Jak změnit kameru v aplikaci Google Meet. Komplexní průvodce

Jak v Google Meet sdílet obrazovku?
Sdílení obrazovky během videoschůzky

  1. Připojte se k videoschůzce ve službě Meet.
  2. Dole klikněte na ikonu sdílení obrazovky .
  3. Podle potřeby vyberte Celá obrazovka, Okno nebo Karta. …
  4. Klikněte na Sdílet.
  5. Volitelné: Pokud chcete obsah, který sdílíte, uvolnit a zobrazit na dlaždici, klikněte na ikonu přeškrtnutého špendlíku .
Další informace najdete na support.google.com

Uživatelé známé videokonferenční služby Google Meet se mohou spojit se spolupracovníky, známými a rodinnými příslušníky z libovolného místa na světě. Občas však můžete při nastavování kamery během relace Google Meet narazit na problémy. V tomto příspěvku se podíváme na to, jak přepínat mezi přední a zadní kamerou v aplikaci Google Meet, proč se vám to nemusí podařit, jak změnit zobrazení v aplikaci Google Meet a zda je možné využívat dvě webové kamery najednou. Proč nemohu změnit kameru služby Google Meet?

Nemožnost nastavení kamery v aplikaci Google Meet může mít několik příčin. Nejprve se ujistěte, že služba Google Meet má oprávnění k zobrazení vaší kamery. To provedete tak, že otevřete možnosti prohlížeče a zvolíte „Soukromí a zabezpečení“ a poté „Nastavení webu“. Ujistěte se, že služba Google Meet má oprávnění k přístupu k vaší kameře kliknutím na položku „Kamera“ v části „Oprávnění“ a zaškrtnutím políčka.

Kromě toho se může stát, že služba Google Meet nebude mít přístup k vašemu fotoaparátu, pokud je již využíván jinou aplikací nebo programem. Zkuste ještě jednou změnit kameru v aplikaci Google Meet poté, co zavřete všechny ostatní programy, které by mohly kameru využívat, například Skype nebo Zoom. Jak upravit přední a zadní kameru v aplikaci Google Meet

Pomocí níže uvedených metod můžete přepínat mezi přední a zadní kamerou v aplikaci Google Meet:

Nejprve vytvořte relaci Google Meet. 2. Chcete-li vstoupit do nabídky Další možnosti, klikněte na tři svislé tečky v pravém dolním rohu. 3. V nabídce vyberte možnost „Nastavení“. 4. V nabídce Nastavení vyberte možnost „Video“. V části „Camera“ najdete rozbalovací nabídku s dostupnými kamerami vašeho zařízení. 6. Kliknutím na rozbalovací nabídku vyberte požadovanou kameru. 7. Vaše relace Google Meet bude nyní obsahovat zadanou kameru. Jak upravit pohled na schůzku Google

Pro zlepšení zážitku ze schůzky nabízí služba Google Meet různé možnosti zobrazení. Tímto způsobem můžete upravit zobrazení schůzky Google Meet:

Nejprve vytvořte relaci Google Meet. 2. Chcete-li se dostat do nabídky Další možnosti, klikněte na tři svislé tečky v pravém dolním rohu. 3. V nabídce vyberte možnost „Změnit rozložení“. 4. Můžete si vybrat z různých rozvržení, včetně automatického, dlaždicového, bodového, postranního a prezentačního. 5. Chcete-li upravit zobrazení Google Meet, klikněte na preferované rozložení. 6. Zvolené uspořádání bude implementováno a vy si nyní můžete schůzku vychutnat z preferovaného úhlu pohledu. Je možné používat dvě webové kamery najednou?

V aplikaci Google Meet je možné používat dvě webové kamery najednou. Platforma však tuto možnost nativně nepodporuje. Abyste toho mohli dosáhnout, použijte software třetích stran nebo řešení virtuálních kamer, které umožňují spojit videostreamy ze dvou nezávislých kamer do jedné. Jakmile je virtuální kamera nakonfigurována, můžete ji zvolit jako volbu kamery v aplikaci Google Meet a využít výhod současného používání dvou webových kamer.

A konečně, pokud jste udělili povolení a nedochází k problémům s používáním kamery jinými aplikacemi, je změna kamery v aplikaci Google Meet jednoduchým postupem. Pomocí výše uvedených postupů můžete rychle přepínat mezi přední a zadní kamerou, měnit zobrazení v aplikaci Google Meet a dokonce používat dvě webové kamery najednou pomocí softwaru virtuální kamery. S aplikací Google Meet nyní můžete maximalizovat využití videokonferencí a vychutnat si bezproblémový zážitek.

FAQ
Jak změnit směr kamery v prohlížeči Chrome?

Chcete-li upravit úhel kamery v prohlížeči Chrome pro službu Google Meet, postupujte podle následujících postupů: V kroku 1 otevřete aplikaci Google Meet v prohlížeči Chrome. 2. Zúčastněte se schůzky nebo ji sami svolejte. 3. Vyberte ikonu „Další možnosti“ se třemi svislými tečkami v pravém dolním rohu. 4. V zobrazené nabídce zvolte možnost „Settings“ (Nastavení).

5. V okně Nastavení vyberte záložku „Video“. V části „Camera“ (Kamera) najdete rozevírací možnost s názvem vaší kamery. 7. Kliknutím na rozbalovací nabídku vyberte požadovanou kameru. 8. Pokud je vaše zařízení připojeno k více kamerám, zobrazí se v rozevírací nabídce všechny možné alternativy.

9. Po výběru preferované kamery zavřete okno Nastavení. 10. Směr, který jste zvolili pro fotoaparát, bude nyní upraven. Nezapomeňte povolit aplikaci Google Meet přístup k fotoaparátu, pokud vás k tomu prohlížeč vyzve.

Jak mohu aktualizovat fotoaparát na svém notebooku?

Pomocí těchto kroků můžete aktualizovat kameru svého notebooku: 1. Zkontrolujte, zda nejsou k dispozici aktualizace softwaru: Zkontrolujte, zda je operační systém vašeho notebooku aktuální. To zahrnuje veškeré aktualizace softwaru nebo ovladačů pro fotoaparát. 2. Prohlédněte si online prezentaci výrobce: Na webových stránkách výrobce notebooku vyhledejte oddělení podpory nebo stahování. Zde můžete vyhledat nejnovější software nebo ovladače fotoaparátu přizpůsobené vašemu modelu notebooku. 3. Získejte a nastavte nejnovější ovladače: Stáhněte si potřebné ovladače nebo software fotoaparátu do notebooku, jakmile je najdete. Při aktualizaci fotoaparátu se řiďte pokyny výrobce pro instalaci. Restartujte notebook:

4. Po použití aktualizací se doporučuje restartovat notebook. Tím zaručíte, že veškeré změny budou provedeny správně. 5. Zkontrolujte fotoaparát: Otevřením aplikace kamery nebo videokonferenční služby (např. Google Meet) zkontrolujte, zda kamera funguje správně. Chcete-li se ujistit, že kamera funguje podle očekávání, zkuste ji používat v několika programech.

Pokud máte po aktualizaci kamery stále problémy, může být užitečné prostudovat uživatelskou příručku k notebooku nebo se obrátit na podporu výrobce.