- Vyberte Spustit > Nastavení > přizpůsobení > pozadí.
- V seznamu vedle možnosti Přizpůsobit pozadívyberte Obrázek, Plná barva neboPrezentace.
Jak můžete změnit pozadí plochy na druhém monitoru počítače Mac? Ať už si chcete pracovní plochu přizpůsobit nebo jen aktualizovat její vzhled, změna tapety na ploše může mít významný dopad. V tomto příspěvku vás seznámíme s postupy, jak rozšířit pozadí plochy na dva monitory, změnit druhou plochu a vypořádat se s problémem často se měnícího pozadí druhé plochy. Jak upravit pozadí pracovní plochy druhého monitoru: 1. Připojte Mac k druhému displeji. Ujistěte se, že Mac dokáže rozpoznat a správně se připojit k oběma monitorům. Zda jsou oba displeje rozpoznány, můžete zkontrolovat tak, že přejdete do nabídky Předvolby systému > Displeje. 2. V počítači Mac přejděte do Předvoleb systému. Výběrem položky „System Preferences“ (Předvolby systému) z rozbalovací nabídky po kliknutí na nabídku Apple v levém horním rohu obrazovky získáte přístup k předvolbám systému. Ve třetím kroku vyberte položku „Desktop & Screen Saver“. Pomocí panelu System Preferences (Předvolby systému) můžete svůj Mac nakonfigurovat několika způsoby. Vyhledejte ikonu „Desktop & Screen Saver“ a vyberte ji. 4. Vyberte monitor, pro který chcete upravit tapetu. V horní části okna Desktop & Screen Saver (Plocha a spořič obrazovky) bude několik karet označených čísly monitorů, pokud jste připojili více než jeden monitor. Klepnutím na kartu vyberte monitor, jehož tapetu chcete upravit. 5. Vyberte novou tapetu plochy. Na kartě vybraného monitoru si můžete vybrat z několika předinstalovaných tapet. Kromě toho můžete nahrát vlastní fotografie výběrem tlačítka „+“ nebo zvolit možnost „Dynamic Desktop“ (Dynamická plocha), aby se pozadí během dne měnilo. V případě potřeby si můžete nastavení přizpůsobit. Nastavení pozadí plochy můžete dále změnit výběrem možnosti „Přizpůsobit obrazovce“, „Vyplnit obrazovku“ nebo „Dlaždice“. Pomocí těchto nastavení můžete změnit velikost a umístění tapety na druhém monitoru. 7. Zavřete okno Předvolby systému. Změny se na druhém monitoru projeví, jakmile po výběru preferované tapety plochy opustíte okno Předvolby systému.
Postup použití dvou monitorů na počítači Mac pro rozšíření pozadí pracovní plochy: 1. Připojte oba monitory k počítači Mac. 2. Připojte oba monitory k počítači Mac. 3. Připojte oba monitory k počítači Mac. Ujistěte se, že Mac dokáže rozpoznat oba monitory a správně se k nim připojit. Zda jsou oba monitory rozpoznány, můžete zkontrolovat tak, že přejdete do nabídky Předvolby systému > Displeje. 2. V počítači Mac přejděte do Předvoleb systému. Po kliknutí na nabídku Apple v levém horním rohu obrazovky vyberte z rozevírací nabídky položku „System Preferences“. Tři. Vyberte položku „Displeje“. V okně Předvolby systému najděte ikonu „Displeje“ a klikněte na ni. 4. V nabídce vyberte záložku „Uspořádání“. Přejděte na kartu „Uspořádání“ v okně Displeje. V kroku 5 zapněte možnost „Mirror Displays“. Váš Mac může být ve výchozím nastavení nakonfigurován tak, aby se pracovní plocha rozšířila na druhý monitor. Chcete-li aktivovat rozšířenou plochu, zrušte zaškrtnutí možnosti „Mirror Displays“, pokud ještě není zaškrtnuta. Nastavte pozadí plochy,
6. Chcete-li upravit tapetu plochy na druhém monitoru, postupujte podle výše uvedených pokynů. 1. Chcete-li změnit druhou plochu na počítači Mac, přihlaste se do programu Mission Control. Pomocí tří nebo čtyř prstů na trackpadu nebo klávesy F3 na klávesnici můžete vstoupit do programu Mission Control. Druhou pracovní plochu vyhledejte pomocí
2. Každá plocha v Mission Control bude mít v horní části obrazovky miniaturu. Miniatura druhé plochy se rozbalí, když na ni umístíte kurzor. Klepněte pravým tlačítkem myši na zvětšenou miniaturu ve třetím kroku. Jakmile se miniatura druhé pracovní plochy zvětší, klikněte na ni pravým tlačítkem myši pomocí trackpadu nebo při stisknuté klávese Control. Čtvrtou možností je „Změnit pozadí plochy“. Z nabídky pravého tlačítka myši vyberte možnost „Změnit pozadí plochy“. Otevře se okno Předvolby systému s možnostmi pozadí zvolené plochy. 5. Vytvořte si vlastní pozadí plochy. Chcete-li změnit pozadí plochy na druhé ploše, jednoduše zopakujte předchozí postupy. Proč se pozadí druhé pracovní plochy na počítači Mac neustále mění?
Příčinou neustále se měnícího pozadí druhé plochy může být funkce „Dynamic Desktop“ vašeho počítače Mac. V závislosti na čase a místě umožňuje funkce Dynamická plocha měnit pozadí v průběhu dne. Pomocí níže uvedených kroků můžete tuto funkci vypnout a získat stálé pozadí: 1. Spusťte počítač Mac a přejděte do Předvoleb systému. Ve druhém kroku vyberte možnost „Plocha a spořič obrazovky“. V kroku č. 3 vyberte kartu pro druhý monitor. 4. Zvolte raději statickou tapetu než možnost Dynamická plocha. Podle výše uvedených pokynů můžete rozšířit pozadí plochy na dva monitory, upravit tapetu druhé plochy a vyřešit problém s neustále se měnícím pozadím druhé plochy na Macu. Vytvořte si jedinečnou pracovní stanici a využijte nový vzhled více monitorů.
Na dvou monitorech Macu můžete mít dva různé spořiče obrazovky, ano. Postupujte podle následujících kroků, abyste toho dosáhli: 1. V nabídce Apple v levém horním rohu obrazovky klikněte na položku „Předvolby systému“.
2. V okně Předvolby systému vyberte položku „Plocha a spořič obrazovky“. 3. V okně „Desktop & Screen Saver“ (Plocha a spořič obrazovky) vyberte záložku „Screen Saver“ (Spořič obrazovky). 4. V levé části okna si můžete vybrat ze seznamu spořičů obrazovky. Měl by být vybrán spořič obrazovky, který chcete využívat na primárním monitoru. 5. Vyberte tlačítko „Options“ (Možnosti), které se nachází v pravém dolním rohu okna.
6. V okně nastavení se nachází zaškrtávací políčko označené „Zobrazit na všech displejích“. Chcete-li zaručit, že se šetřič obrazovky zobrazí pouze na primárním monitoru, zrušte zaškrtnutí tohoto políčka. Chcete-li změny uložit, použijte tlačítko „OK“ v kroku 7. 8. Klepnutím na nabídku výběru „Screen Saver“ (Spořič obrazovky) v horní části okna vyberte spořič obrazovky, který chcete používat na druhém monitoru. Kroky 5 až 7 zopakujte ještě jednou, abyste se ujistili, že se spořič obrazovky zobrazuje pouze na druhém monitoru.
V počítači Mac můžete těmito způsoby nastavit různé spořiče obrazovky na každém ze dvou monitorů.