Jak změnit výchozí prohlížeč na Macu

Jak nastavit výchozí prohlížeč Safari?
Nastavení Safari jako výchozího webového prohlížeče na Macu

  1. Na Macu vyberte nabídku Apple > Nastavení systému a pak na bočním panelu klikněte na Plocha a Dock . (Je možné, že bude třeba posunout zobrazení níže.) …
  2. Vpravo klikněte na místní nabídku u položky „Výchozí prohlížeč“ a potom vyberte Safari.

Cached

Další informace najdete na support.apple.com

Už vás nebaví používat Safari jako výchozí prohlížeč na Macu? Chcete používat jiný prohlížeč, například Mozilla Firefox nebo Google Chrome? V počítači Mac je změna výchozího prohlížeče jednoduchým postupem, který vám umožní přizpůsobit si prohlížení webu. V tomto příspěvku vám vysvětlíme, jak přejít na Safari jako výchozí prohlížeč, změnit výchozí vyhledávač na Google, najít výchozí prohlížeč na Macbooku a vyřešit případné problémy.

Chcete-li změnit výchozí prohlížeč na počítači Mac, postupujte podle těchto pokynů: V kroku 1 otevřete na Macu „Předvolby systému“. Výběrem položky „System Preferences“ z rozbalovací nabídky po kliknutí na logo Apple v levém horním rohu obrazovky se do ní můžete dostat. 2. V okně System Preferences (Předvolby systému) najděte ikonu „General“ (Obecné) a klikněte na ni. 3. V okně Obecná nastavení najdete část s názvem „Výchozí webový prohlížeč“. Klepnutím na rozbalovací nabídku vedle zvolte preferovaný prohlížeč ze seznamu možností. 4. Po výběru oblíbeného prohlížeče zavřete okno Předvolby systému. Nyní je nastaven váš nový výchozí prohlížeč.

Pokud chcete nahradit Safari, můžete pomocí následujících akcí nastavit jako výchozí prohlížeč v Macu jiný prohlížeč: V kroku 1 otevřete na Macu prohlížeč Safari. 2. Po kliknutí na nabídku „Safari“ v levém horním rohu obrazovky vyberte z rozevírací nabídky položku „Preferences“ (Předvolby). 3. V okně Předvolby vyberte záložku „Obecné“. 4. Vyhledejte možnost „Default web browser“ (Výchozí webový prohlížeč) a vyberte ji z rozbalovací nabídky, která se zobrazí vedle. 5. Ze seznamu možností vyberte požadovaný prohlížeč. 6. Zavřete okno Předvolby, aby prohlížeč Safari přestal být vaším preferovaným prohlížečem.

6.

Nyní probereme, jak přepnout výchozí vyhledávač počítače Mac na Google. Safari využívá jako výchozí vyhledávač Google, ale pokud jste jej změnili nebo chcete místo něj používat jiný, postupujte podle následujících kroků: V kroku 1 otevřete na Macu Safari. 2. 3. V nabídce „Safari“ v levém horním rohu obrazovky vyberte možnost „Preferences“ (Předvolby). 3. V okně Předvolby vyberte záložku „Hledat“. Vedle položky „Search engine“ (Vyhledávač) se nachází rozbalovací nabídka, jak je vidět na obrázku

4. Kliknutím na ni vyberte Google. 5. Kliknutím na tlačítko Zavřít nastavte Google jako výchozí vyhledávač v Safari.

Pokud jste zvědaví, můžete výchozí prohlížeč svého Macbooku najít pomocí těchto jednoduchých kroků: V levém horním rohu obrazovky klikněte na logo Apple a zvolte „Předvolby systému“. 2. V okně Předvolby systému vyberte ikonu „Obecné“. 3. Symbol a název prohlížeče vedle položky „Default web browser“ (Výchozí webový prohlížeč) v okně General settings (Obecná nastavení) prozradí, který z nich je výchozí.

