Použití přehrávače Windows Media Player. A Comprehensive Guide

Operační systémy Windows jsou dodávány s Windows Media Playerem, flexibilním multimediálním přehrávačem. Uživatelé mohou vypalovat disky CD a DVD, ripovat hudbu z disků CD, přehrávat zvukové a video soubory a dokonce synchronizovat multimediální soubory s přenosnými zařízeními. V tomto článku se budeme zabývat správným používáním přehrávače Windows Media Player, některými jeho praktickými funkcemi, základními funkcemi a radami pro řešení problémů.

Jak funguje přehrávač Windows Media Player?

Pomocí kombinace vestavěných kodeků a zásuvných modulů přehrávač Windows Media Player přehrává a dekóduje zvukové a video soubory. Aby bylo možné bezproblémové přehrávání, jsou kodeky počítačové programy, které komprimují a dekomprimují zvuková a obrazová data. Ačkoli přehrávač Windows Media Player již obsahuje řadu kodeků pro podporu různých formátů souborů, v případě potřeby lze přidat další kodeky.

Stačí kliknout na tlačítko Start, do vyhledávacího pole zadat „Windows Media Player“ a výběrem programu ze seznamu výsledků spustit program Windows Media Player a začít přehrávat mediální soubory. Po jeho otevření můžete procházet svou sbírku médií výběrem jedné z karet Hudba, Videa nebo Obrázky. Jak mohu zprovoznit přehrávač Windows Media Player?

Existuje několik technik řešení problémů, které můžete použít, pokud přehrávač Windows Media Player nefunguje správně nebo se vůbec nespustí. Nejprve se ujistěte, že je nainstalován přehrávač Windows Media Player a že se jedná o nejnovější dostupnou verzi. Výběrem možnosti „Zkontrolovat aktualizace“ v nabídce Nápověda v aplikaci můžete zkontrolovat aktualizace.

Pokud problém přetrvává, můžete se pokusit změnit výchozí nastavení programu Windows Media Player. Toho dosáhnete tak, že kliknete na tlačítko Start, do vyhledávacího řádku zadáte „Windows Media Player“, kliknete pravým tlačítkem myši na program a vyberete možnost „Spustit jako správce“. Do zvýšeného příkazového řádku zadejte příkaz „wmplayer.exe /uninstall“. Poté restartujte počítač a zopakujte proces instalace programu Windows Media Player. Windows Media Player v systému Windows 10

V systému Windows 10 je předinstalována nejnovější verze programu Windows Media Player. Pro spuštění programu Windows Media Player v systému Windows 10 stačí kliknout na tlačítko Start, do vyhledávacího pole zadat „Windows Media Player“ a vybrat program ze seznamu výsledků. Program Windows Media Player lze také najít v seznamu nainstalovaných programů kliknutím na tlačítko Start, výběrem položky „Všechny aplikace“ a přechodem do sekce „W“.

Přenos souborů do programu Windows Media Player

Pro přidání mediálních souborů do programu Windows Media Player máte dvě možnosti: přetáhněte soubory přímo do okna programu nebo využijte funkci „Přidat do knihovny“. Chcete-li použít druhou možnost, otevřete program Windows Media Player a zvolte nabídku „Uspořádat“. Poté vyberte možnost „Spravovat knihovny“. Poté můžete zvolit přidání složek mediálních souborů kliknutím na tlačítko „Přidat“ a navigací na požadované místo.

Mediální soubory budou po přidání indexovány a zobrazí se v příslušné kategorii v aplikaci Windows Media Player. Tyto soubory pak lze podle potřeby pohodlně přehrávat, uspořádávat nebo synchronizovat s jinými zařízeními.

Pro přehrávání, správu a synchronizaci mediálních souborů je Windows Media Player silným multimediálním přehrávačem, který poskytuje řadu možností. Podle pokynů uvedených v tomto článku byste měli být schopni používat přehrávač Windows Media Player k přehrávání oblíbené hudby a filmů v zařízení se systémem Windows.

