Jak změnit tapetu. Průvodce krok za krokem

Jak zmenit pozadi obrazovky?
Změna obrázku pozadí plochy

  1. Vyberte Spustit > Nastavení > přizpůsobení > pozadí.
  2. V seznamu vedle možnosti Přizpůsobit pozadívyberte Obrázek, Plná barva neboPrezentace.

Cached

Další informace najdete na support.microsoft.com

Vašim obrazovkám můžete vdechnout nový život změnou tapety ve smartphonu, která vám také umožní přizpůsobit si prostředí. Změna tapety telefonu, prohlížeče Google Chrome, zamykací obrazovky počítače nebo pozadí pracovní plochy systému Windows 10 je poměrně jednoduchý proces. V tomto článku vám poskytneme návod krok za krokem, jak změnit tapetu na různých platformách a zařízeních. Jak změnit tapetu telefonu, část 1:

Pro uživatele systému Android: V aplikaci Android otevřete nabídku „Nastavení“, zvolte „Displej“ a poté vyberte „Tapeta“. Tam vyberte obrázek z galerie nebo požadovanou tapetu ze seznamu alternativ.

Přístup k iPhonu: Vyberte možnost „Tapeta“ pro iPhone: V případě iPhonu otevřete nabídku „Nastavení“, stiskněte „Tapeta“ a poté vyberte „Zvolit novou tapetu“ a vyberte z nabídky již načtených obrázků nebo „Knihovna fotografií“ a použijte obrázek z galerie. Než zvolíte svůj výběr jako tapetu, proveďte všechny potřebné úpravy a dodejte mu konečnou podobu.

2. Jak upravit obrázek na pozadí v prohlížeči Google Chrome:

– Otevřete prohlížeč Google Chrome a vyberte nabídku kliknutím na tři svislé tečky v pravém horním rohu. Poté vyberte možnost „Nastavení“.

– V levém postranním panelu nabídky nastavení přejděte na položku „Vzhled“.

– V části „Vzhled“ najděte možnost „Motivy“ a vyberte možnost „Otevřít webový obchod Chrome“.

– Prohlédněte si nabízené motivy a vyberte ten, který vám vyhovuje. Po výběru preferovaného motivu jej nainstalujte kliknutím na tlačítko „Přidat do Chrome“. Váš prohlížeč začne automaticky používat nové téma.

3. Klepněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo na pracovní ploše a z kontextové nabídky vyberte možnost „Přizpůsobit“, čímž změníte tapetu zamykací obrazovky počítače. Možnost „Zamykací obrazovka“ lze nalézt v levém postranním panelu nastavení Personalizace. Tam v rozevíracím poli „Pozadí“ vyberte možnost „Windows spotlight“, „Picture“ nebo „Slideshow“. Proveďte výběr, a pokud zvolíte „Picture“, vyberte obrázek z počítače kliknutím na možnost „Browse“. Chcete-li dokončit použití změn, jednoduše zavřete okno s nastavením.

4. Jak upravit pozadí pracovní plochy systému Windows 10:

– Po kliknutí pravým tlačítkem myši na prázdné místo na ploše vyberte v kontextové nabídce možnost „Přizpůsobit“.

– V levém postranním panelu možností přizpůsobení klikněte na položku „Pozadí“. V rozevírací nabídce vyberte požadovanou možnost tapety. Zvolte „Picture“ (Obrázek) pro použití obrázku z vašeho počítače, „Solid color“ (Plná barva) pro pozadí pouze s jednou barvou nebo „Slideshow“ (Prezentace) pro zobrazení série měnících se obrázků. V případě, že vyberete možnost „Picture“ (Obrázek), použijte tlačítko „Browse“ (Procházet) a vyberte obrázek z počítače. Chcete-li vybrat složku obsahující fotografie, které chcete využít pro „Slideshow“, klikněte na možnost „Browse“.

– Upravte podle svých představ všechny další parametry, například umístění obrázků nebo časování slideshow.

– Chcete-li změny použít, po provedení výběru okno nastavení zavřete.

Svým zařízením můžete dodat osobní ráz změnou pozadí. Pokud pomocí těchto jednoduchých postupů aktualizujete pozadí telefonu, prohlížeče Google Chrome, zamykací obrazovky počítače nebo pracovní plochy systému Windows 10, získáte nový a stylový vzhled. Vychutnejte si personalizované digitální prostředí zobrazením svých oblíbených fotografií, kreativních pozadí nebo inspirativních frází.

FAQ
Jak změním tapetu zamykací obrazovky Windows 10?

Níže uvedené metody vám ukáží, jak upravit pozadí zamykací obrazovky systému Windows 10. 1. Nejprve klikněte na ikonu Windows v levém dolním rohu obrazovky a spusťte nabídku Start systému Windows 10. Klikněte na ikonu . 2. V nabídce Start vyberte ikonu „Nastavení“, která připomíná ozubené kolečko. Poté se zobrazí nabídka Nastavení systému Windows. 3. V Nastavení systému Windows vyberte kartu „Přizpůsobení“. 4. V levé nabídce nastavení Personalizace klikněte na položku „Lock screen“ (Zámek obrazovky). 5. Na pravé straně si můžete vybrat z různých možností výběru pozadí zamykací obrazovky. Z rozbalovací nabídky v části „Background“ (Pozadí) vyberte preferovanou volbu tak, že na ni kliknete. Máte možnost vybrat obrázek ze seznamu, prezentaci několika obrázků nebo jednoduše jednu barvu. Jako tapetu zamykací obrazovky můžete vybrat obrázek z počítače kliknutím na tlačítko „Browse“ (Procházet), když je vybrána možnost „Picture“ (Obrázek). Po výběru preferovaného pozadí zamykací obrazovky se můžete také rozhodnout, zda se má zobrazit na přihlašovací obrazovce.

7. Po dokončení příslušných úprav zavřete okno Nastavení.

Nově zvolené nastavení by se nyní mělo projevit na tapetě zamykací obrazovky.

Jak přidám fotografii na domovskou obrazovku?

Na domovskou obrazovku můžete přidat obrázek podle následujících jednoduchých kroků: 1. Vyberte obrázek, který chcete přidat, z role fotoaparátu nebo z galerie. 2. Na domovské obrazovce klepněte na prázdnou oblast a podržte ji, dokud se nezobrazí nabídka. 3. Vyhledejte a vyberte možnost „Widgety“ nebo „Přidat“. 4. Posouváním výběru widgetů vyhledejte možnost widgetu s označením „Photos“ (Fotografie) nebo „Gallery“ (Galerie). 5. Klepněte na widget „Fotky“ nebo „Galerie“, podržte jej na místě a poté jej přetáhněte na místo na domovské obrazovce, kde jej chcete zobrazit. 6. Pusťte prst, aby widget zapadl na své místo. Když se zobrazí stránka pro výběr, můžete vybrat přesnou fotografii, kterou chcete zobrazit. 8. Klepněte na obrázek, který chcete přidat, a na domovskou obrazovku se přidá jeho widget. 9. Dotykem a podržením widgetu fotografie můžete přetažením jeho okrajů změnit jeho velikost nebo jej přesunout na nové místo na obrazovce. 10. Jakmile jste s umístěním spokojeni, uvolněte prst a nastavte jej. Nyní jste úspěšně přidali obrázek na domovskou obrazovku. Užijte si nový personalizovaný dotek svého zařízení!