Jak zprovoznit službu Windows Update. Odstraňování potíží a ruční metody aktualizace

Aby váš operační systém zůstal bezpečný a funkční, jsou aktualizace systému Windows nezbytné. Občas se však můžete setkat s problémy, kdy aktualizace systému Windows neprobíhají podle plánu. V tomto článku se budeme zabývat četnými technikami řešení problémů a postupy ruční aktualizace systému Windows. Co mám dělat, když je aktualizace systému Windows 10 nefunkční? Zde jsou uvedena některá opatření, která můžete v případě problémů s aktualizací systému Windows 10 provést:

a. Restartujte počítač: Příležitostně lze problémy související s aktualizací vyřešit rychlým restartem. Zkontrolujte, zda se problém po restartování počítače nezlepší. Zkontrolujte připojení k internetu:

Zkontrolujte, zda máte pevné a spolehlivé připojení k internetu. Kvůli špatnému připojení může být postup aktualizace přerušen. Spuštění nástroje pro řešení problémů s aktualizací systému Windows Update je krokem c. Nástroj pro řešení problémů zabudovaný v systému Windows dokáže automaticky identifikovat a vyřešit problémy související s aktualizací. Postupujte podle pokynů na obrazovce poté, co přejdete do nabídky Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Řešení potíží > Řešitel potíží s aktualizací Windows. Vymažte mezipaměť služby Windows Update: Problémy s aktualizací může občas způsobit poškozená mezipaměť služby Windows Update. Otevřete Příkazový řádek jako správce a postupně zadejte každý z následujících příkazů pro odstranění mezipaměti:

– net start wuauserv

– net start bits

– net start cryptSvc

– net start msiserver

– Ren C:WindowsSoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

– Ren C:WindowsSystem32catroot2 catroot2.old

e. Aktualizujte ovladače a software: Neaktuální ovladače nebo nekompatibilní software mohou bránit aktualizacím systému Windows. Zajistěte aktuálnost ovladačů a odstraňte případný konfliktní software.

2. Jak mohu zajistit, aby se aktualizace systému Windows Update spouštěla automaticky?

Níže uvedené postupy lze použít k ručnímu vynucení spuštění služby Windows Update, pokud se tak již neděje.

a. Chcete-li spustit dialogové okno Spustit, stiskněte klávesy Windows + R.

b. Zadejte „services.msc“ (bez uvozovek). c. Vyhledejte „Windows Update“ posunutím dolů v podokně služeb. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku „Windows Update“ a v zobrazené nabídce vyberte možnost „Spustit“.

3. Jak vynutím aktualizaci systému Windows 11 22H2?

Následujícími kroky můžete provést nucenou aktualizaci systému Windows 11 na verzi 22H2:

a. Stisknutím kláves Windows + I spusťte aplikaci Nastavení. Navštivte „Windows Update“ > „Rozšířené možnosti“

b.

c. V části „Zvolit, kdy se aktualizace nainstalují“ vyberte možnost „Vyžádat aktualizaci“. Pokud je aktualizace k dispozici, systém Windows ji vyhledá a stáhne nejnovější verzi (22H2). 4. Jak provést ruční aktualizaci systému Windows 10? Pokud dáváte přednost ruční aktualizaci systému Windows 10, můžete ji provést podle následujících kroků: Navštivte stránku pro stažení systému Windows 10 na oficiálních stránkách společnosti Microsoft v kroku a.

b. Stáhněte si nástroj Update Assistant a klikněte na tlačítko „Aktualizovat nyní“.

c. Spusťte stažený nástroj a poté aktualizujte systém podle pokynů na obrazovce. Alternativně můžete pomocí nástroje Media Creation Tool vytvořit zaváděcí jednotku USB nebo disk DVD a spustit čerstvou instalaci systému Windows 10 pomocí nich.

Závěrem lze říci, že aktualizace systému Windows jsou nezbytné pro zachování bezpečnosti a modernosti systému. Pokud vám přestane fungovat služba Windows Update, vyzkoušejte výše uvedené techniky řešení problémů. Pokud vše ostatní selže, můžete použít oficiální nástroje společnosti Microsoft pro ruční aktualizaci systému Windows nebo ručně vynutit aktualizace. Před prováděním významných aktualizací nebo instalací vždy nezapomeňte zálohovat důležitá data.

FAQ
Jak opravit poškozený systém Windows Update?

K opravě poškozené aktualizace Windows Update můžete vyzkoušet následující postupy řešení problémů: Spusťte nástroj pro řešení problémů se systémem Windows Update. Systém Windows je vybaven integrovaným programem nazvaným Windows Update Troubleshooter, který dokáže automaticky identifikovat a vyřešit běžné problémy s aktualizací Windows Update. Přejděte do Nastavení systému Windows, vyberte položku „Aktualizace a zabezpečení“ a poté v levém panelu vyberte položku „Řešení potíží“, abyste se k němu dostali. Spusťte nástroj Windows Update Troubleshooter a řiďte se pokyny na obrazovce. Vymažte mezipaměť služby Windows Update: Příležitostně může vyčištění mezipaměti Windows Update opravit poškozený systém Windows Update. Chcete-li toho dosáhnout, spusťte Příkazový řádek jako správce a postupně zadejte každý z následujících příkazů:

– net stop cryptSvc

– net stop bits

– net stop wuauserv net stop msiserver C:WindowsSoftwareDistributionSoftwareDistribution.old

– Ren C:WindowsSystem32catroot2 catroot2.old

– Ren – net start bits – net start msiserver – net start cryptSvc – net start wuauserv

3. Zkontrolujte, zda je v paměti ukládání dat uloženo více informací. Obnovte součásti služby Windows Update: Pokud předchozí postupy problém nevyřeší, můžete zkusit následující postup. To obnáší přejmenování složek, pozastavení příslušných služeb a jejich spuštění. Společnost Microsoft nabízí speciální program s názvem „Reset Windows Update Agent“, který tento postup automatizuje. Nástroj můžete vyhledat na webu podpory společnosti Microsoft a použít jej podle pokynů. 4. V případě, že žádný z automatizovaných postupů není úspěšný, stáhněte a nainstalujte aktualizace systému Windows z katalogu aktualizací společnosti Microsoft ručně. Navštivte webové stránky katalogu, proveďte vyhledání aktualizací specifických pro daný systém, stáhněte je a poté proveďte ruční instalaci.

Je důležité si uvědomit, že oprava problémů se službou Windows Update může být občas komplikovaná. Pokud váháte nebo vám není příjemné provádět tyto pokyny sami, může být vhodné obrátit se na podporu společnosti Microsoft nebo na kvalifikovaného odborníka.