyto techniky řešení problémů vám pomohou povolit externí USB na počítači Mac: Zkontrolujte především připojení USB: Zkontrolujte, zda je kabel USB pevně připojen k počítači Mac a externímu zařízení. Pokud můžete, vyzkoušejte alternativní kabel USB. Restartujte Mac: Restart počítače může občas vyřešit problémy s připojením. Po restartování počítače Mac zkontrolujte, zda se zařízení USB objeví. 3. Zkontrolujte porty USB: Vyzkoušejte připojení USB zařízení k několika USB portům Macu. Zkontrolujte jednotlivé porty, pokud je máte, zda je zařízení detekováno. Při řešení problémů souvisejících s USB může pomoci resetování řadiče SMC (System Management Controller).

4. Konkrétní pokyny k resetování SMC, které se liší v závislosti na modelu Macu, najdete na stránce podpory společnosti Apple. 5. Aktualizace systému macOS: Ujistěte se, že je v počítači Mac nainstalována nejnovější verze systému macOS. Společnost Apple pravidelně vydává aktualizace s opravami chyb a vylepšeními, které by se mohly postarat o problémy s připojením USB. 6. Ověřte kompatibilitu zařízení USB: Zkontrolujte, zda je USB zařízení, které se pokoušíte připojit, vhodné pro váš Mac. Novější verze macOS nemusí některá starší zařízení detekovat. 7. Otestujte pomocí alternativního zařízení USB: Pokud je to možné, připojte k Macu alternativní USB zařízení. Pomůže vám to určit, zda je problém v konkrétním USB zařízení, nebo v Macu jako celku. Resetování nevolatilní paměti s náhodným přístupem (NVRAM) nebo parametrické paměti s náhodným přístupem (PRAM) může pomoci vyřešit řadu problémů souvisejících s hardwarem. Paměť NVRAM/PRAM v počítači Mac lze resetovat podle pokynů společnosti Apple.

9. Zkontrolujte činnost zařízení USB: Chcete-li se ujistit, že zařízení USB funguje správně, připojte je k jinému počítači nebo zařízení. Pokud není kompatibilní se všemi zařízeními, může být zařízení USB poškozené.

Pokud žádný z těchto postupů problém neodstraní a zařízení USB se v počítači Mac stále nezobrazuje, bude možná nutné znovu kontaktovat podporu společnosti Apple nebo požádat o radu kvalifikovaného odborníka.