- Problémy s baterií Hackeři se nejčastěji snaží o to, aby do vašeho zařízení „propašovali“ nějakou formu malwaru. …
- Něco, co jste neudělali. …
- Nahodilé vypínání a restarty. …
- Zpomalení ve výkonu. …
- Divné zvuky při telefonování …
- Odchody peněz z účtu. …
- Stažení jedné z těchto aplikací
Mobilní zařízení se v digitálním věku stala zásadním aspektem našeho života, protože nám poskytují pohodlí a konektivitu na dosah ruky. S rostoucí závislostí na mobilních telefonech však roste i možnost, že narazíme na viry nebo nebezpečný software. Klíčovou prioritou by mělo být poskytnout iPhonu větší ochranu před potenciálním nebezpečím. Tento příspěvek vám poskytne důkladný návod, jak zabezpečit iPhone v roce 2022 jeho skenováním na malware. Jak zjistím, zda je můj iPhone napaden virem?
Uzavřený ekosystém iPhonů, který omezuje instalaci aplikací z neschválených zdrojů, je jedním z faktorů, díky nimž jsou bezpečnější než jiná zařízení. V důsledku toho je mnohem menší pravděpodobnost nákazy viry. Získání infekce do iPhonu však není zcela nepravděpodobné. Chcete-li zjistit, zda je váš iPhone infikován virem, postupujte podle následujících kroků:
1. Dávejte pozor na podivné chování: Viry mohou způsobit, že se váš iPhone bude chovat podivně, například náhlým vybitím baterie, pomalým výkonem nebo neočekávanými pády. Pokud pozorujete některý z těchto příznaků, může se jednat o virus.
2. Vyhledejte neznámé aplikace: Pravidelně kontrolujte aplikace, které máte v iPhonu načtené. Vyhledejte všechny nezapamatované programy, které jste si stáhli a které jsou podivné nebo podezřelé. Pokud na takové programy narazíte, je nejlepší je ihned odstranit. 3. Sledujte spotřebu dat: Viry mohou skrytě vysávat velké množství dat. Sledujte, zda nedochází k náhlému nárůstu spotřeby dat, který může poukazovat na přítomnost viru.
Společnost Apple obsahuje bezpečnostní ochrany, které pomáhají chránit váš iPhone před hackery a viry. Chcete-li provést kontrolu zabezpečení svého iPhonu, postupujte podle následujících kroků:
1. Udržujte svůj iPhone v aktuálním stavu: Ujistěte se, že váš iPhone používá nejnovější verzi systému iOS. Aktualizace od společnosti Apple často obsahují bezpečnostní záplaty a opravy chyb. Pro kontrolu aktualizací přejděte do Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru.
2. Povolte automatické aktualizace aplikací: Kvůli bezpečnosti je důležité udržovat aplikace aktuální. Přejděte do Nastavení > App Store > Aktualizace aplikací a povolte automatické aktualizace aplikací.
3. Povolte dvoufaktorové ověřování. Dvoufaktorové ověřování pomáhá chránit vaše osobní údaje tím, že k vašemu Apple ID přidává další vrstvu zabezpečení. Přejděte do Nastavení > [Vaše jméno] > Heslo a zabezpečení > Dvoufaktorové ověřování a povolte ho.
Pro ochranu zařízení se systémem iOS před viry a malwarem zavedla společnost Apple řadu bezpečnostních opatření. Rozsáhlá prověřovací procedura používaná obchodem App Store zajišťuje, že všechny aplikace, které jsou zpřístupněny ke stažení, prošly bezpečnostním auditem. Kromě toho pomáhají při odhalování a zamezování instalace škodlivého softwaru vestavěné bezpečnostní nástroje společnosti Apple, jako jsou XProtect a Gatekeeper.
Je důležité si uvědomit, že žádný systém není zcela odolný vůči virům. I když je pravděpodobnost, že se do iPhonu dostane virus, poměrně nízká, přesto je vhodné být opatrný a přijmout vhodná bezpečnostní opatření k ochraně svého zařízení.
Zde jsou uvedeny některé kroky, které je třeba provést, pokud se domníváte, že se ve vašem iPhonu nachází virus:
1. Aktualizujte iPhone: Jak již bylo zmíněno, aktualizace iPhonu je pro zabezpečení nezbytná. Chcete-li mít jistotu, že máte nejnovější bezpečnostní aktualizace, nainstalujte nejnovější aktualizace systému iOS.
