Přechod do režimu inkognito ve Firefoxu. Průvodce soukromým surfováním

Jak otevřít anonymní okno ve Firefoxu?
Spusťte prohlížeč, v pravé horní části obrazovky klikněte na tlačítko a z menu vyberte "Nové anonymní okno".
Další informace najdete na napoveda.seznam.cz

Soukromé surfování, běžně označované jako režim inkognito, umožňuje uživatelům procházet internet, aniž by zanechali jakýkoli důkaz o svém chování na internetu. Tuto funkci zvyšující soukromí má jeden z nejpoužívanějších internetových prohlížečů, Firefox. V tomto příspěvku se podíváme na to, jak používat režim inkognito ve Firefoxu na počítačích i mobilních platformách. Povíme si také o nejprivátnějším prohlížeči Firefox, který je v současné době dostupný, a také o zabezpečení režimu inkognito.

Jak v desktopovém prohlížeči Firefox aktivujete režim inkognito? Otevřete webový prohlížeč Firefox.

2. Chcete-li se dostat do nabídky, klikněte na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu. 3. V nabídce vyberte možnost „Nové soukromé okno“ nebo na klávesnici stiskněte klávesy „Ctrl+Shift+P“ (pro systém Windows) nebo „Command+Shift+P“ na počítači Mac). 4. Nyní budete v režimu inkognito a otevře se nové okno. Webové stránky, které navštívíte, a soubory, které stáhnete během této relace, nebudou po zahájení soukromého prohlížení zaznamenány v historii prohlížení. Spusťte aplikaci Firefox v mobilním zařízení.

Jak přejít do režimu inkognito v mobilním prohlížeči Firefox:

1.

2. Chcete-li vstoupit do nabídky, klepněte na tři vodorovné čáry v pravém dolním rohu. 3. V nabídce vyberte možnost „Nová soukromá karta“. 4. Nyní budete v režimu inkognito, protože se otevře nová karta. Vaše historie prohlížení, soubory cookie a údaje o webu se nebudou uchovávat a vy nyní můžete surfovat v soukromí. Je bezpečné používat anonymní prohlížeč?

Přestože režim inkognito nabízí určité soukromí, je důležité si uvědomit jeho omezení. V režimu inkognito se ze zařízení uchovává pouze historie prohlížení. V důsledku toho nejste na internetu zcela anonymní. Stále je možné, že webové stránky, které navštěvujete, poskytovatelé internetových služeb a další organizace mohou sledovat vaše aktivity online.

Režim inkognito vás navíc neochrání před malwarem, phishingovými podvody ani jinými online nebezpečími. Doporučujeme používat další bezpečnostní opatření, například důvěryhodný antivirový produkt a virtuální privátní síť (VPN), která zajistí vaši bezpečnost při prohlížení webu.

Jaký prohlížeč Firefox nabízí nejvíce soukromí?

Prohlížeč Firefox Focus od společnosti Firefox nabízí vylepšené funkce ochrany soukromí. Soukromí a zabezpečení uživatelů mají v prohlížeči Firefox Focus nejvyšší prioritu. Zakazuje sledování, okamžitě maže historii prohlížení a dokonce umožňuje jedním klepnutím odstranit historii vyhledávání.

Firefox Focus je samostatný prohlížeč, který lze používat jako doplněk k primárnímu prohlížeči Firefox a je k dispozici pro počítače i mobilní platformy. Používáním prohlížeče Firefox Focus můžete zvýšit úroveň svého soukromí a kontroly nad svými online aktivitami.

Závěrem lze říci, že Firefox nabízí jednoduché a pohodlné řešení pro anonymní prohlížení webu. Návod v tomto článku vám může pomoci zajistit, aby historie vašeho prohlížení zůstala utajena. Je nezbytné mít na paměti, že režim inkognito nezajišťuje úplné soukromí ani bezpečnost před nebezpečím na internetu. K další ochraně svého soukromí používejte program Firefox Focus nebo další bezpečnostní nástroje, jako jsou sítě VPN a antivirový software.

FAQ
Proč nemohu zapnout režim inkognito?

Režim inkognito ve Firefoxu se vám nemusí podařit aktivovat z několika důvodů. Jedná se o několik možných scénářů: Funkce režimu inkognito nemusí být dostupná v předchozích verzích prohlížeče Firefox, proto se ujistěte, že používáte nejnovější verzi. Pokus o další po aktualizaci prohlížeče. Konfliktní rozšíření nebo doplňky: Některá rozšíření nebo doplňky, které máte v prohlížeči nainstalovány, vám mohou bránit v používání režimu inkognito. Po vypnutí nebo odstranění všech rozšíření, která mohou způsobovat problémy, zkuste režim inkognito zapnout ještě jednou. 3. Pokud používáte sdílený počítač nebo zařízení, které je pod správou organizace, může vám rodičovská kontrola nebo zásady skupiny bránit v používání režimu inkognito. Chcete-li zjistit, zda jsou zavedena nějaká omezení, zkontrolujte nastavení zařízení nebo se poraďte se správcem. Je možné, že režim inkognito je již otevřen v jiném okně nebo kartě aplikace Firefox.

4. Soukromé prohlížení je již aktivní. Před dalším pokusem o zapnutí režimu inkognito zavřete všechny otevřené karty a okna aplikace Firefox. 5. Technický problém: V některých případech se může stát, že režim inkognito nebude možné aktivovat z důvodu technického problému. Pokud problém přetrvává i po restartování prohlížeče nebo zařízení, zkuste se obrátit na podporu Firefoxu a požádat o další pomoc.

Mějte na paměti, že v závislosti na používaném prohlížeči a zařízení se může měnit i přístupnost a funkčnost režimu inkognito.

Jak zapnout a vypnout režim inkognito?

Podle těchto pokynů můžete ve Firefoxu zapnout soukromé prohlížení, někdy označované jako režim inkognito: 1. Spusťte prohlížeč Firefox v počítači.

2. V pravém horním rohu okna prohlížeče vyberte tlačítko nabídky (tři vodorovné čáry). 3. V rozevírací nabídce vyberte možnost „Nové soukromé okno“.

Alternativně můžete nové soukromé okno spustit okamžitě pomocí kláves Ctrl+Shift+P v počítači se systémem Windows nebo Command+Shift+P v počítači Mac.

Tajné okno ve Firefoxu jednoduše zavřete kliknutím na tlačítko „X“ v pravém horním rohu okna nebo pomocí klávesové zkratky Ctrl+W (Windows) nebo Command+W (Mac). Tím vypnete soukromé surfování nebo ukončíte režim inkognito. Tímto způsobem můžete soukromé okno zavřít a přepnout zpět do normálního procházení.

Co je to ikona masky ve Firefoxu?

Ikona masky ve Firefoxu slouží jako vizuální znázornění režimu soukromého prohlížení, někdy označovaného jako „režim inkognito“. Soukromé prohlížení, které umožňuje prohlížet web bez ukládání historie prohlížení, souborů cookie nebo dočasných souborů, se aktivuje po kliknutí na ikonu masky. Tento režim zabraňuje webovým stránkám sledovat vaše online akce, čímž zvyšuje soukromí a bezpečnost.