Použití virtuálního směrovače pro systém Windows 7. Průvodce krok za krokem

Jak se pripojit k Wi-Fi Windows 7?
Windows 7

  1. Přejděte do nabídky Start a vyberte Ovládací panely .
  2. Klikněte na kategorii Síť a Internet a poté vyberte Centrum sítí a sdílení .
  3. Z možností na levé straně vyberte Změnit nastavení adaptéru .
  4. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu bezdrátového připojení a klepněte na možnost Povolit .
Další informace najdete na support.lenovo.com

Pokud jde o síť, může se nastavení nového směrovače v systému Windows 7 zdát jako náročný úkol. Pomocí virtuálního směrovače však můžete rychle nastavit bezdrátové připojení pomocí notebooku nebo stolního počítače. V tomto článku probereme použití virtuálního směrovače pro Windows 7 a odpovíme na některé související dotazy.

Průvodce konfigurací nového směrovače pro systém Windows 7:

1. Ověřte kompatibilitu hardwaru: Před konfigurací nového směrovače se ujistěte, že bezdrátový adaptér v počítači je kompatibilní s požadovaným bezdrátovým standardem (například 802.11n nebo 802.11ac). Pokud tomu tak není, možná byste měli zvážit aktualizaci svého zařízení.

2. Připojte směrovač: Pomocí ethernetového kabelu propojte směrovač s počítačem. Ujistěte se, že je směrovač zapnutý.

3. Zadejte IP adresu směrovače do adresního řádku webového prohlížeče a přejděte na konfigurační stránku směrovače. Tato adresa je obvykle zobrazena na směrovači nebo uvedena v uživatelské příručce. Po zadání hesla otevřete obrazovku nastavení směrovače stisknutím klávesy Enter.

4. Nastavte směrovač: Na stránce nastavení je třeba zadat uživatelské jméno a heslo. Obvykle tyto přihlašovací údaje poskytuje výrobce směrovače. Chcete-li nastavit název sítě (SSID) a heslo, postupujte podle pokynů. Po nastavení směrovače odpojte ethernetovou linku a pomocí počítače vyhledejte dostupné bezdrátové sítě.

5. Připojte se k nové síti. Vyhledejte název sítě (SSID) a zadejte heslo, které jste zvolili při konfiguraci. V tomto okamžiku by měla být vaše nová bezdrátová síť přístupná. Využití notebooku jako směrovače VPN: Ano, můžete svůj notebook používat jako směrovač VPN. Konfigurací připojení k virtuální privátní síti (VPN) v notebooku můžete vytvořit zabezpečenou síť, ke které se budou moci připojit další zařízení. To je užitečné, pokud chcete zabezpečit své online aktivity nebo získat přístup k obsahu, který je na jiných zařízeních dostupný pouze v určitém regionu. Níže uvedené kroky by vám měly pomoci s nastavením sítě VPN na vašem notebooku:

1. Vyberte poskytovatele VPN: Nainstalujte si do notebooku software od spolehlivé služby VPN a zaregistrujte se.

Vytvoření připojení VPN: 2. Chcete-li nastavit připojení VPN, spusťte software VPN a postupujte podle pokynů na obrazovce. Musíte zadat přihlašovací údaje k síti VPN, které se skládají z adresy serveru, uživatelského jména a hesla.

3. Zapněte sdílení internetu: Po připojení notebooku a sítě VPN zapněte sdílení internetu. Ostatní zařízení se budou moci připojit k vašemu notebooku a následně využívat jeho připojení k síti VPN. 4. Připojte další zařízení: Na zařízeních, která chcete připojit k síti VPN, proveďte vyhledání bezdrátové sítě a ze seznamu výsledků vyberte název sítě (SSID) svého notebooku. Pokud budete vyzváni, zadejte heslo. Připojená zařízení nyní budou používat připojení VPN navázané na vašem notebooku. Využití virtuálního směrovače a přímé připojení k počítači: Můžete skutečně použít virtuální směrovač. Virtuální směrovač je softwarový směrovač, který umožňuje použít počítač k nastavení bezdrátové sítě. Pokud nemáte k dispozici skutečný směrovač, může být užitečný. K vytvoření virtuálního směrovače lze použít software jako Connectify Hotspot nebo Virtual Router Plus.

Je možné a často se provádí připojení počítače přímo ke směrovači pomocí ethernetového kabelu. Ve srovnání s bezdrátovým připojením nabízí tato technika spolehlivější a bezpečnější připojení. Přímým připojením počítače ke směrovači můžete využít vyšší rychlosti přenosu dat a menší možnosti rušení.

A konečně, při vytváření bezdrátové sítě vám může použití virtuálního směrovače pro systém Windows 7 poskytnout flexibilitu a jednoduchost. Pokyny v tomto článku vás hladce provedou celým procesem, ať už konfigurujete nový směrovač, využíváte svůj notebook jako směrovač VPN, nebo zkoumáte virtuální směrovače.

FAQ
Jak vytvořit VPN Wi-Fi?

K vytvoření VPN Wi-Fi v systému Windows 7 můžete použít virtuální směrovač podle následujících jednoduchých kroků: Zkontrolujte, zda je váš počítač vybaven adaptérem Wi-Fi a podporuje funkci virtuálního směrovače. 2. V počítači se systémem Windows 7 stáhněte a nainstalujte program virtuálního směrovače. Existují i další možnosti, například Virtual Router Manager, Connectify a MyPublicWiFi. 3. Spusťte program virtuálního směrovače a nastavte parametry sítě. Z bezpečnostních důvodů musíte síť pojmenovat (SSID) a zadat bezpečné heslo. 4. Pomocí kabelového připojení nebo jiné sítě Wi-Fi připojte počítač k síti.

5. Zapněte připojení VPN počítače. Budete potřebovat přístup k serveru VPN nebo členství ve službě VPN. 6. Přihlaste se do síťových nastavení počítače se systémem Windows 7. V Ovládacích panelech klikněte na položku Centrum síťových připojení a sdílení v části Síť a internet. 7. Vyhledejte připojení VPN a klikněte na možnost Změnit nastavení adaptéru. 8. Kliknutím pravým tlačítkem myši na připojení VPN vyberte možnost Vlastnosti. 8. V okně Vlastnosti vyberte kartu Sdílení a zaškrtněte políčko vedle položky „Povolit ostatním uživatelům sítě připojit se prostřednictvím internetového připojení tohoto počítače“. 9. V rozevírací nabídce vyberte síťové připojení virtuálního směrovače. 9. Uložte úpravy a ukončete nastavení sítě. 10. K síti Wi-Fi vytvořené virtuálním směrovačem se nyní mohou připojit další zařízení. V zařízení proveďte vyhledání dostupných sítí Wi-Fi, vyberte síť s názvem (SSID), který jste zadali v kroku 3, a zadejte vytvořené heslo.

11. Po připojení budou zařízení pro přístup k internetu používat připojení VPN vytvořené v počítači se systémem Windows 7.

Vezměte prosím na vědomí, že postupy se mohou mírně měnit v závislosti na zvoleném programu virtuálního směrovače. Přesné pokyny vždy doporučujeme vyhledat v dokumentaci nebo podpůrných materiálech k danému softwaru.