Jak zjistit, kdy jste získali iPhone

Jak zjistit kdy jsem koupil iPhone?
Tuto informaci zjistíme v aplikaci Nastavení → Obecné → Informace, kde naleznete kolonku “omezená záruka”, v níž se nachází datum vypršení jednoleté mezinárodní záruky. Z něj můžete jednoduše vypočítat, kdy byl iPhone zakoupen.
Další informace najdete na www.phoneparts.cz

Pokud vás zajímá, jak je iPhone starý, nebo chcete jednoduše zjistit, kdy jste ho koupili, můžete si datum jeho zakoupení ověřit různými způsoby. Když přemýšlíte o opravě, záručním krytí nebo dokonce vyhodnocujete, zda je čas na aktualizaci, může být znalost stáří vašeho přístroje užitečná. Tento příspěvek vás provede různými technikami, jak zjistit, kdy byl váš iPhone zakoupen.

1. Ověřte si datum nákupu na účtence nebo faktuře. Odkaz na originální účtenku nebo fakturu je nejjednodušším přístupem k určení doby zakoupení iPhonu. Pokud jste jej zakoupili v Apple Store nebo u jiného autorizovaného obchodníka, měli byste být schopni snadno zjistit datum nákupu na účtence. Datum nákupu může obsahovat také e-mail s potvrzením o nákupu, takže nezapomeňte zkontrolovat svou e-mailovou schránku.

2. Prohlédněte si historii objednávek na webových stránkách společnosti Apple:

Vstupem do svého účtu Apple a prohlédnutím historie objednávek můžete rychle zjistit datum nákupu, pokud jste nákup provedli přímo v internetovém obchodě Apple. Když přejdete na webové stránky obchodu Apple, zadejte své Apple ID a přihlaste se. Přejděte do sekce „Stav objednávky“ a zobrazte seznam všech objednávek, které jste kdy učinili, včetně objednávky iPhonu. Měly by se zobrazit podrobnosti o objednávce spolu s datem nákupu.

3. Ověřte v iTunes datum aktivace:

Dalším způsobem, jak zjistit stáří iPhonu, je ověření data aktivace v iTunes. Otevřete iTunes v počítači a připojte iPhone. Po výběru zařízení ze seznamu dostupných zařízení v iTunes přejděte na stránku „Souhrn“. Měli byste najít datum „Activated“ nebo „First Activated“, které ukazuje den, kdy byl váš iPhone původně nakonfigurován a aktivován. 4. Ověřte IMEI nebo sériové číslo:

Přibližné stáří iPhonu můžete určit i v případě, že nemáte přístup k původní účtence nebo historii objednávek, a to pomocí jeho sériového čísla nebo IMEI (International Mobile Equipment Identity). Přibližnou dobu zakoupení iPhonu můžete určit vyhledáním data výroby pomocí jednoho z těchto rozlišovacích znaků. Navštivte stránku „Kontrola pokrytí“ na webových stránkách společnosti Apple. Zadejte IMEI nebo sériové číslo svého zařízení a společnost Apple vám zobrazí potřebné údaje včetně data výroby.

Nakonec existují různé způsoby, jak zjistit, jak starý je váš iPhone. Datum nákupu najdete na původní účtence nebo faktuře, takže začněte tam. Pokud jste jej zakoupili online, podívejte se do historie objednávek na webových stránkách společnosti Apple nebo nahlédněte do e-mailu, který jste obdrželi při nákupu. Kromě toho můžete po připojení iPhonu k počítači a pomocí iTunes zobrazit datum aktivace. Pokud vše ostatní selže, můžete datum výroby zkontrolovat na webových stránkách společnosti Apple pomocí sériového čísla nebo IMEI. Pomocí těchto technik můžete rychle zjistit stáří svého iPhonu a rozhodnout se, jak jej používat, zda jej opravit, nebo zda jej upgradovat.

FAQ
Kdy jsem začal používat svůj telefon?

Podle těchto metod můžete zjistit, kdy jste iPhone začali používat poprvé: 1. Spusťte na iPhonu aplikaci „Nastavení“. 2. Přejděte dolů a klikněte na položku „Obecné“. 3. V obecných nastaveních přejděte dolů na položku „O aplikaci“ a stiskněte ji.

4. Na stránce O iPhonu můžete najít řadu informací o svém iPhonu, například „Model“, „Sériové číslo“ a „Verze softwaru“. 5. Vyhledejte oblast „Model“ a poznamenejte si tam alfanumerický kód (například iPhone 12,1). 6. Jakmile budete mít kód modelu, přejděte na stránku „Check Coverage“ (Zkontrolovat pokrytí) na webových stránkách společnosti Apple na adrese https://checkcoverage.apple.com/. 7. Zadejte kód modelu iPhonu a sériové číslo (které je rovněž uvedeno na stránce O aplikaci).

8. Po zadání potřebných údajů klikněte na tlačítko „Pokračovat“. 9. Pokud je záruka na váš iPhone stále v platnosti, bude na následující stránce uvedeno datum nákupu. Toto datum udává počátek používání vašeho iPhonu. Upozorňujeme, že vzhledem k tomu, že tento přístup závisí na stavu záruky vašeho zařízení, nemusí vám poskytnout správné datum, pokud jste iPhone zakoupili jako použitý nebo pokud záruka již skončila.

Jak zjistím, jak dlouho byl iPhone používán, než jsem ho od někoho koupil?

Pomocí níže uvedených kroků můžete zjistit, jak dlouho byl iPhone používán, než jste ho koupili od někoho jiného: Před koupí použitého iPhonu požádejte prodejce, aby odstranil svůj účet iCloud a odebral zařízení ze služby Najít můj iPhone. 2. Ověřte stav aktivačního zámku. Tímto postupem budete moci iPhone aktivovat a zabránit jeho uzamčení k jejich účtu.

2. Ověřte stav záruky: Informace o tom, zda je iPhone stále chráněn původní zárukou nebo zda bylo zakoupeno dodatečné krytí AppleCare, najdete na stránce záručního krytí společnosti Apple a zadejte sériové číslo zařízení. Podle toho můžete zjistit, jak dlouho se iPhone používá. 3. Zkontrolujte vnější známky opotřebení: Zkontrolujte, zda na iPhonu nejsou zjevné známky opotřebení, například škrábance, promáčkliny nebo jiné kosmetické problémy. To vám sice nenabídne přesné časové období, ale může vám to ukázat, jak často byl iPhone používán. Na iPhonu přejděte do Nastavení > Baterie > Stav baterie a zkontrolujte maximální kapacitu v %.

4. Zkontrolujte stav baterie. Tímto způsobem můžete zjistit stav baterie a počet nabíjecích cyklů, kterými prošla. Menší procento může naznačovat větší spotřebu v průběhu času. 5. Ověřte verzi softwaru a údaje o použití: Verzi softwaru vyhledejte v Nastavení > Obecné > O iPhonu. Pokud iPhone používá zastaralou verzi, může to znamenat, že je používán delší dobu. Chcete-li zjistit, jak dlouho byl iPhone používán od posledního plného nabití, můžete také zkontrolovat statistiku používání v Nastavení > Baterie > Využití baterie. Následujícími kroky se můžete dozvědět více o minulém používání iPhonu a s větší znalostí věci se rozhodnout pro použité zařízení.