Nejprve se ujistěte, že je zařízení Lakka správně připojeno k síti. Zkontrolujte, zda je připojení Wi-Fi nebo Ethernet spolehlivé a bezpečné. Pokud používáte Wi-Fi, ujistěte se, že zadané síťové pověření je správné.
2. Zapněte sdílení sítě. Aby zařízení Lakka fungovalo, musí být zapnuto sdílení sítě. Chcete-li toho dosáhnout, otevřete hlavní nabídku aplikace Lakka, klikněte na tlačítko Settings (Nastavení) a poté vyberte položku nabídky Services (Služby). Poté se ujistěte, že je zapnuta možnost „Povolit sdílení sítě“. Tímto způsobem bude aplikace Lakka viditelná pro ostatní zařízení připojená ke stejné síti.
3. Restartujte směrovač:
Restartování směrovače může občas vyřešit problémy se sítí. Směrovač by měl být vypnut, ponechán krátkou dobu v nečinnosti a poté znovu zapnut. Tímto postupem můžete obnovit síťové připojení a odstranit případné krátkodobé problémy, které by mohly bránit společnosti Lakka v připojení k síti.
4. Zkontrolujte nastavení brány firewall a antivirového programu:
Brána firewall nebo antivirový program vašeho počítače mohou bránit tomu, aby se aplikace Lakka objevila v síti. Zkontrolujte nastavení brány firewall a ujistěte se, že má Lakka přístup ke všem požadovaným portům. Kromě toho dočasně vypněte antivirový program, abyste zjistili, zda nezpůsobuje nějaké problémy. Přidávání ROM do zařízení Lakka z jednotky USB: Pro přidání ROM do aplikace Lakka ze zařízení USB postupujte podle následujících pokynů: V kroku 1 připojte zařízení USB k počítači. 2. Nahrajte soubory ROM do paměťového zařízení USB. 3. V kroku 3 bezpečně odpojte zařízení USB od počítače. 4. Připojte zařízení Lakka k zařízení USB. 5. Znovu spusťte aplikaci Lakka. 6. Nabídka Lakka by nyní měla mít přístup k pamětem ROM. Přidání ROM do zařízení Lakka Pi: Postup přidávání ROM do počítače Lakka Pi je srovnatelný s přidáváním ROM do počítače Lakka. Připojte počítač Raspberry Pi k úložnému zařízení USB, které obsahuje soubory ROM. Soubory ROM budou okamžitě rozpoznány aplikací Lakka, která je následně uvede v nabídce Lakka.
Jak zjistit IP adresu zařízení Lakka:
Při zjišťování IP adresy zařízení Lakka postupujte následujícím způsobem:
1. V hlavní nabídce aplikace Lakka vyberte ikonu Settings (Nastavení). 2. Vyberte položku nabídky Informace. 3. Na obrazovce by měla být vidět IP adresa vašeho zařízení Lakka.
Lakka: Linuxová distribuce? Lakka je linuxová distribuce, to je pravda. Je založena na lehkém operačním systému LibreELEC, který je potomkem známé linuxové distribuce OpenELEC. Lakka je program vytvořený speciálně pro hraní starých videoher a nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní pro hraní starých her na různých hardwarových platformách. Pokud Lakka není ve vaší síti viditelná, postupujte podle pokynů k řešení problémů uvedených v tomto článku. Kromě toho jsme vysvětlili, jak do programu Lakka přidat ROM z jednotky USB a jak přidat ROM do Lakka Pi, potvrdili jsme, že Lakka je distribuce Linuxu, a nabídli jsme návod, jak zjistit IP adresu zařízení Lakka. Při dodržení těchto pravidel můžete plně využívat retro hraní na zařízení Lakka.
Ano, ke spuštění aplikace Lakka můžete použít disk USB. Abyste toho dosáhli, musíte si vytvořit bootovací USB disk s operačním systémem Lakka. Postup je následující: Prvním krokem je získání nejnovější verze aplikace Lakka z oficiálních webových stránek. 2. Připojte USB flash disk k počítači. 3. Změňte souborový systém jednotky USB na FAT32.
4. Rozbalte stažený soubor s obrázkem Lakka.
5. Přeneste obrázek Lakka na jednotku USB pomocí programu, jako je Etcher nebo Rufus. 6. Po dokončení zápisu opatrně vyjměte zařízení USB z počítače. 7. Připojte jednotku USB k zařízení, které chcete použít ke spuštění aplikace Lakka. 8. Restartujte zařízení a otevřete spouštěcí nabídku (často klepnutím na určitou klávesu při prvním spuštění zařízení). Jednotka USB by měla být vybrána jako možnost spouštění v položce
9. 10. Lakka by se měla okamžitě spustit z USB disku a vy ji nyní můžete používat.
Uvědomte si, že pro spuštění z disku USB může být nutné změnit pořadí spouštění v nastavení systému BIOS vašeho zařízení. Podrobné pokyny ke změně pořadí spouštění naleznete v uživatelské příručce nebo na webových stránkách výrobce vašeho zařízení.
V zařízení Lakka lze spouštět ROM z USB. Díky podpoře paměťových zařízení Lakka můžete ukládat a spouštět ROM přímo z jednotky USB. To může být užitečné, pokud chcete rychle přepínat mezi několika sadami ROM nebo pokud máte obrovskou sbírku ROM. Stačí připojit jednotku USB k zařízení, vybrat v aplikaci Lakka možnost „Nastavení“ a nastavit úložné zařízení jako výchozí adresář ROM, aby bylo možné spouštět ROM z jednotky USB v zařízení.
Hesla serveru Lakka SMB (Server Message Block) jsou ve výchozím nastavení často ponechána prázdná. Podrobné informace o nastavení a konfiguraci hesla SMB pro konkrétní verzi aplikace Lakka doporučujeme najít v oficiální dokumentaci nebo uživatelské příručce aplikace Lakka.