FAQ
Jak stáhnout hudbu do přehrávače Windows Media Player?

Při stahování hudby do přehrávače Windows Media Player postupujte podle následujících postupů: V kroku 1 otevřete v počítači program Windows Media Player. Na webových stránkách společnosti Microsoft si jej můžete stáhnout, pokud tam ještě není. 2. V horní nabídce přehrávače vyberte kartu „Knihovna“. Zde jsou spravovány vaše mediální soubory. 3. V nabídce na levém postranním panelu vyberte možnost „Online obchody“. Zobrazí se seznam online prodejců hudby. 4. Ze seznamu vyberte webového prodejce. Oblíbenými možnostmi jsou Microsoft Store, Amazon Music a Spotify. 5. Prohlédněte si katalog hudby ve vybraném obchodě a najděte skladby nebo alba, která chcete stáhnout. Použijte vyhledávací pole nebo procházejte různé žánry a kategorie. 6. Po nalezení hudby nebo alba klikněte na tlačítko „Koupit“ nebo „Stáhnout“ vedle hudby nebo alba, které chcete koupit. V závislosti na prodejci se formulace může měnit. 7. Dodržováním pokynů dokončete proces stahování nebo nákupu. V případě potřeby můžete být vyzváni k přihlášení pomocí svého účtu nebo k zadání platebních údajů. 8. Po dokončení stahování bude hudba okamžitě přidána do vaší sbírky Windows Media Player.

9. Chcete-li získat přístup ke stažené hudbě, přejděte na kartu „Knihovna“ a vyberte příslušnou kategorii, například „Písně“ nebo „Alba“. Měl by se zde zobrazit seznam nejnověji stažené hudby.

Nyní jsem hotov! V přehrávači Windows Media Player je nyní k dispozici stažená hudba. Užijte si svou hudební sbírku a neváhejte prozkoumat další funkce a možnosti přizpůsobení přehrávače.

Proč nemohu v přehrávači Windows Media Player přehrávat videa?

Důvodů, proč se vám v přehrávači Windows Media Player nedaří přehrávat videa, může být několik. Zde je několik možných vysvětlení:

1. Nepodporovaný formát souboru: Windows Media Player podporuje širokou škálu formátů videa, ale ne všechny formáty jsou kompatibilní. Ujistěte se, že videosoubor, který se snažíte přehrát, je v podporovaném formátu, například AVI, WMV nebo MP4.

2. Chybějící kodeky: Kodeky jsou softwarové komponenty, které kódují a dekódují video a audio soubory. Pokud nemáte v počítači nainstalovány potřebné kodeky, je možné, že přehrávač Windows Media Player nebude schopen některé video soubory přehrát. Tento problém můžete zkusit vyřešit instalací balíčku kodeků, například K-Lite Codec Pack.

3. Zastaralá verze programu Windows Media Player: Pokud používáte zastaralou verzi programu Windows Media Player, nemusí mít potřebné funkce nebo aktualizace pro přehrávání určitých videí. Zkuste aktualizovat nejnovější verzi programu Windows Media Player a zjistěte, zda se tím problém vyřeší.

4. Poškozený soubor videa: Pokud je samotný soubor videa poškozený nebo zničený, je možné, že jej program Windows Media Player nebude schopen přehrát. Zkuste přehrát jiný videosoubor a zjistěte, zda problém přetrvává.

5. Problémy s hardwarovou akcelerací: Někdy mohou problémy s nastavením hardwarové akcelerace způsobit problémy s přehráváním videa v přehrávači Windows Media Player. Hardwarovou akceleraci můžete zkusit zakázat na kartě „Výkon“ v nastavení přehrávače Windows Media Player.

Pokud žádné z těchto řešení nefunguje, je vhodné zvážit alternativní přehrávače médií nebo vyhledat další technickou pomoc.