Známým mapovým programem, který nabízí komplexní informace o místech na celém světě, jsou Mapy Google. Získání souřadnic, obvykle označovaných jako zeměpisná šířka a délka, pro konkrétní místo je jednou z nejčastějších operací prováděných v Mapách Google. Mapy Google umožňují snadno získat potřebné souřadnice, ať už je potřebujete pro navigační účely, k označení konkrétního místa na mapě nebo z jakéhokoli jiného důvodu. V tomto příspěvku se podíváme na různé způsoby, včetně těch, které fungují v telefonech a chytrých telefonech se systémem Android, jak získat souřadnice z Map Google.
1. Spusťte webový prohlížeč a spusťte aplikaci Mapy Google.
2. Pomocí vyhledávacího řádku vyhledejte cílové místo zadáním jeho adresy nebo názvu. 3. Po zobrazení místa na mapě klikněte pravým tlačítkem myši na přesné místo, jehož souřadnice chcete shromáždit. 4. V zobrazené kontextové nabídce klikněte na položku „What’s here?“. V důsledku toho se ve spodní části obrazovky objeví malé vyskakovací okno. 5. V tomto okénku se zobrazí souřadnice vybraného místa. Pro zobrazení zeměpisné šířky a délky se použije desetinný formát.
Mapy Google poskytují bezproblémovou integraci pro získání souřadnic v chytrých telefonech se systémem Android. Zde je uveden postup, jak na to: Spusťte aplikaci Mapy Google v telefonu nebo tabletu se systémem Android.
2. Vyhledejte místo, pro které chcete získat souřadnice. 3. Klepněte na místo na mapě, jehož souřadnice chcete získat, a podržte je. Tím se na dané místo umístí špendlík. 4. Adresu připnutého místa naleznete ve spodní části obrazovky. Pokud na tuto adresu přejedete prstem nahoru, zobrazí se další informace. Souřadnice jsou uvedeny mezi podrobnostmi v desetinném formátu. Bude zde jasně uvedena zeměpisná šířka a délka.
1. Spusťte v telefonu aplikaci „Nastavení“. 2. V závislosti na zařízení přejděte do části „Poloha“ nebo „Polohové služby“. 3. Zkontrolujte, zda je zapnutý přepínač pro GPS nebo polohu. 4. Spusťte aplikaci Mapy Google.
5. Pomocí funkce vyhledávání na mapě vyhledejte požadované místo nebo upusťte špendlík. 6. Klikněte na modrý bod, který ukazuje, kde se právě nacházíte. 7. V dolní části obrazovky se objeví malé okno se zobrazením vašich aktuálních souřadnic.
Mapy Google při zobrazování zeměpisné šířky a délky obvykle zobrazují nejprve zeměpisnou šířku a teprve poté zeměpisnou délku. Je důležité si uvědomit, že v závislosti na používaném zařízení nebo platformě se přesné pořadí může změnit. Při načítání souřadnic vždy nezapomeňte zaznamenat zeměpisnou šířku a délku, aby nedošlo k záměně.
Získání souřadnic z Map Google je tedy rychlá a snadná operace. Pokyny uvedené v tomto článku vám pomohou získat potřebné údaje o zeměpisné šířce a délce, ať už pracujete s počítačem, zařízením se systémem Android nebo chytrým telefonem. S těmito informacemi můžete navigovat, označovat místa a provádět řadu dalších činností, které vyžadují přesné údaje o poloze.
Ano, zeměpisná šířka a délka se v aplikaci Mapy Google zobrazují. Souřadnice zeměpisné šířky a délky se obvykle zobrazují ve spodní části obrazovky, když provádíte vyhledávání polohy nebo umístíte špendlík na mapu.
K získání zeměpisné šířky a délky aktuální polohy lze v aplikaci pro systém Android použít rozhraní Google Play Services Location API. Zde je uveden podrobný postup:
1. Zvyšte oprávnění aplikace přidáním do souboru manifest: Používají se následující oprávnění:
“‘
uses-permission android:name=“android.permission.ACCESS_FINE_LOCATION“ />
uses-permission android:name=“android.permission.ACCESS_COARSE_LOCATION“ />
„`
2. Zahrňte závislost na Službách Google Play do souboru build.gradle pro vaši aplikaci: “’com.google.android.gms:play-services-location:17.0.0“ implementaci
“‘
3. Ve své aktivitě nebo fragmentu vytvořte instanci ‚FusedLocationProviderClient‘: “’java““
private FusedLocationProviderClient fusedLocationClient;
@Override
protected void onCreate(Bundle savedInstanceState)
super.onCreate(savedInstanceState);
//…
fusedLocationClient = LocationServices.getFusedLocationProviderClient(this);
// 4. Vyžádejte si souhlas uživatele s umístěním: if (ContextCompat.checkSelfPermission(this, Manifest.permission.ACCESS_FINE_LOCATION)!= PackageManager.PERMISSION_GRANTED)
“’java
private static final int PERMISSIONS_REQUEST_ACCESS_FINE_LOCATION = 1;
private void requestLocationPermission() ActivityCompat.requestPermissions(this, new String(„Manifest.permission.ACCESS_FINE_LOCATION“), PERMISSIONS_REQUEST_ACCESS_FINE_LOCATION); else
// Request location updates; permission has already been given requestLocationUpdates(); public void onRequestPermissionsResult(int requestCode, @NonNull String[] permissions, @NonNull int[] grantResults); // @Override
If RequestCode equals Permissions Request Access Fine Location
GrantResults.length musí být větší než 0 a grantResults[0] se musí rovnat PackageManager.PERMISSION_GRANTED.
// Request location updates when permission has been granted Request Location Updates; “‘ “‘ “‘ “‘ “‘ “‘ “‘ “‘ 5. Získat zeměpisnou šířku a délku a požádat o aktualizaci polohy: LocationRequest locationRequest = LocationRequest.create();
locationRequest.setInterval(LOCATION_UPDATE_INTERVAL);
locationRequest.setPriority(LocationRequest.PRIORITY_HIGH_ACCURACY);
fusedLocationClient.requestLocationUpdates(locationRequest, new Location);
“’java
private static final int LOCATION_UPDATE_INTERCallback() public void onLocationResult(LocationResult locationResult)
@Override
If (location!= null) then location = locationResult.getLastLocation() // Use the latitude and longitude as necessary.
double latitude = location.getLatitude();
double longitude = location.getLongitude()
Log.d(„Location“, „Latitude: „+ latitude + „, Longitude: „+ longitude“, null);
“‘
Pro zajištění pozitivního uživatelského zážitku nezapomeňte zpracovat požadavek na povolení umístění a zkontrolovat povolení za běhu.