1. Jak docílit toho, aby prohlížeč vyplnil celou obrazovku? Do celoobrazovkového režimu se můžete snadno přepnout v jakémkoli prohlížeči, včetně Firefoxu, stisknutím klávesy F11 na klávesnici. Pomocí této klávesové zkratky lze přepínat mezi celoobrazovkovým a standardním zobrazením. Tím, že se okno prohlížeče po stisknutí klávesy F11 rozšíří tak, aby vyplnilo celou obrazovku, se skryje hlavní panel a další rušivé prvky. Opětovným stisknutím klávesy F11 se dostanete z celoobrazovkového režimu a přepnete zpět do normálního zobrazení. 2. Jak přimět Firefox, aby běžel v celoobrazovkovém režimu jako Chrome?
Přizpůsobení panelu nástrojů Firefoxu vám umožní, aby režim Firefoxu přes celou obrazovku vypadal srovnatelně s režimem Chrome. Klepněte pravým tlačítkem myši na oblast panelu nástrojů a zvolte „Přizpůsobit“, abyste mohli začít. Přetáhněte cizí položky z panelu nástrojů do palety přizpůsobení v okně přizpůsobení a odstraňte je. Po minimalizaci panelu nástrojů klikněte na tlačítko „Ukončit přizpůsobení“, abyste zachovali provedené úpravy. Ve výsledku bude Firefox vypadat přehledněji a srovnatelně s celoobrazovkovým režimem prohlížeče Chrome. 3. Proč se Firefox nespustí v režimu celé obrazovky?
Pokud stisknete klávesu F11 a Firefox se nespustí v celoobrazovkovém režimu, pravděpodobně do této funkce zasahuje nějaký doplněk nebo nastavení. Začněte tím, že vypnete všechny doplňky, které by mohly být příčinou problému. Toho dosáhnete tak, že otevřete nabídku Firefoxu, vyberete položku „Doplňky“ a vypnete všechna rozšíření nebo motivy, o kterých si myslíte, že by mohly být zdrojem problému. Pokud problém přetrvává, zkuste obnovit výchozí nastavení Firefoxu. Klepnutím na tlačítko „Obnovit Firefox“ po výběru „Nápověda“ v nabídce Firefoxu a poté „Informace o řešení problémů“ restartujte Firefox.
4. Jak mohu bez stisknutí klávesy F11 přepnout Firefox na celou obrazovku?
Nemějte obavy, pokud vaše klávesnice nemá klávesu F11 nebo pokud nefunguje správně. Firefox lze i tak přimět ke spuštění v celoobrazovkovém režimu pomocí několika technik. Jednou z metod je kliknutí pravým tlačítkem myši na záhlaví okna Firefoxu (horní lištu okna) a výběr možnosti „Na celou obrazovku“ z kontextové nabídky. Tímto postupem se Firefox automaticky přepne do režimu celé obrazovky. Další strategií je použití panelu nabídek. Pokud lišta nabídek není viditelná, klikněte pravým tlačítkem myši na libovolnou otevřenou oblast vedle karet a zvolte „Lišta nabídek“, čímž ji zviditelníte. Poté v podnabídce vyberte možnost „Na celou obrazovku“ tak, že v nabídce „Zobrazení“ najedete kurzorem na položku „Na celou obrazovku“.
Závěrem lze říci, že existují různé způsoby, jak Firefox zobrazit na celou obrazovku. Nejoblíbenějším způsobem je stisknutí klávesy F11, nicméně panel nástrojů Firefoxu lze změnit tak, aby vypadal jako celoobrazovkový režim prohlížeče Chrome. Pokud se Firefox stále nechce spustit v celoobrazovkovém režimu, zkuste vypnout doplňky nebo obnovit výchozí tovární nastavení. Alternativně můžete kliknout pravým tlačítkem myši na záhlaví nebo využít lištu nabídek, pokud nemáte klávesu F11, pokud nefunguje. S těmito možnostmi, které máte k dispozici, vám Firefox umožní procházet stránky bez přerušení.
Příčin, proč se Firefox nemaximalizuje nebo nezobrazuje na celé obrazovce, může být celá řada. Mezi několik možných příčin patří např: Velikost okna: Okno Firefoxu nemusí být maximalizované, protože uživatel aktivně upravil jeho velikost nebo jej minimalizoval. Za těchto okolností je třeba změnit velikost okna na celou obrazovku. 2. Konfigurace panelu nástrojů: Panel nástrojů Firefoxu může zabírat další místo a bránit maximalizaci okna. Uživatelé mohou změnit nastavení panelu nástrojů a zbavit se zbytečných tlačítek nebo jej zmenšit. 3. Pokud máte k zařízení připojeno několik monitorů, může to bránit maximalizaci Firefoxu na celou obrazovku, pokud je aktuálně viditelný na sekundárním monitoru. Za těchto okolností můžete okno Firefoxu maximalizovat a přemístit jej na hlavní displej. 4. Rozšíření nebo motivy, které jsou nekompatibilní: Některá témata nebo rozšíření, která jsou ve Firefoxu nainstalována, mohou bránit použití celoobrazovkového režimu. Veškeré nekompatibilní doplňky lze zakázat nebo odstranit, což pomůže problém vyřešit. 5. Možnosti zobrazení: Firefox se nemusí na vašem počítači maximalizovat na celou obrazovku, pokud jsou nesprávně nastaveny možnosti zobrazení. Ujistěte se, že jsou správně nastaveny možnosti měřítka a zvětšení a že rozlišení obrazovky je přesné.
Je důležité mít na paměti, že se jedná pouze o několik možných příčin a přesná příčina toho, že se Firefox nemaximalizuje, se může lišit v závislosti na konfiguraci a nastavení počítače uživatele.
Chcete-li přejít do celoobrazovkového režimu Firefoxu bez použití klávesy F11, můžete provést následující akce: Otevřete Firefox v počítači v kroku 1.
2. Vyberte ikonu nabídky (tři vodorovné čáry) v pravé horní části okna prohlížeče. 3. V rozevírací nabídce vyberte položku „Možnosti“ (Windows) nebo „Předvolby“ (Mac). 4. V levém postranním panelu na kartě Možnosti/Předvolby klikněte na položku „Obecné“. 5. Pokud ještě není vybrána možnost „Obnovit předchozí relaci“, přejděte dolů do sekce „Spuštění“ a vyberte ji. Karta Options/Preferences by se měla zavřít. 7. Od tohoto okamžiku se Firefox spustí v celoobrazovkovém režimu a při každém spuštění okamžitě obnoví předchozí relaci.
Pokud povolíte možnost „Obnovit předchozí relaci“, prohlížeč Firefox si bude pamatovat vaši předchozí relaci, včetně toho, zda byla v režimu celé obrazovky, či nikoli. Tímto způsobem se Firefox vždy spustí v režimu celé obrazovky, aniž byste museli stisknout klávesu F11 nebo provést jinou akci.