Jak zobrazit panel záložek v prohlížeči Safari. Získejte zpět přístup k oblíbeným webovým stránkám

Pokud často používáte Safari, možná jste si všimli, že lišta záložek bez zjevného důvodu zmizela. Nejste sami, takže si nedělejte starosti! Dobrou zprávou je, že tento problém lze snadno odstranit, přestože se s ním setkalo mnoho uživatelů. V tomto článku vám vysvětlíme, jak zobrazit panel záložek v prohlížeči Safari, a odpovíme na všechny dotazy, které vás v této souvislosti napadnou. Co se stalo s panelem záložek v prohlížeči Safari?

Pokud Safari již nezobrazuje lištu záložek, byla pravděpodobně neúmyslně skryta. Abyste ji získali zpět, stačí provést následující kroky:

1. Spusťte Safari: V počítači Mac nebo v zařízení se systémem iOS otevřete prohlížeč Safari. Vstupte do nabídky Zobrazení:

2. Klikněte na položku „View“ (Zobrazení) v horní liště nabídky.

3. Chcete-li zobrazit panel záložek, vyberte z rozevírací nabídky možnost „Zobrazit panel záložek“. Panel záložek by se nyní měl opět zobrazit v horní části okna Safari. Jak zobrazit všechny záložky na domovské stránce Safari?

Možná budete chtít všechny své záložky zobrazit kromě lišty záložek také na úvodní stránce Safari. Postupujte podle následujících kroků:

1. Spusťte Safari: V počítači Mac nebo v zařízení se systémem iOS otevřete prohlížeč Safari.

2. Pro přístup k předvolbám Safari klikněte na „Safari“ v horní liště nabídky a z rozevíracího seznamu vyberte „Předvolby“.

3. Otevřete obecné předvolby: V okně Předvolby klikněte na záložku „Obecné“.

Vytvoření úvodní stránky: V rozevírací nabídce v části „Nové karty otevírat s“ nebo „Nová okna otevírat s“ vyberte „Oblíbené“. Vaše záložky se nyní budou zobrazovat na úvodní stránce Safari, kdykoli otevřete nové okno nebo kartu pro rychlý přístup. Kde se nachází složka záložek Safari?

Pokud si nejste jisti, kde se nachází složka záložek Safari, nedělejte si starosti. Několika kliknutími se tam dostanete. Umístění je následující:

1. Spusťte Safari: V počítači Mac nebo v zařízení se systémem iOS otevřete prohlížeč Safari.

2. Otevřete nabídku záložek: V horní liště nabídky klikněte na položku „Záložky“.

3. Vyhledejte složku se záložkami: Zobrazí se rozevírací nabídka; vyberte možnost „Zobrazit záložky“ nebo „Zobrazit všechny záložky“. Tím se otevře okno Záložky.

4. Vyhledejte složku záložek: Na levé straně okna záložek se nachází postranní panel. Složku záložek můžete najít v části „Collections“ (Sbírky). Chcete-li ji zvětšit a zobrazit své záložky, stačí na ni kliknout. Jak mohu zachovat viditelnost panelu záložek?

Dodržujte následující postupy, aby byl panel záložek vždy zobrazen, a to i při přepínání mezi různými webovými stránkami:

1. Spusťte Safari: V počítači Mac nebo v zařízení se systémem iOS otevřete prohlížeč Safari.

2. Chcete-li získat přístup k předvolbám Safari, klikněte na „Safari“ v horní liště nabídky a z rozevírací nabídky vyberte „Předvolby“.

3. Předvolby pro otevřené karty: V okně Předvolby vyberte v nabídce s kartami položku „Tabs“.

4. Zajistěte, aby byl panel záložek vždy viditelný: Zaškrtněte políčko vedle položky „Always Show Bookmarks Bar“ (Vždy zobrazit panel záložek) v části „Tabs“ (Karty).

Bez ohledu na to, na jaké stránce se nacházíte, zapnutím této možnosti bude lišta záložek vždy viditelná, což vám umožní rychlý a snadný přístup k vašim oblíbeným webovým stránkám.

Závěrem bych chtěl říci, že není třeba se děsit, pokud lišta záložek v prohlížeči Safari zmizela. Jednoduše se držte pokynů uvedených v tomto článku, abyste ji opravili a získali přístup k oblíbeným webovým stránkám. Věnovali jsme se také tomu, jak najít složku záložek, udržet lištu záložek stále viditelnou a zobrazit všechny záložky na úvodní stránce Safari. Pomocí těchto metod můžete zlepšit své prohlížení a efektivně spravovat své záložky v Safari.

FAQ
Jak získám zpět lištu záložek?

Chcete-li obnovit lištu záložek v prohlížeči Safari, můžete postupovat podle následujících jednoduchých kroků: V kroku 1 otevřete Safari v počítači. 2. V horní liště nabídky vyberte možnost „Zobrazit“. 3. V rozevírací nabídce vyberte možnost „Zobrazit panel záložek“. 4. Alternativně můžete lištu záložek zapnout nebo vypnout stisknutím kláves „Command + Shift + B“ na klávesnici.

Pomocí lišty záložek prohlížeče Safari se můžete vrátit na své oblíbené webové stránky podle následujících kroků.

Jak znovu zapnu lištu záložek?

Podle těchto pokynů lištu záložek v Safari opět zapnete: Otevřete Safari ve smartphonu v kroku 1. 2. V panelu nabídek v horní části obrazovky vyberte záložku „Zobrazení“. Ve třetím kroku vyberte z rozevírací nabídky možnost „Zobrazit lištu záložek“. Místo toho zapněte nebo vypněte panel záložek stisknutím kláves „Shift + Command + B“ na klávesnici. 4. Všechny vaše oblíbené webové stránky by se nyní měly zobrazit v panelu záložek Safari, který se nyní bude nacházet pod adresním řádkem.

Zapnutím panelu záložek můžete jednoduše přistupovat ke svým oblíbeným webovým stránkám a zakládat nové pro rychlý přístup.

Jak zobrazit všechny záložky v liště?

Chcete-li, aby prohlížeč Safari zobrazoval na liště všechny vaše záložky, postupujte podle následujících kroků: V kroku 1 otevřete Safari na Macu.

2. V horní nabídce vyberte možnost „Zobrazit“. 3. V rozevírací nabídce najeďte myší na položku „Zobrazit lištu oblíbených položek“.

4. V podnabídce se zobrazí tři možnosti: „Vždy zobrazit“, „Zobrazit pouze na nových kartách“ a „Nikdy nezobrazovat“. Vyberte alternativu, která nejlépe vyhovuje vašim preferencím.

Pokud zvolíte možnost „Vždy zobrazit“, bude panel záložek vždy viditelný; to platí i v případě, že otevřete novou kartu. Panel záložek se zobrazí pouze při spuštění nové karty, pokud vyberete možnost „Zobrazit pouze na nových kartách“. V neposlední řadě volba „Nikdy nezobrazovat“ lištu záložek zcela skryje.

Jakmile se rozhodnete, budou všechny vaše oblíbené webové stránky uvedeny v liště záložek, abyste k nim měli snadný přístup, jakmile se rozhodnete.