Pokud se vám nedaří změnit výchozí prohlížeč na vašem Macu, může to mít několik příčin. Pro začátek se ujistěte, že prohlížeč, který chcete určit jako výchozí, je již na vašem Macu nainstalován v nejnovější verzi. Změny výchozího prohlížeče nemusí být některými staršími verzemi podporovány. Za druhé zjistěte, zda máte oprávnění měnit výchozí nastavení prohlížeče. Pokud jste přihlášeni pod spravovaným nebo omezeným uživatelským účtem, nemusíte mít oprávnění výchozí prohlížeč změnit.

Shrnuto a podtrženo, změnou výchozího prohlížeče na Macu si můžete jednoduše přizpůsobit prohlížení webu. Pokyny v tomto článku vám pomohou dosáhnout vašich cílů, ať už chcete přejít ze Safari na jiný prohlížeč nebo změnit výchozí vyhledávač na Google. Podle těchto pokynů můžete rychle vyhledat výchozí prohlížeč svého Macbooku. Pokud se vám nedaří výchozí prohlížeč změnit, zkontrolujte, zda máte nejnovější verzi a správná oprávnění.

FAQ
Jak přejdu ze Safari na Chrome?

Na počítači Mac můžete provést následující akce, abyste jako výchozí prohlížeč změnili Safari na Chrome: V kroku 1 otevřete na počítači Mac prohlížeč Safari.

2. V levém horním rohu obrazovky vyberte možnost „Safari“.

Krok 3: V rozevírací nabídce vyberte možnost „Předvolby“. 4. V okně Předvolby vyberte záložku „Obecné“. 5. Vyhledejte volbu „Default web browser“ a vyberte ji z rozbalovací nabídky, která se objeví vedle. 6. Ze seznamu možných prohlížečů vyberte „Google Chrome“. Okno Předvolby by se mělo zavřít.

Výchozím prohlížečem na vašem Macu bude nyní Chrome. Veškeré odkazy, na které kliknete nebo které otevřete, se následně ve výchozím nastavení otevřou v prohlížeči Google Chrome, nikoli v prohlížeči Safari.

Jak na Macu změním Safari zpět na Google?

Pomocí níže uvedených kroků můžete na počítači Mac opět nastavit výchozí prohlížeč Google: V kroku 1 otevřete Safari na Macu.

2. V seznamu nabídek v pravém horním rohu obrazovky vyberte možnost „Safari“.

3. V rozevírací nabídce vyberte položku „Preferences“ (Předvolby). 4. V okně Předvolby vyberte záložku „Obecné“. 5. Vyhledejte volbu „Default web browser“ (Výchozí webový prohlížeč) a vyberte ji z rozbalovací nabídky, která se zobrazí vedle. 6. Ze seznamu možností vyberte „Google Chrome“. Pokud není v seznamu uveden, ujistěte se, že je v počítači Mac nainstalován prohlížeč Google Chrome. Okno Předvolby by mělo být zavřené. Nyní se odkazy a otevřené webové stránky po kliknutí na ně otevírají v prohlížeči Google Chrome, nikoli v Safari.

Je Safari lepší než Chrome?

Odpověď na otázku, zda je Safari lepší než Chrome, nakonec závisí na individuálních potřebách a vkusu. Každý prohlížeč má své vlastní výhody a nevýhody.

Výchozím prohlížečem na počítačích Mac je Safari, který je určen pro produkty Apple. Poskytuje plynulé prohlížení, bezproblémově se integruje do prostředí Apple a spotřebovává velmi málo energie. Safari navíc upřednostňuje soukromí a zabezpečení uživatele díky nástrojům, jako je inteligentní prevence sledování a vestavěná ochrana proti malwaru.

Chrome je naproti tomu známý svou rychlostí, širokými možnostmi přizpůsobení a kompatibilitou s platformami. Umožňuje snadnou integraci služeb Google a má velkou knihovnu rozšíření. Chrome má navíc silnou komunitu vývojářů a podporuje nejmodernější webové technologie.

Rozhodnutí mezi Safari a Chrome nakonec závisí na osobních preferencích. Zatímco některým uživatelům může Chrome vyhovovat pro svou rychlost a možnosti přizpůsobení, jiní by dali přednost Safari pro jeho bezproblémové propojení se systémem macOS a důraz na soukromí. Doporučujeme vyzkoušet oba prohlížeče a zjistit, který z nich nejlépe vyhovuje vašim požadavkům a vkusu.