Jak zjistit produktový klíč nainstalovaného softwaru

What is the product key of Windows 10 pro?
Windows 10 Product Keys for 2021 All Versions:

Windows 10 Professional Key W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
Windows 10 Professional N Key MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9
Windows 10 Enterprise Key NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
Windows 10 Enterprise N Key DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4
Další informace najdete na softwarekeep.com

Mnoho softwarových programů vyžaduje, aby uživatelé během instalace nebo aktivace zadali produktový klíč. Produktový klíč je speciální alfanumerický kód, který ověřuje legitimitu a pravost softwaru. Často je nutný při přeinstalaci nebo aktualizaci programu a slouží jako licence k používání produktu. Co se však stane, když produktový klíč ztratíte nebo zapomenete? Můžete jej získat zpět několika způsoby, takže se nemusíte obávat. V tomto článku se podíváme na několik alternativních přístupů ke zjištění produktového klíče k již nainstalovanému softwaru.

1. Prozkoumejte papíry:

Přiložená dokumentace k softwaru je prvním místem, kde můžete hledat produktový klíč. Je možné, že jste při koupi nebo stažení produktu obdrželi fyzickou příručku nebo její digitální verzi, například ve formátu PDF. Hledejte část, kde je produktový klíč nebo sériové číslo podrobně uvedeno. Pokud jej najdete, zapište si jej a bezpečně uložte pro budoucí použití.

2. Ověřte si e-mailovou účtenku nebo obal softwaru:

Pokud jste software zakoupili fyzicky, hledejte na obalu nálepky nebo štítky, které by mohly obsahovat klíč produktu. Některá balení softwaru obsahují štítek na zadní straně návodu k použití nebo obalu CD/DVD. Pokud jste software zakoupili online, vyhledejte ve své e-mailové schránce účtenku nebo potvrzovací e-mail. V těchto sděleních je často uveden produktový klíč, proto hledejte všechny relevantní údaje od poskytovatele softwaru.

3. Využijte nástroje pro vyhledávání klíčů: Pokud výše uvedené postupy nevedou k získání klíče produktu, můžete použít nástroje pro vyhledávání klíčů. Produktové klíče k jakémukoli nainstalovanému softwaru získáte, jakmile tyto programy prohledají váš počítač. Online nástroje pro vyhledávání klíčů lze nalézt zdarma i za peníze. Jako příklad lze uvést Belarc Advisor, Magical Jelly Bean Keyfinder a ProduKey. Jeden z těchto nástrojů lze stáhnout, nainstalovat a spustit v počítači, aby zobrazil produktové klíče pro již nainstalovaný software.

4. Obraťte se na poskytovatele softwaru:

Pokud vše ostatní selže, můžete se spojit přímo s dodavatelem programu. Na webových stránkách dodavatele vyhledejte kontakt nebo stránku podpory. Poté popište svůj problém a nabídněte veškeré relevantní podrobnosti týkající se nákupu nebo instalace. Prodejce vám možná pomůže najít klíč k produktu nebo nabídne různé způsoby aktivace programu.

Nyní zodpovíme několik relevantních dotazů: Jak mohu najít svůj systémový produktový klíč?

K vyhledání systémového produktového klíče můžete použít nástroj Příkazový řádek. Po otevření příkazového řádku jako správce zadejte příkaz „wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey“. Systémový produktový klíč se zobrazí po stisknutí klávesy Enter. Jak mohu najít produktový klíč systému Windows 10 po jeho instalaci? Systém BIOS nebo firmware UEFI počítače často obsahuje také produktový klíč systému Windows 10. To znamená, že klíč nemusíte zadávat ručně, protože je automaticky identifikován během procesu instalace. Pokud po instalaci potřebujete najít produktový klíč systému Windows 10, můžete použít nástroje pro vyhledání klíče, které jsme popsali dříve. Je součástí softwaru produktový klíč? Ne každý software potřebuje produktový klíč. Některý software, zejména programy zdarma nebo s otevřeným zdrojovým kódem, nemusí mít produktový klíč, protože je možné je stáhnout a používat zdarma. Pro zajištění vhodné aktivace a používání však komerční software nebo licencovaný software často obsahuje produktový klíč. Jak mohu zkontrolovat licenci programu? Otevřete software a přejděte do sekce „O programu“ nebo „Nápověda“ a zkontrolujte licenci programu. Obvykle zde můžete zjistit podrobnosti týkající se typu licence, například zda se jedná o jednouživatelskou, víceuživatelskou nebo zkušební verzi. Komplexní informace o licenci naleznete v dokumentaci k softwaru nebo se můžete obrátit na jeho vývojáře.

Závěrem lze říci, že vyhledání produktového klíče k nainstalovanému softwaru může zabrat nějaký čas, ale dá se to zvládnout. Nejprve zkontrolujte přiloženou literaturu k softwaru, obal nebo e-mailové potvrzení. Pokud to nepomůže, použijte nástroje pro vyhledávání klíčů a v krajním případě se obraťte s žádostí o pomoc na dodavatele softwaru. Abyste předešli dalším potížím, uložte klíč k produktu na bezpečném místě.

FAQ
Co je ID produktu pro software?

Jedinečný identifikátor přidělený konkrétnímu softwaru je ID produktu. Pro účely interního sledování a licencování se často používá. Produktový klíč, který se skládá z řetězce písmen nebo číslic potřebných k aktivaci nebo ověření softwaru, a ID produktu jsou dvě různé věci.

Jak získat klíč produktu z příkazového řádku (cmd)?

K získání klíče produktu z příkazového řádku (cmd) můžete provést následující akce: 1. Stisknutím kláves Windows + R otevřete příkazový řádek, poté zadejte „cmd“ a stiskněte klávesu Enter.

2. Do okna příkazového řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter. SoftwarelicensingService: „wmic path get OA3xOriginalProductKey“

3. Po krátké prodlevě se v příkazovém řádku zobrazí produktový klíč související s nainstalovaným softwarem.

Protože dostupnost produktového klíče prostřednictvím příkazu cmd závisí na licenčním modelu softwaru, je třeba poznamenat, že tato metoda nemusí být účinná pro veškerý software. Je také velmi důležité potvrdit, že máte oprávnění a práva potřebná k přístupu k produktovému klíči.

Je klíč produktu stejný jako ID produktu?

ID produktu a klíč produktu nejsou totéž. K aktivaci a ověřování softwarových produktů se používá individuální alfanumerický kód známý jako produktový klíč. Obvykle je nutný při instalaci. ID produktu je naproti tomu rozlišovací číslo, které výrobce přiřazuje konkrétnímu softwaru. Neplní stejnou funkci jako produktový klíč; místo toho se většinou používá pro potřeby sledování a podpory.