Jak zobrazit plochu ve Finderu. Tipy pro řešení potíží pro uživatele Macu

Přemýšleli jste někdy o tom, jak ve Finderu Macu zobrazit plochu? Když nemůžete najít svou plochu nebo se k ní pomocí Finderu dostat, může to být nepříjemné. Abychom vám pomohli znovu získat přístup k ploše ve Finderu, odpovíme v tomto příspěvku na často kladené otázky týkající se tohoto problému a nabídneme řešení.

1. Jak mohu obnovit plochu ve Finderu? Pokud se ve Finderu vašeho Macu již nezobrazuje plocha, můžete vyzkoušet několik metod řešení problému. Nejprve se ujistěte, že je otevřena aplikace Finder. Toho můžete dosáhnout výběrem aplikace Finder kliknutím na ikonu v doku nebo stisknutím kombinace kláves Command + Tab. Pokud jste právě ve Finderu a stále nevidíte plochu, zkuste restartovat Mac. Tento jednoduchý úkon často vyřeší drobné softwarové problémy a vrátí vaši plochu do Finderu.

Můžete se také podívat prostřednictvím předvoleb Finderu. V nabídce Finderu v levém horním rohu obrazovky vyberte možnost „Předvolby“. Na kartě „Obecné“ zkontrolujte, zda je zaškrtnuto políčko „Zobrazit tyto položky na ploše“ u položek „Pevné disky“ a „Externí disky“. Zkuste zrušit a znovu zaškrtnout možnost obnovit Finder a zobrazit plochu, pokud je aktuálně zaškrtnutá a stále se vám nedaří plochu zobrazit.

2. Jak mohu dát programu Mac Finder zástupce na plochu? Podle těchto pokynů přidejte do programu Mac Finder zástupce plochy pro rychlý a jednoduchý přístup. Kliknutím na ikonu Finderu v doku byste měli nejprve spustit okno Finderu. V nabídce v horní části obrazovky vyberte položku „Finder“ a poté „Preferences“. Na kartě „Postranní panel“ můžete najít seznam věcí, které mohou být zobrazeny v postranním panelu okna Finderu.

Chcete-li přidat zástupce na plochu, stačí v seznamu kliknout na políčko vedle položky „Plocha“. Po zvolení se v postranním panelu okna Finderu zobrazí zástupce na plochu. Nyní, kdykoli jste ve Finderu, se můžete rychle dostat na plochu kliknutím na tohoto zástupce.

3. Proč mi v počítači Mac zmizela plocha z okna Finder?

Vaše plocha mohla z okna Finder v počítači Mac zmizet z několika důvodů. Jedním z typických vysvětlení je, že jste možná neúmyslně vypnuli možnost zobrazení plochy v předvolbách Finderu. Chcete-li to ověřit, otevřete nabídku Finderu, zvolte „Předvolby“ a zkontrolujte, zda je zaškrtnuto políčko „Zobrazit tyto položky na ploše“ u položek „Pevné disky“ i „Externí disky“.

Další možností je, že problém způsobuje softwarová chyba nebo aplikace třetí strany. V takovém případě může problém vyřešit restartování počítače Mac nebo instalace nejnovější verze softwaru. Pokud problém přetrvává, můžete zkusit restartovat Finder stisknutím klávesy Option a zároveň kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu Finderu v doku a výběrem možnosti „Znovu spustit“.

4. Proč se mi nedaří zobrazit plochu počítače Mac? Existuje několik důvodů, proč se vám na počítači Mac nemusí zobrazit pracovní plocha. Nejprve zkontrolujte, zda máte povoleno zobrazení více pracovních ploch. To provedete tak, že v části „Předvolby systému“ vyberete položku „Mission Control“. Zkontrolujte, zda je vybrána možnost „Displeje mají samostatné plochy“. Zapnutím tohoto nastavení může být vaše plocha skryta na jiném místě.

Kromě toho může být plocha zakryta, pokud máte v počítači otevřeno mnoho oken nebo programů. Chcete-li plochu zviditelnit, zkuste některá z těchto oken minimalizovat nebo zavřít. Všechna otevřená okna můžete také rychle minimalizovat a plochu zobrazit pomocí klávesové zkratky „Zobrazit plochu“ na klávesnici, což je F11 nebo Fn + F11.

Pokud zjistíte, že ve Finderu na Macu nemůžete zobrazit plochu nebo k ní získat přístup, použijte na závěr výše uvedené rady pro řešení problémů. Tyto metody by vám měly umožnit obnovit přístup k ploše ve Finderu a zaručit bezproblémové používání. Restartujte Mac, zkontrolujte předvolby Finderu a v případě potřeby aktualizujte software. Tyto metody usnadňují procházení počítače Mac a zobrazení pracovní plochy ve Finderu.

FAQ
Proč se ve Finderu Macu nezobrazuje plocha?

Příčin, proč se plocha Macu nezobrazuje ve Finderu, může být celá řada. Zde je několik rad pro řešení problémů, které vám pomohou problém najít a odstranit: Je možné, že jsou ikony plochy skryté.

1. Skryté ikony plochy. Otevřete Finder a vyberte nabídku „Zobrazit“, abyste zjistili, zda se jedná o tuto situaci. Zkontrolujte, zda je zaškrtnuto políčko „Zobrazit ikony plochy“. 2. Nevhodné nastavení Finderu: Zkontrolujte, zda je výchozí umístění nových oken Finderu nastaveno na plochu. Výběrem položky „Preferences“ (Předvolby) z rozbalovací nabídky „Finder“ na panelu nabídek získáte přístup k předvolbám Finderu. Prozkoumejte nastavení „Nová okna Finderu zobrazit“ na kartě „Obecné“ a ujistěte se, že je nastaveno na „Plocha“. 3. Změnou nastavení postranního panelu ověřte, zda je plocha viditelná v postranním panelu Finderu. Toho dosáhnete tak, že otevřete nastavení Finderu, vyberete kartu „Postranní panel“ a v části „Oblíbené“ zaškrtnete políčko „Plocha“. Plocha se za určitých okolností nemusí ve Finderu zobrazit kvůli poškozenému systémovému souboru nebo nekompatibilnímu softwaru. Stisknutím a podržením klávesy Shift během spouštění restartujte Mac v nouzovém režimu. Pokud je plocha v nouzovém režimu viditelná, může být příčinou problému konflikt programů nebo problém se systémovým souborem. Chcete-li dále řešit potíže, zkuste aktualizovat software nebo odinstalovat nedávno nainstalované programy. 5. Restartujte Finder: Pokud žádné z výše uvedených opatření nefunguje, zkuste restartovat Finder. Současným stisknutím kláves Command, Option a Esc zobrazíte okno „Vynutit ukončení aplikací“. V seznamu vyberte položku „Finder“ a poté klikněte na tlačítko „Znovu spustit“.

Pokud po vyzkoušení těchto návrhů na řešení problémů problém přetrvává, může být přínosné obrátit se na podporu společnosti Apple nebo vyhledat licencovaného poskytovatele služeb, který vám poskytne další pomoc.