2. Odstraňte podezřelé aplikace: Odstraňte z iPhonu všechny podivné nebo neznámé aplikace, které jste našli. Klepnutím na ikonu „x“ aplikaci odstraníte stisknutím a podržením ikony, dokud se nezačne třást.
3. Obnovte nastavení: Pokud máte stále problémy, můžete obnovit výchozí tovární nastavení iPhonu. Obnovení všech nastavení: Přejděte do Nastavení > Obecné > Obnovit. Přestože budou obnoveny vaše předvolby a nastavení, nebudou smazána žádná data.
Závěrem lze říci, že i když je malá pravděpodobnost, že by se iPhone mohl nakazit virem, je stále důležité být pozorný a provádět příslušná bezpečnostní opatření. Dodržováním výše uvedených doporučení a dodržováním nejnovějších bezpečnostních postupů můžete zaručit bezpečnost svého iPhonu a těšit se z bezpečného používání internetu v roce 2022.
Ne, iPhony nevysílají upozornění na infekce. Bezpečnostní funkce iPhonů pomáhají bránit se proti virům a malwaru. Operační systém iOS od společnosti Apple je vybaven uzavřeným ekosystémem aplikací a je vytvořen tak, aby byl bezpečný. V důsledku toho lze aplikace stahovat pouze prostřednictvím oficiálního obchodu App Store poté, co projdou přísným kontrolním postupem. Společnost Apple navíc pravidelně vydává bezpečnostní aktualizace pro telefony iPhone, které opravují případné nedostatky. Pokud se na iPhonu objeví neobvyklé chování nebo se zobrazí nějaké varování, je pravděpodobnější, že jde o pokus o podvod nebo phishing než o skutečné upozornění na virus. Chcete-li zaručit bezpečnost svého iPhonu, doporučujeme vždy postupovat obezřetně, vyhýbat se pochybným odkazům a souborům ke stažení a udržovat svůj iPhone aktualizovaný pomocí nejnovějších softwarových aktualizací.
K vyčištění iPhonu od virů můžete použít níže uvedené kroky: 1. Aktualizujte svůj iPhone: Zkontrolujte, zda je verze systému iOS ve vašem smartphonu nejnovější. Bezpečnostní záplaty, které mohou pomoci ochránit váš iPhone před viry, jsou často součástí aktualizací. Restartování iPhonu v nouzovém režimu je druhým krokem: Když se zobrazí možnost „Posunutím vypnout“, stiskněte a podržte tlačítko napájení. Poté podržte tlačítko pro snížení hlasitosti a počkejte, až se zařízení restartuje. Tím se zastaví spouštění všech aplikací třetích stran, což vám umožní najít a odstranit všechny potenciálně škodlivé aplikace. 3. Odstraňte podezřelé programy: Projděte nainstalované aplikace a zbavte se těch, které se vám zdají podivné nebo podezřelé. Stiskněte a podržte ikonu aplikace, dokud se nezačne chvět, a poté ji klepnutím na zobrazené tlačítko „X“ odstraňte. Pokud se zobrazí výzva, potvrďte odstranění. Vymažte mezipaměť a data z prohlížeče tak, že otevřete aplikaci Nastavení, přejdete na Safari (nebo preferovaný prohlížeč) a klepnete na něj. Chcete-li se zbavit všech potenciálně škodlivých dat, zvolte v části „Soukromí a zabezpečení“ možnost „Vymazat historii a data webových stránek“. 5. Zakázat podezřelá nastavení: Zkontrolujte, zda v nastavení vašeho zařízení nedošlo k nezákonným úpravám. Odstraňte všechny neznámé profily tak, že přejdete do nabídky Nastavení > Obecné > Profily (nebo Správa zařízení). Nainstalujte spolehlivou antivirovou aplikaci z obchodu App Store a proveďte s ní kompletní kontrolu zařízení.
6. Tyto aplikace dokáží najít a odstranit veškerý malware nebo viry, které se nacházejí ve vašem iPhonu. 7. Resetujte svůj iPhone: Pokud se domníváte, že je váš iPhone stále infikován, jako poslední možnost můžete zvážit tento postup. Tím obnovíte výchozí tovární nastavení smartphonu a odstraníte všechna data. Před provedením resetu nezapomeňte zálohovat všechna důležitá data.
Je důležité si uvědomit, že ve srovnání s jinými platformami bývají iPhony bezpečnější a odolnější vůči virům. Chcete-li zaručit bezpečnost svého zařízení, je vždy dobré přijmout ochranná opatření a často kontrolovat případná nebezpečí.