1. Jak upravit FPS aplikace Adobe Animate?
Níže uvedené kroky lze použít ke změně FPS v aplikaci Adobe Animate: V prvním kroku otevřete projekt Adobe Animate. Přejděte na panel „Vlastnosti“, který se obvykle nachází na pravé straně obrazovky.
2. 3. Na panelu „Properties“ (Vlastnosti) vyberte kartu „Document“ (Dokument). 4. Do sloupce „FPS“ zadejte vhodnou snímkovou frekvenci pro vaši animaci. 5. Chcete-li změny použít, stiskněte klávesu Enter nebo klepněte mimo pole.
V závislosti na tvůrčím pojetí můžete nastavením FPS zrychlit nebo zpomalit přehrávání animace. 2. Jak mohu snížit snímkovou frekvenci v aplikaci Adobe Animate?
Chcete-li snížit snímkovou frekvenci své animace, použijte výše popsané postupy, abyste se dostali do pole „FPS“ na panelu Vlastnosti. Změňte hodnotu pole „FPS“ na nižší číslo. Pokud si například přejete animaci zpomalit, můžete upravit snímkovou frekvenci z 24 na 12. Tím se dosáhne efektu zpomaleného pohybu tím, že se animace bude přehrávat poloviční rychlostí než obvykle. 3. Jak v aplikaci Adobe Animate změním rychlost animace?
V aplikaci Adobe Animate můžete upravit časovou osu a změnit tak rychlost animace. Rychlost, kterou se objekty během animace pohybují nebo mění, můžete ovládat změnou polohy a časování klíčových snímků. Chcete-li změnit časování klíčových snímků, stačí vybrat ty, které chcete změnit, a přetáhnout je po časové ose. Rychlost nebo pomalost přehrávání animace můžete změnit úpravou rozestupu klíčových snímků.
4. Jaká je snímková frekvence aplikace Adobe Animate?
Aplikace Adobe Animate pracuje ve výchozím nastavení se snímkovou frekvencí 24 snímků za sekundu (FPS). Tuto snímkovou frekvenci však můžete změnit tak, aby vyhovovala potřebám vašeho konkrétního projektu. Můžete zvolit vyšší nebo nižší snímkovou frekvenci v závislosti na složitosti animace a platformě, která bude použita pro přehrávání. Například při tvorbě webové animace často postačuje snímková frekvence 24 FPS. Pokud však vytváříte videohru, bude pro plynulejší akci vhodnější vyšší snímková frekvence, například 60 FPS.
5. Jak mohu změnit snímek v aplikaci Adobe Animate?
Při úpravě snímku v aplikaci Adobe Animate postupujte podle následujících pokynů: V prvním kroku otevřete projekt Adobe Animate. 2. Přejděte na panel „Časová osa“, který se obvykle nachází směrem ke spodní části displeje. 3. Klepnutím na požadovaný snímek, který chcete změnit, jej vyberte. 4. Upravte vybraný snímek podle potřeby, například přidáním nebo změnou objektů, změnou charakteristik nebo přidáním efektů. 5. Zobrazte si animaci v náhledu, abyste viděli provedené úpravy.
Úpravou jednotlivých snímků můžete doladit specifika své animace a realizovat svou tvůrčí vizi. Závěrem lze říci, že aplikace Adobe Animate poskytuje řadu možností pro změnu FPS, zpomalení snímkové frekvence a úpravu rychlosti vašich animací. Pomocí panelu Vlastnosti a časové osy můžete rychle měnit snímkovou frekvenci, měnit snímky a vytvářet poutavé animace. Vyzkoušejte různé snímkové frekvence a rychlosti, abyste dosáhli požadovaného efektu pro svůj animační projekt.
V aplikaci Adobe After Effects musíte pro změnu snímků upravit snímkovou frekvenci kompozice. Zde je uveden postup, jak na to: 1. Vyberte kompozici v projektu After Effects, u které chcete upravit počet snímků za sekundu. 2. Klepněte na položku „Nastavení kompozice“ v horní nabídce „Kompozice“ (nebo stiskněte klávesovou zkratku „Ctrl+K“ na počítači se systémem Windows nebo „Command+K“ na počítači se systémem Mac). 3. V dialogovém okně Nastavení kompozice naleznete část „Snímková frekvence“. Nastavte požadované snímky za sekundu (FPS) úpravou hodnoty v poli „Frame Rate“.
4. Chcete-li změny uložit, klepněte na tlačítko „OK“.
Změnou snímkové frekvence můžete změnit počet snímků, které se v kompozici zobrazí každou sekundu. Nezapomeňte, že změna snímkové frekvence může mít vliv i na délku a rychlost kompozice.
V aplikaci Adobe Animate můžete pro snížení animace s 60 snímky za sekundu na 24 snímků za sekundu provést následující kroky: Časovou osu můžete najít ve spodní části rozhraní aplikace Adobe Animate při prvním otevření projektu. 2. Vyhledejte na časové ose vrstvu obsahující animaci, kterou chcete zpomalit. 3. Klikněte na vrstvu pravým tlačítkem myši a z rozbalovací nabídky vyberte možnost „Vlastnosti“. 4. V zobrazené nabídce vlastností vyhledejte možnost „Frame Rate“. Ve výchozím nastavení by měla být nastavena na 24 snímků za sekundu. 5. Pokud ještě není snímková frekvence nastavena na 24 snímků za sekundu, změňte ji na tuto hodnotu. 6. Dále vyberte všechny snímky až po poslední snímek animace tak, že přejdete na první snímek. 7. Klepněte pravým tlačítkem myši na všechny snímky a z rozbalovací nabídky vyberte možnost „Kopírovat snímky“. 8. Umístěte přehrávací hlavu na poslední snímek animace a znovu klikněte pravým tlačítkem myši. Tentokrát z nabídky vyberte „Vložit snímky“. 9. Zobrazí se dialogové okno s žádostí o výběr způsobu vložení vložených snímků. Po výběru možnosti „Vložit klíčové snímky“ klepněte na tlačítko „OK“. Vaše animace byla nyní zpomalena na 24 snímků za sekundu. Můžete ji přetočit a prohlédnout si její úpravy.
Nezapomeňte svůj projekt uložit, abyste zachovali provedené úpravy.