1. Připojte telefonní linku k portu modemu počítače nebo externího modemu.
2. Spusťte v počítači program pro vytáčené připojení nebo využijte funkci vytáčeného připojení, která je již zabudována v operačním systému (například Windows Dial-Up Networking). 3. V programu pro vytáčení zadejte telefonní číslo, které vám poskytl váš poskytovatel internetových služeb (ISP). 4. Stiskněte tlačítko „Connect“ (Připojit) nebo spusťte proces připojení vytáčeného softwaru podle pokynů. Počítač zavolá na telefonní číslo a naváže spojení. Jakmile se připojíte, můžete začít procházet online. Konfigurace vytáčeného připojení v systému Windows 10: Zde je postup konfigurace vytáčeného připojení v systému Windows 10: Jak již bylo řečeno, připojte počítač k modemu vytáčeného připojení. 2. Přejděte do nabídky Start a poté vyberte možnost „Nastavení“. 3. V nabídce Nastavení vyberte položku „Síť a internet“. 4. V levé nabídce vyberte položku „Dial-up“. 5. V nabídce vyberte možnost „Nastavit nové připojení“. 6. Postupujte podle pokynů na obrazovce a zadejte požadované údaje od poskytovatele připojení, včetně telefonního čísla, přihlašovacího jména a hesla. 7. Jakmile bude konfigurace dokončena, zobrazí se vaše vytáčené připojení v seznamu dostupných sítí. Chcete-li se připojit, klikněte na něj. Dodávky potřebné pro vytáčené připojení: Pro nastavení vytáčeného připojení budete potřebovat následující spotřební materiál: 1. Počítač s externím nebo vestavěným modemem. Telefonní linku pro připojení modemu k telefonní síti.
3. Operační systém pro vytáčené připojení nebo software pro vytáčené připojení, například Windows Dial-Up Networking.
Vytáčené připojení k internetu bez telefonní linky:
Vytáčené připojení k internetu nemůže existovat bez telefonní linky. Telefonní linka je pro vytáčené připojení k internetu nutná. Data jsou přenášena přes telefonní linku poté, co modem kontaktuje určité číslo zadané poskytovatelem internetového připojení. Vytáčené připojení tedy vyžaduje funkční telefonní linku.
Shrnutí:
Přestože je připojení k vytáčenému internetu méně časté než dříve, je stále vhodnou alternativou pro lidi, kteří žijí v místech s omezeným přístupem k širokopásmovému připojení nebo kteří potřebují internet používat jen občas. Podle pokynů v této příručce se můžete úspěšně připojit k vytáčenému připojení a začít procházet web, avšak pomaleji než u širokopásmového připojení.
V září 2021, kdy jsem naposledy aktualizoval své informace, byla společnost NetZero stále poskytovatelem internetových služeb. Mějte však na paměti, že ekonomické a technologické prostředí podléhá rychlým změnám, proto je vždy dobré si před vyvozením jakýchkoli závěrů ověřit aktuální stav společnosti.
Ne, vytáčené připojení a Wi-Fi není totéž. Wi-Fi je bezdrátová technologie, která umožňuje připojení zařízení k internetu bez použití fyzických kabelů, na rozdíl od vytáčeného připojení, které představuje způsob připojení k internetu pomocí telefonní linky a modemu.
Při zjišťování, zda máte vytáčený internet, můžete vzít v úvahu následující faktory: 1. Zvuk připojení: Vytáčené připojení často vydává při připojení k internetu charakteristický zvuk, protože modem vytváří spojení. Pokud při připojování často slyšíte pípání, skřípání nebo jiné zvuky, může se jednat o vytáčené připojení. 2. Způsob připojení: Zkontrolujte metodu připojení počítače nebo jiného zařízení k internetu. Pravděpodobně se jedná o vytáčené připojení, pokud vytváříte připojení pomocí modemu a telefonní linky. Vytáčené připojení k internetu vyžaduje přímé připojení přes telefonní linku. 3. Rychlost připojení k internetu Vytáčené připojení je mnohem pomalejší než širokopásmové nebo vysokorychlostní připojení k internetu. Pokud běžně dochází k vyrovnávací paměti, potížím při streamování videa nebo zpožděnému načítání v prohlížeči, může se jednat o vytáčené připojení.
Prostudujte si informace poskytnuté poskytovatelem internetových služeb (ISP). Pravděpodobně máte vytáčené připojení, pokud máte starší nebo základní předplatné od poskytovatele telekomunikačních služeb, který stále poskytuje služby vytáčeného připojení.
5. Obraťte se na poskytovatele internetových služeb: Spojte se se svým poskytovatelem internetových služeb a zeptejte se ho, jaký druh internetového připojení máte. Mohou vám poskytnout přesné informace o vaší internetové službě.
Pokud chcete zjistit, zda máte vytáčené připojení k internetu, vezměte v úvahu tyto skutečnosti.
Při připojování vytáčeného směrovače se můžete řídit následujícími podrobnými kroky: Pro začátek se ujistěte, že je vaše telefonní linka správně propojena s vytáčeným směrovačem. Telefonní kabel by měl být připojen jedním koncem do zásuvky pro telefon a druhým do příslušného portu na směrovači. 2. Po připojení telefonní linky zkontrolujte, zda je směrovač napájen. Připojte směrovač k napájecímu adaptéru tak, že jej zapojíte do elektrické zásuvky. Ujistěte se, že se rozsvítí kontrolka napájení směrovače, která signalizuje, že je směrovač napájen. Dále vyhledejte ethernetový port směrovače.
3. Kabely Ethernet by měly mít jeden konec připojený k portu Ethernet směrovače a druhý k portu Ethernet na počítači. Pomocí tohoto připojení může váš počítač komunikovat se směrovačem. 4. Zapněte počítač a počkejte, až se po provedení nezbytných fyzických připojení plně spustí. 5. Spusťte v počítači webový prohlížeč, například Internet Explorer, Chrome nebo Firefox. 6. Do adresního řádku webového prohlížeče zadejte výchozí IP adresu směrovače. Tato IP adresa je obvykle uvedena v uživatelské příručce směrovače nebo na webových stránkách výrobce. Chcete-li zobrazit stránku nastavení směrovače, stiskněte klávesu Enter. 7. Na stránce nastavení můžete být požádáni o zadání uživatelského jména a hesla. Tyto informace opět poskytne uživatelská příručka nebo webové stránky výrobce. Po zadání potřebných informací klepněte na tlačítko „Login“ nebo „Submit“. 8. Po přihlášení přejděte do oblasti „Setup“ nebo „Configuration“ v rozhraní směrovače. 9. V oblasti nastavení vyhledejte nastavení vytáčeného připojení. Poskytovatel vytáčeného připojení k internetu vám poskytne uživatelské jméno a heslo, které musíte zadat. 10. Po zadání požadovaných přihlašovacích údajů pro vytáčené připojení uložte změny konfigurace a restartujte směrovač. 11. Směrovač po restartování spustí vytáčené připojení. Na hlavním panelu nebo v nastavení sítě počítače by se měl zobrazit stav připojení. 12. Chcete-li se ujistit, že jste připojeni k internetu prostřednictvím vytáčeného směrovače, otevřete ještě jednou webový prohlížeč a zkuste zobrazit webovou stránku.
Mějte na paměti, že vytáčené připojení je pomalejší než širokopásmové alternativy. V důsledku toho může být při stahování souborů nebo načítání online stránek zapotřebí trpělivost.