Připojení nového směrovače k existující síti. Průvodce krok za krokem

Jak připojit druhý router do sítě?
Hlavní router umístíte poblíž modemu, potom zapojíte jeden konec ehternetového kabelu do libovolného portu LAN na hlavním routeru. Následně zapojíte druhý konec kabelu s koncovkou do portu LAN u sekundárního routeru (pro vytvoření sítě LAN-LAN) nebo do portu WAN (pro síť LAN-WAN). A hurá, síť je hotová!
Další informace najdete na rychlost.cz

Robustní a spolehlivé připojení k internetu je v dnešním propojeném světě klíčové pro práci i zábavu. Pokud se ocitnete v situaci, kdy musíte ke stávající síti připojit nový směrovač, možná vás napadne několik otázek. Mohu přidat nový směrovač k tomu, který již mám? Lze směrovače pouze vyměnit? Jak se mohu ke svému směrovači připojit ručně? Mohou dva směrovače sdílet jednu síť Wi-Fi? Těmito otázkami se budeme zabývat v tomto příspěvku spolu s důkladným návodem, jak přidat nový směrovač do stávající sítě.

1. Mohu přidat nový směrovač k tomu, který již mám? Připojení nového směrovače ke stávající síti je možné, tedy ano. To může být užitečné, pokud chcete vytvořit jinou síť pro určitý prostor, například domácí kancelář nebo síť pro hosty, nebo pokud potřebujete rozšířit pokrytí Wi-Fi ve vaší domácnosti. „Daisy-chaining“ nebo „kaskádování routerů“ označuje proces propojení nového routeru se stávajícím. Můžete směrovače jednoduše vyměnit?

2. Za určitých okolností můžete chtít vyměnit stávající směrovač za nový. Přestože je výměna směrovačů jednoduchá, je nutné provést určitou konfiguraci. Před výměnou směrovačů si poznamenejte aktuální nastavení sítě, včetně názvu Wi-Fi (SSID), hesla a všech vlastních nastavení. Jakmile budete mít nový router, jednoduše odpojte starý router od napájení a na jeho místo připojte nový router. Následujícím krokem je konfigurace nového směrovače s použitím identických síťových nastavení jako u starého směrovače. 3. Jak mohu nastavit ruční připojení ke směrovači? Abyste se mohli k routeru připojit ručně, musíte znát jeho IP adresu. Individuální identifikací vašeho směrovače v síti je jeho IP adresa. Adresu IP můžete vyhledat na samotném směrovači nebo v literatuře dodané se směrovačem. IP adresa je obvykle ve tvaru „192.168.1.1“ nebo „192.168.0.1“. Po zjištění IP adresy ji zadejte do adresního řádku webového prohlížeče v počítači nebo jiném připojeném zařízení. Pro přístup k nastavení směrovače musíte zadat uživatelské jméno a heslo na přihlašovací stránce směrovače.

4. Je možné používat dva směrovače se stejnou sítí Wi-Fi?

Odpověď zní: Pro stejnou síť Wi-Fi lze použít dva směrovače. To může být užitečné, pokud je vaše domácnost nebo kancelář velká a pouze jeden směrovač není schopen zajistit odpovídající pokrytí. Pokud chcete nastavit dva směrovače pro stejnou síť Wi-Fi, musíte jeden směrovač nastavit jako primární a druhý jako sekundární. Zatímco sekundární směrovač bude připojen k hlavnímu směrovači a bude sloužit jako přístupový bod, primární směrovač bude připojen k modemu a bude spravovat internetové připojení. Propojením obou směrovačů můžete zvýšit dosah sítě Wi-Fi a zaručit pevné připojení v celé oblasti.

Závěrem lze říci, že přidání nového směrovače do stávající sítě je jednoduchý postup, který vyžaduje pouze několik jednoduchých kroků. Je velmi důležité seznámit se s potřebnými postupy a konfiguracemi, ať už chcete zvýšit dosah sítě Wi-Fi, nahradit stávající směrovač nebo nastavit několik směrovačů pro stejnou síť Wi-Fi. Podle pokynů v tomto článku můžete snadno připojit nový směrovač ke stávající síti a užívat si bezchybný internet.

FAQ
Jak nainstalovat nový směrovač ze starého směrovače?

Při výměně zastaralého směrovače za nový se můžete držet následujících kroků: Začněte odpojením stávajícího směrovače od zdroje napájení i od modemu. Ujistěte se, že jste odpojili všechny kabely. 2. Vezměte nový směrovač a pomocí ethernetového kabelu jej propojte s modemem. Připojte ethernetový port kabelu na modemu k druhému konci, který by měl být zapojen do portu WAN nebo internetového portu na novém směrovači. 3. Pomocí druhého ethernetového kabelu propojte notebook nebo počítač s novým směrovačem. Jeden konec připojte k přípojce Ethernet na počítači a druhý k libovolnému volnému portu LAN na novém směrovači. 4. Poté zapněte nový směrovač zapojením jeho napájecího adaptéru do elektrické zásuvky. Počkejte několik minut, než se směrovač spustí. Na počítači otevřete webový prohlížeč a do adresního pole zadejte výchozí IP adresu nového směrovače.

5. IP adresa je často uvedena v uživatelské příručce směrovače nebo na webových stránkách výrobce směrovače. 6. Po zobrazení přihlašovací stránky směrovače zadejte výchozí heslo a uživatelské jméno. Tyto údaje lze rovněž nalézt na webových stránkách výrobce nebo v uživatelské příručce. Pokud je nemůžete najít, zkuste běžné kombinace jako „admin/admin“ nebo „admin/heslo“. Po přihlášení budete přesměrováni na webovou konfigurační stránku směrovače.

7. V této části můžete změnit název sítě (SSID) a heslo nového směrovače. 8. Pro zabezpečení sítě dbejte na nastavení výrazného SSID a silného hesla. V souladu s vaší volbou můžete změnit další možnosti včetně šifrování sítě, DHCP a rodičovské kontroly.

9. Po provedení požadovaných úprav uložte nastavení a počkejte, až se směrovač resetuje. 10. Po restartování směrovače odpojte ethernetový kabel od počítače a nového směrovače. Dříve nastavené SSID a heslo budou nyní fungovat pro navázání bezdrátového připojení k novému směrovači.

Podle těchto pokynů byste měli být schopni nainstalovat nový směrovač ze starého směrovače a nový směrovač by měl fungovat s vaší stávající sítí.