Nejprve zkontrolujte připojení: Zkontrolujte, zda je karta pro snímání bezpečně připojena k počítači pomocí příslušných připojení, například Thunderbolt, PCIe nebo USB. Zkontrolujte, zda jsou všechny kabely pevně zapojeny.
2. Aktualizujte ovladače: Přejděte na webové stránky výrobce a stáhněte si nejnovější ovladače zachytávací karty. Váš počítač může mít občas problémy s kompatibilitou v důsledku zastaralých ovladačů. 3. Ověřte kompatibilitu softwaru: Zkontrolujte, zda je vaše zachytávací karta kompatibilní s programem, který používáte k nahrávání nebo streamování her. Některý software může pro správnou funkci vyžadovat konkrétní ovladače nebo nastavení.
4. Ověřte správce zařízení: Zkontrolujte, zda ve správci zařízení počítače nejsou neznámá nebo nekompatibilní zařízení. Nainstalujte požadované ovladače výběrem možnosti „Aktualizovat ovladač“ z kontextové nabídky po kliknutí pravým tlačítkem myši na kartu pro snímání, pokud je uvedena v části „Jiná zařízení“ nebo má žlutý vykřičník. Připojujete zachytávací kartu k počítači nebo k monitoru?
Při použití zachytávací karty ji obvykle propojíte mezi počítačem a herní konzolí nebo jiným zdrojem videa. Uděláte to následujícím způsobem: 1. Připojte zdroj videa: Připojte herní konzoli nebo jiný zdroj videa ke vstupnímu portu zachytávací karty pomocí kabelu HDMI. 2. Připojte zachytávací kartu k počítači: K počítači ji připojte pomocí kabelu USB, PCIe nebo Thunderbolt, v závislosti na typu zachytávací karty, kterou máte. U konkrétního modelu, který používáte, se řiďte pokyny výrobce. 3. Zobrazte na monitoru: K připojení počítače k monitoru nebo displeji použijte další kabel HDMI nebo jiný vhodný videokabel. Nahrávané nebo streamované informace pak můžete sledovat a sledovat na obrazovce. Proč OBS nezobrazuje zachycení na displeji?
Příčin, proč program OBS (Open Broadcaster Software) nezobrazuje snímání displeje, může být několik. Můžete se pokusit o následující kroky k odstranění problémů: Otevřete OBS a přejděte do části „Sources“ a zkontrolujte nastavení. Zkontrolujte, zda byl přidán zdroj „Display Capture“ a zda je vhodně vybrán. Pokud ne, vyberte „Display Capture“ ze seznamu kliknutím na tlačítko „+“. Spusťte OBS jako správce kliknutím pravým tlačítkem myši na zástupce OBS a výběrem možnosti „Spustit jako správce“. Pokud problémy s oprávněními brání systému OBS zachytit zobrazení, může to občas pomoci. 3. Aktualizace OBS: Ujistěte se, že je spuštěna nejnovější verze OBS. V případě potřeby přejděte na oficiální webové stránky OBS a stáhněte si nejnovější verzi.
4. Vypněte hardwarovou akceleraci: Nastavení hardwarové akcelerace občas brání systému OBS v zachycení obrazovky. Přejděte do nabídky „Settings“ (Nastavení) systému OBS, vyberte kartu „Advanced“ (Upřesnit) a zrušte zaškrtnutí políčka „Enable hardware acceleration“ (Povolit hardwarovou akceleraci), čímž hardwarovou akceleraci vypnete.
Pokud budete postupovat podle těchto pokynů, měli byste být schopni použít zachytávací kartu v počítači k zobrazení a záznamu herního videa. Chcete-li zaručit bezchybné a bezproblémové snímání, nezapomeňte vyřešit případné problémy s připojením, ovladači, kompatibilitou programů a nastavením OBS. Šťastné streamování a nahrávání!
To, že vaše zachytávací karta nezobrazuje video, může být způsobeno několika faktory. Jedná se o několik možných scénářů: 1. Hardware, který není kompatibilní: Zkontrolujte, zda je vaše zachytávací karta kompatibilní s vaším počítačem a zda splňuje jeho systémové požadavky. Zkontrolujte, zda je připojení USB nebo zachytávací karta správně vložena do slotu PCIe.
2. Problémy s ovladači: Zkontrolujte, zda jsou ovladače vaší snímací karty aktuální. Správné činnosti karty mohou bránit poškozené nebo zastaralé ovladače. Správné ovladače si stáhněte a nainstalujte z webových stránek výrobce. 3. Nastavení zobrazení: Zkontrolujte, zda jsou na displeji počítače nastaveny vhodné možnosti. Otevřením nastavení zobrazení zkontrolujte, zda je karta pro snímání identifikována jako zobrazovací zařízení. Vhodně nastavte rozlišení a obnovovací frekvenci snímací karty. Zkontrolujte všechny kabely a připojení mezi kartou pro snímání, konzolí a počítačem.
4. Vadné kabely nebo připojení. Zkontrolujte, zda jsou všechny kabely pevně zapojeny a zda jsou v dobrém stavu. Chcete-li vyloučit případné problémy, zkuste použít jiné kabely nebo porty. Softwarová nekompatibilita může občas zabránit správné funkci zachytávací karty.
5. Software, který by mohl způsobovat problémy, jako jsou antivirové produkty, nahrávače obrazovky nebo jiné nástroje pro snímání, by měl být na chvíli zakázán nebo odinstalován. 6. Aktualizace firmwaru: Zkontrolujte, zda má vaše zachytávací karta dostupné aktualizace firmwaru. Firmware lze aktualizovat a opravit tak stávající problémy a zvýšit kompatibilitu.
Pokud žádná z výše uvedených oprav nefunguje, mohlo by být vhodné kontaktovat zákaznický servis výrobce a požádat o další pomoc. V závislosti na značce a modelu vaší snímací karty vám mohou nabídnout konkrétní pokyny k řešení problémů.
OBS (Open Broadcaster Software) a capture karta mají různá použití a výhody.
Pomocí capture karty, což je kus hardwaru, můžete nahrávat nebo streamovat hraní z konzolí nebo jiných externích zařízení do počítače. Výkon počítače není výrazně ovlivněn, protože zaznamenává obrazová a zvuková data přímo ze zdroje a vytváří vysoce kvalitní nahrávky. Pro hráče konzolových her, kteří chtějí nahrávat nebo streamovat své hraní, jsou zachytávací karty velmi užitečné.
OBS je naproti tomu software, který umožňuje nahrávat, streamovat a zachycovat hraní přímo z počítače. Obrazové a zvukové signály jsou zachycovány a kódovány pomocí GPU a CPU vašeho počítače. Přechody scén, překryvy a propojení s různými streamovacími platformami jsou jen některé z mnoha možností přizpůsobení, které OBS nabízí.
Je nepřesné tvrdit, že OBS nebo zachytávací karty jsou nadřazené jedna druhé, protože obě nabízejí výhody. O tom, zda použít OBS nebo zachytávací kartu, rozhodnou vaše konkrétní požadavky a okolnosti. OBS je praktickou a cenově dostupnou volbou, pokud hrajete především počítačové hry a chcete nahrávat nebo streamovat hraní z počítače. Zachytávací karta je však nutná, pokud hrajete konzolové hry nebo chcete nahrávat hraní z externích zařízení.
Nakonec, než určíte, která volba je pro vaše potřeby lepší, je důležité vzít v úvahu vaše požadavky, váš rozpočet a individuální vlastnosti dané každou z nich.