Otevřete Ovládací panely a zapněte funkci zjišťování sítě:
1. Klepněte na tlačítko Start, zadejte „Ovládací panely“ a klepnutím na tlačítko je otevřete.
2. Přistupte k internetu a síti: Přejděte na Ovládací panely a vyberte položku „Síť a internet“. 3. Chcete-li získat přístup k Centru síťových připojení a sdílení, klikněte na položku „Centrum síťových připojení a sdílení“ v části Síť a internet. Změňte rozšířené možnosti sdílení: Klikněte na „Změnit pokročilá nastavení sdílení“ na levé straně Centra síťových připojení a sdílení. 5. Zapněte funkci zjišťování sítě: V části Network Discovery (Zjišťování sítě) sjeďte dolů a vyberte možnost „Turn on Network Discovery“ (Zapnout zjišťování sítě). Chcete-li změny provést, klikněte na tlačítko „Uložit změny“. Odstranění problémů se zjišťováním sítě: Problémy se zjišťováním sítě se objevují ve všech částech sítě: Pokud je zjišťování sítě zakázáno a nedaří se vám jej zapnout, bude možná nutné problém prozkoumat. Zde je několik akcí, které můžete provést: Znovu spusťte počítač: Problémy se sítí, jako jsou potíže se zjišťováním sítě, lze občas vyřešit prostým restartem.
2. Zkontrolujte předvolby sdílení sítě: Zkontrolujte, zda je počítač nastaven jako zjistitelný v síti a zda je povoleno sdílení sítě. Ověřte tato nastavení a proveďte případné úpravy podle výše uvedených postupů. Zkontrolujte nastavení síťového adaptéru:
3. Vyhledejte síťový adaptér ve Správci zařízení, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte „Vlastnosti“. Zkontrolujte, zda je v okně Vlastnosti odškrtnuto políčko u položky „Povolit počítači vypnout toto zařízení za účelem úspory energie“. Někdy může toto nastavení bránit zjišťování sítě. Vypněte antivirový program a bránu firewall: Vypněte na chvíli bránu firewall a antivirové programy a zkontrolujte, zda nebrání zjišťování sítě. Možná bude nutné změnit nastavení těchto programů, aby bylo zjišťování sítě povoleno, pokud zjišťování sítě funguje i při jejich vypnutí. Chcete-li, aby byl váš počítač zjistitelný v síti, postupujte podle následujících kroků: Ujistěte se, že váš počítač lze v síti najít, a to provedením následujících kroků: 1. Vstupte do Ovládacích panelů: Klepněte na tlačítko Start, zadejte „Ovládací panely“ a vyberte jej z výsledků. 2. Přistupte k položce Síť a internet: V Ovládacích panelech vyberte položku „Síť a internet“. 3. Chcete-li získat přístup k Centru síťových připojení a sdílení, klikněte na položku „Centrum síťových připojení a sdílení“ v části Síť a internet. Změňte rozšířené možnosti sdílení: Klikněte na „Změnit pokročilá nastavení sdílení“ na levé straně Centra síťových připojení a sdílení. 5. Zapněte zjišťování sítě výběrem možnosti v části „Network Discovery“ (Zjišťování sítě), kde je uvedeno „Turn on network discovery“ (Zapnout zjišťování sítě). Nezapomeňte také vybrat možnost „Zapnout automatické nastavení zařízení připojených k síti“. Chcete-li, aby změny vstoupily v platnost, klikněte na tlačítko „Uložit změny“. Mělo by být zjišťování sítě povoleno?
V závislosti na vašich jedinečných požadavcích a bezpečnostních preferencích byste měli zjišťování sítě buď povolit, nebo ne. Zapnutím funkce zjišťování sítě může váš počítač zjistit a být zjištěn jinými zařízeními připojenými k síti. Toho lze využít při sdílení dokumentů, používání tiskáren, přístupu k médiím a využívání síťových zdrojů. Váš počítač je tím však také vystaven nebezpečí bezpečnostních problémů, zejména pokud jste připojeni k nezabezpečené nebo veřejné síti. O tom, zda povolit zjišťování sítě, se rozhodněte informovaně po vyhodnocení míry zabezpečení, kterou požadujete. Proč se v systému Windows 10 nezobrazuje síť: Příčin nezobrazení sítě v systému Windows 10 může být celá řada. Níže jsou uvedeny některé typické příčiny a možná nápravná opatření: První problém vyřešíte aktualizací ovladače síťového adaptéru na nejnovější verzi. To můžete provést pomocí služby Windows Update nebo na webových stránkách výrobce.
2. Zkontrolujte, zda není síťový adaptér zakázán. Vyhledejte síťový adaptér ve Správci zařízení, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Povolit“. 3. Pokud se vyskytne problém se síťovými službami, restartujte služby „Function Discovery Provider Host“ a „Function Discovery Resource Publication“. Stiskněte klávesu Windows a R, zadejte „services.msc“ a poté stiskněte tlačítko OK. Vyhledejte výše uvedené služby, klikněte na jejich příslušné ikony a vyberte možnost „Restartovat“. 4. Problém se síťovým hardwarem: Zkontrolujte, zda je například router nebo modem v pořádku. Po restartování zařízení zkontrolujte síťová připojení.
Závěrem lze říci, že zjišťování sítě je nezbytnou součástí pro sdílení prostředků a bezproblémové připojení. Podle pokynů uvedených v tomto článku můžete v systému Windows 10 povolit zjišťování sítě, postarat se o všechny související problémy, zajistit, aby byl počítač zjistitelný, a vyřešit problémy se sítí.
Funkce počítače zvaná zjišťování sítě umožňuje počítači vyhledávat další zařízení ve stejné síti a připojovat se k nim. Pomocí ní můžete vyhledávat a používat síťové prostředky, jako jsou sdílené soubory, tiskárny a další věci. Povolením funkce zjišťování sítě můžete bez námahy vyměňovat data a prostředky v síti a zajistit, aby byl váš počítač zjistitelný pro ostatní zařízení.