Jak zkontrolovat doplňky prohlížeče

Jak zvolit výchozí prohlížeč?
Nastavení Chromu jako výchozího webového prohlížeče

  1. Na zařízení Android otevřete Nastavení .
  2. Klepněte na Aplikace.
  3. V sekci Obecné klepněte na Výchozí aplikace.
  4. Klepněte na Prohlížeč Chrome .
Další informace najdete na support.google.com

Doplňky pro webové prohlížeče, obvykle označované jako rozšíření nebo zásuvné moduly, jsou další části softwaru, které zlepšují fungování webového prohlížeče. Mohou nabízet funkce, jako je filtrování reklam, správa hesel nebo dokonce přizpůsobení designu webových stránek. Je však velmi důležité sledovat doplňky nainstalované v prohlížeči, protože mohou způsobovat zpoždění nebo představovat bezpečnostní problémy. V tomto příspěvku se dozvíte, jak úspěšně spravovat a kontrolovat doplňky prohlížeče.

1. Prozkoumání rozšíření prohlížeče Pomocí následujících kroků zkontrolujte nainstalované doplňky prohlížeče: Chcete-li získat přístup k rozšířením v prohlížeči Google Chrome, klikněte na tři tečky v pravém horním rohu, zvolte „Další nástroje“ a poté vyberte „Rozšíření“. Zobrazí se seznam všech rozšíření, která máte v prohlížeči nainstalována. Chcete-li získat přístup k rozšířením pro prohlížeč Mozilla Firefox, klikněte na nabídku se třemi sloupci v pravém horním rohu, zvolte „Add-ons“ a poté v postranním panelu vyberte „Extensions“. Zobrazí se seznam všech nainstalovaných rozšíření.

V případě prohlížeče Microsoft Edge vyberte ze tří teček v pravém horním rohu položku „Extensions“ (Rozšíření). Zde můžete zkoumat a ovládat nainstalovaná rozšíření, která máte. Kontrola doplňků prohlížeče je druhým krokem:

Zásuvné moduly, které se od rozšíření liší tím, že mohou přehrávat multimediální soubory a zobrazovat určité typy souborů, jsou často využívány. Podle těchto postupů zkontrolujte zásuvné moduly, které jsou nainstalovány ve vašem prohlížeči: Při použití prohlížeče Google Chrome zadejte do adresního řádku „chrome://plugins“. Otevře se vám stránka zásuvných modulů, kde si můžete prohlédnout a spravovat nainstalované zásuvné moduly. V případě prohlížeče Mozilla Firefox: V adresním řádku zadejte „about:plugins“ a stiskněte klávesu Enter. Zobrazí se seznam všech zásuvných modulů, které má váš prohlížeč nainstalovány. V případě prohlížeče Microsoft Edge nejsou běžné zásuvné moduly podporovány. Místo toho využívá rozšíření podobná prohlížečům Chrome a Firefox.

3. Vyhledání rozšíření Google: Pokud používáte tyto programy, mohlo by vás zajímat vyhledání doplňků vytvořených speciálně pro produkty Google Workspace, jako jsou Dokumenty Google, Tabulky nebo Prezentace. Pro vyhledání doplňků Google proveďte následující akce: V případě potřeby otevřete příslušnou aplikaci Google (Dokumenty, Tabulky nebo Prezentace). Začněte tím, že na panelu nabídek vyberete položku „Add-ons“ (Doplňky).

– V rozevírací nabídce vyberte možnost „Získat doplňky“. Po tomto kliknutí budete přesměrováni na tržiště G Suite, kde můžete procházet a instalovat různé doplňky.

4. Odstranění nežádoucích rozšíření prohlížeče: Pro zachování bezpečnosti a funkčnosti prohlížeče je velmi důležité odinstalovat všechny nechtěné nebo pochybné doplňky. Postup odstranění doplňků je následující: Otevřete stránku s rozšířeními podle předchozích pokynů v prohlížeči Google Chrome. Klepnutím na tlačítko „Odebrat“ vedle rozšíření jej odeberte. V prohlížeči Mozilla Firefox otevřete stránku s rozšířeními, jak bylo uvedeno výše. Klikněte na nabídku se třemi tečkami vedle rozšíření, které chcete odinstalovat, a poté vyberte možnost „Odebrat“. Otevřete stránku s rozšířeními podle předchozích pokynů v prohlížeči Microsoft Edge. Kliknutím na tlačítko „Odebrat“ vedle rozšíření jej odeberte.

Závěrem lze říci, že zachování bezpečného a efektivního prohlížení stránek vyžaduje pravidelné vyhodnocování a správu doplňků prohlížeče. Rutinním vyhodnocováním doplňků a zásuvných modulů, které byly do prohlížeče nainstalovány, se můžete ujistit, že jsou aktivní pouze nezbytné a spolehlivé doplňky a zásuvné moduly. Své soukromí a případné bezpečnostní hrozby můžete ochránit odstraněním všech pochybných nebo nechtěných doplňků.

FAQ
Co jsou zásuvné moduly v prohlížeči?

Softwarové aplikace, které do prohlížeče přidávají další funkce a možnosti, někdy označované jako doplňky nebo rozšíření, se nazývají pluginy. Tyto zásuvné moduly prohlížeče se instalují a mají schopnost měnit nebo rozšiřovat funkce prohlížeče. Mohou obsahovat nové funkce, jako jsou blokátory reklam, přehrávače videa, správci hesel nebo překladače několika jazyků. Za účelem splnění určitých požadavků uživatelů vývojáři třetích stran často vytvářejí zásuvné moduly, které s prohlížečem bezchybně spolupracují. Přidáním nebo odebráním zásuvných modulů podle potřeby mohou uživatelé bez námahy ovládat a upravovat svůj prohlížeč.

Jak mohu odstranit zásuvné moduly z prohlížeče?

Obecné kroky k odstranění zásuvných modulů z prohlížeče jsou následující: Spusťte prohlížeč a vyberte kartu Možnosti nebo Předvolby. Tu obvykle najdete kliknutím na tři svislé tečky nebo vodorovné čáry v pravém horním rohu okna prohlížeče. 2. V nabídce nastavení vyhledejte kartu „Rozšíření“ nebo „Doplňky“. Chcete-li zobrazit seznam nainstalovaných doplňků, klikněte na něj. 3. Zobrazí se seznam všech nainstalovaných zásuvných modulů. Vyberte tlačítko „Odebrat“ nebo „Odstranit“ vedle doplňku, kterého se chcete zbavit. 4. Po vyzvání potvrďte odstranění. Některé prohlížeče mohou před odinstalováním zásuvného modulu požadovat váš souhlas. 5. Po odstranění by měl zásuvný modul přestat ve vašem prohlížeči fungovat. Aby se změny projevily, může být nutné prohlížeč restartovat.

Je důležité si uvědomit, že v závislosti na používaném prohlížeči se mohou konkrétní pokyny mírně lišit. Většina běžně používaných prohlížečů však obsahuje srovnatelné ovládací prvky pro správu a odebírání zásuvných modulů.

Kolik rozšíření prohlížeče existuje?

V současné době je náročné odhadnout přesný počet rozšíření prohlížeče, která jsou přístupná ve všech prohlížečích. Vzhledem k tomu, že vznikají nová rozšíření a stávající jsou aktualizována nebo stažena, počet rozšíření prohlížeče se neustále mění. Uživatelé si však mohou vybrat z rozsáhlé knihovny tisíců rozšíření ve známých prohlížečích, jako jsou Google Chrome a Mozilla Firefox.