Jak zapnout režim inkognito. Komplexní průvodce

Většina moderních webových prohlížečů je vybavena výhodnou funkcí nazývanou režim inkognito, běžně označovanou jako soukromé surfování, která umožňuje soukromé prohlížení internetu bez zanechání stop po vašich online akcích. Zapnutí režimu inkognito je jednoduchý proces, ať už chcete zachovat své soukromí, zabránit ostatním, aby viděli historii vašeho prohlížení, nebo jen chcete mít při každém otevření prohlížeče čistý štít. V tomto článku vás seznámíme s postupem aktivace režimu inkognito na různých zařízeních a s běžnými problémy, na které můžete narazit. Jak používat telefon v režimu inkognito:

Je docela užitečné povolit v telefonu režim inkognito, abyste mohli v klidu procházet internet, když jste venku. V závislosti na operačním systému vašeho zařízení se postupy pro povolení režimu inkognito mohou výrazně lišit, ale obecný postup je poměrně podobný. U několika známých mobilních platforem postupujte podle těchto pokynů: Android:

Otevřete svůj oblíbený webový prohlížeč (například Chrome, Firefox nebo Opera) a poté se dotkněte symbolu nabídky v pravém horním rohu obrazovky (obvykle je znázorněn třemi tečkami nebo čarami). Přejděte do rozevírací nabídky a vyberte možnost „Nová soukromá karta“ nebo „Nová inkognito karta“. Vaše akce nebudou zachovány v novém okně prohlížení, do kterého budete následně přeneseni. iOS (iPhone/iPad)

: Spusťte Safari, vestavěný prohlížeč iPhonu a iPadu. V pravém dolním rohu klikněte na symbol přepínače karet, který je často znázorněn jako dva překrývající se čtverce. Klepnutím na ikonu „+“ spusťte novou kartu v zobrazení přepínače karet a poté vyberte možnost „Soukromé“ nebo „Soukromé prohlížení“. Nyní můžete k procházení internetu používat režim inkognito. 2. Proč nemohu aktivovat režim inkognito? Může existovat několik důvodů, proč nemůžete aktivovat režim inkognito. Jednou z převažujících příčin je nekompatibilní software prohlížeče. Vyhledáním všech dostupných aktualizací v obchodě s aplikacemi ve vašem zařízení se můžete ujistit, že je váš webový prohlížeč aktuální. Kromě toho může rodičovská kontrola nebo firemní pravidla stanovit pro určitá zařízení nebo prohlížeče omezení, která znemožňují použití režimu inkognito. Pokud používáte zařízení, které vám bylo přiděleno zaměstnavatelem nebo školou, je dobré se zeptat správce systému, zda byl režim inkognito vypnut.

3. Povolení režimu inkognito v prohlížeči Chrome, pokud je vypnutý: V ojedinělých případech můžete zjistit, že je režim inkognito v prohlížeči Chrome deaktivován. V takovém případě existuje snadný způsob, jak jej znovu povolit, takže se nemusíte obávat. Proveďte tyto akce:

– Spusťte prohlížeč Chrome v počítači.

– Vyberte tlačítko nabídky, které je znázorněno třemi svislými tečkami v pravém horním rohu.

– V rozevírací nabídce vyberte možnost „Nastavení“.

Chcete-li zobrazit další možnosti, posuňte se dolů a vyberte možnost „Upřesnit“. V části „Soukromí a zabezpečení“ klikněte na „Nastavení obsahu“. V nastavení obsahu vyberte možnost „Cookies“.

– Chcete-li aktivovat možnost „Blokovat soubory cookie třetích stran v režimu inkognito“, zapněte ji. Zavřete kartu možností a režim inkognito prohlížeče Chrome by nyní měl být přístupný.

4. Můžete používat režim inkognito na iPhonu?

Telefony iPhone sice nemají speciální „režim inkognito“ jako zařízení se systémem Android, ale ve výchozím prohlížeči Safari mají podobnou funkci nazvanou „Soukromé prohlížení“. Chcete-li na iPhonu nebo iPadu povolit soukromé surfování, postupujte podle pokynů uvedených dříve v tomto článku v části „Jak na inkognito v telefonu“.

Závěrem lze říci, že zapnutí režimu inkognito je praktickým přístupem k tajnému procházení internetu a ochraně před sledováním vaší online aktivity. Postup není příliš složitý, ať už používáte systém iOS, Android nebo počítač. Pokud však režim inkognito nemůžete používat nebo zjistíte, že je vypnutý, ujistěte se, že je váš prohlížeč aktuální, a vyhledejte případná omezení daná nastavením zařízení nebo firemními standardy. Ačkoli iPhony postrádají speciální režim inkognito, nabízejí v prohlížeči Safari funkci jemu podobnou, nazvanou „Soukromé prohlížení“.

FAQ
V čem spočívá režim inkognito?

Většina webových prohlížečů, včetně prohlížečů Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge a Safari, obsahuje režim inkognito. Je přístupný prostřednictvím nabídky nebo nastavení prohlížeče. Například v prohlížeči Google Chrome vyberte z rozbalovací nabídky možnost „Nové inkognito okno“ kliknutím na symbol nabídky se třemi tečkami v pravém horním rohu. V závislosti na používaném prohlížeči se umístění režimu inkognito může výrazně lišit, obvykle se však pohodlně nachází v nastavení nebo možnostech prohlížeče.

Jak přejít do režimu inkognito na iPhonu?

Pro zapnutí režimu inkognito na iPhonu postupujte podle následujících pokynů: 1. Otevřete webový prohlížeč Safari na iPhonu. 2. Klikněte na ikonu karet v pravém dolním rohu displeje. Vypadá to jako dva čtverečky, které se překrývají. 3. Klepněte na tlačítko „Private“ v pravém dolním rohu obrazovky. Jako jeho reprezentace slouží čtverec s nápisem „Private“ (Soukromé) pod ním. 4. Zobrazí se vyskakovací okno s informací, že jste v režimu inkognito. Nyní můžete surfovat v soukromí, aniž by se ukládala historie prohlížení.

Je důležité mít na paměti, že režim inkognito je určen výhradně pro prohlížeč Safari. Ostatní prohlížeče, jako je Chrome, Firefox nebo Opera, mají na iPhonu vlastní nastavení soukromého prohlížení se srovnatelnými funkcemi.

Proč je režim inkognito blokován?

Režim inkognito může být omezen z řady důvodů, většinou z důvodu zachování bezpečnosti a ochrany soukromí uživatele. Režim inkognito mohou blokovat instituce, jako jsou školy, firmy a veřejné sítě, aby zabránily uživatelům navštěvovat určité webové stránky nebo aby dohlížely na jejich chování online. Kromě toho mohou některé webové stránky samy zakázat režim inkognito, aby omezily přístup k obsahu, zabránily uživatelům obejít placené brány nebo sledovaly chování uživatelů a shromažďovaly informace pro reklamu.