Jak zakázat protokol QUIC prohlížeče Chrome

Does Chrome use QUIC protocol?
Google Chrome uses QUIC to connect to all google services by default. As such all requests to google services via the Google Chrome browser use UDP instead of TCP. Therefore the AnyConnect Secure Mobility Client will not intercept these requests and therefore the proxy will not see them.
Další informace najdete na support.umbrella.com

Protokol transportní vrstvy s názvem QUIC (Quick UDP Internet Connections) vytvořila společnost Google s cílem zvýšit rychlost a bezpečnost webových připojení. Spojuje různé síťové protokoly do jediného připojení s cílem snížit latenci a zlepšit uživatelský komfort. Občas však může být nutné protokol QUIC v prohlížeči Chrome vypnout. V tomto článku se podíváme na to, jak vypnout QUIC v prohlížeči Chrome, a budeme se zabývat některými souvisejícími dotazy. Jak zabránit prohlížeči Chrome používat protokol QUIC?

Chcete-li zabránit prohlížeči Chrome používat protokol QUIC, můžete provést následující akce: 1. Spusťte prohlížeč Google Chrome v počítači.

2. Do adresního řádku zadejte „chrome://flags“ a stiskněte klávesu Enter. 3. Do vyhledávacího pole na stránce Experimenty zadejte „QUIC“ a stiskněte Enter. Vyhledejte příznak „Experimentální protokol QUIC“.

4. Měla by být výchozí hodnota „Default“. 5. Z možností v rozevírací nabídce vedle příznaku vyberte kliknutím na něj možnost „Disabled“ (Zakázáno). 6. Restartujte Chrome, aby se změny projevily. 2. Co se stane, když v prohlížeči Chrome zakážete protokol QUIC?

Pokud v prohlížeči Chrome zakážete protokol QUIC, můžete zaznamenat několik změn při procházení internetu. Za prvé, protože prohlížeč bude ve výchozím nastavení používat běžná připojení TCP, může načítání webových stránek, které jsou závislé na protokolu QUIC pro rychlejší a bezpečnější připojení, trvat déle. Kromě toho mohou některé online aplikace, které se při přenosu dat spoléhají především na protokol QUIC, fungovat celkově hůře, pokud je protokol QUIC zakázán. 3. Má Chrome povolený QUIC? Ano, prohlížeč Google Chrome má ve výchozím nastavení povolen protokol QUIC. Nadále se používá ke zvýšení rychlosti a bezpečnosti webových připojení a je povolen od verze 29 prohlížeče Chrome. Je důležité mít na paměti, že ne všechny webové stránky a webové servery podporují protokol QUIC, proto jej nebylo možné při procházení vždy použít.

4. Jak mohu zakázat protokol QUIC? Pokud chcete protokol QUIC zcela zablokovat, použijte bránu firewall nebo řešení zabezpečení sítě, které umožňuje blokovat jednotlivé protokoly. Zablokováním protokolu QUIC můžete prohlížeč přinutit, aby používal běžná spojení TCP, čímž zabráníte navázání jakýchkoli spojení QUIC. Je však třeba mít na paměti, že zakázání protokolu QUIC může ovlivnit fungování webových stránek a webových aplikací.

Stručně řečeno, cílem protokolu QUIC v prohlížeči Chrome je zvýšit rychlost a bezpečnost webové komunikace. Za určitých okolností však může být nutné protokol QUIC zastavit nebo zablokovat. K tomu použijte nastavení příznaků v prohlížeči Chrome, bránu firewall nebo aplikaci pro zabezpečení sítě. Mějte na paměti, že některé webové stránky a online aplikace, které jsou závislé na protokolu QUIC, mohou mít v případě zakázání nebo zablokování protokolu pomalejší načítání.

FAQ
Jak zakázat QUIC v systému Windows 10?

K zakázání protokolu QUIC (Quick UDP Internet Connections) prohlížeče Chrome v systému Windows 10 lze použít následující postupy: V kroku 1 otevřete v počítači se systémem Windows 10 prohlížeč Google Chrome.

2. Do adresního řádku zadejte „chrome://flags“ a stiskněte klávesu Enter. 3. Tím se v prohlížeči Chrome spustí webová stránka s řadou experimentálních funkcí.

4. Chcete-li rychle zjistit nastavení protokolu QUIC, zadejte do vyhledávacího pole stránky „QUIC“. 5. Najděte příznak „Experimentální protokol QUIC“ a vyberte rozevírací nabídku, která se nachází vedle něj. 6. Chcete-li protokol QUIC zakázat, vyberte v rozevírací nabídce příznak „Disabled“. 7. Restartujte prohlížeč Google Chrome kliknutím na ikonu „Znovu spustit“, která se po provedení změn zobrazí v dolní části stránky.

Po restartování prohlížeče Chrome bude protokol QUIC v počítači se systémem Windows 10 vypnut. Mějte na paměti, že vypnutí protokolu QUIC může mít vliv na některé webové stránky nebo služby, které na něj při rychlejším připojení spoléhají.

Jak vypnout povolení protokolu QUIC?

Protokol QUIC (Quick UDP Internet Connections) lze v prohlížeči Google Chrome vypnout provedením následujících akcí: V kroku 1 otevřete v počítači prohlížeč Google Chrome.

2. Do adresního řádku zadejte „chrome://flags“ a stiskněte klávesu Enter. Tímto postupem budete přesměrováni na webovou stránku s experimentálními funkcemi prohlížeče Chrome. 3. Na stránce flags najdete vyhledávací panel. Chcete-li rychle najít příslušný příznak, zadejte do vyhledávacího pole „QUIC“. 4. Vyhledejte příznak „Experimentální protokol QUIC“ a vyberte rozevírací nabídku, která se zobrazí vedle něj.

5. Chcete-li protokol QUIC zakázat, vyberte z rozevírací nabídky možnost „Disabled“ (Zakázáno). Po nastavení příznaku se v dolní části stránky zobrazí výzva k restartování prohlížeče Chrome. Použití změn vyžaduje kliknutí na tlačítko „Znovu spustit“. Po opětovném spuštění prohlížeče Chrome bude protokol QUIC vypnut. Nezapomeňte, že vypnutí protokolu QUIC může mít vliv na některé webové stránky nebo služby, které na něj spoléhají při rychlejším připojení.

Mám vypnout QUIC?

V závislosti na vašich jedinečných požadavcích a okolnostech byste měli protokol QUIC v prohlížeči Chrome buď povolit, nebo zakázat. Zde je několik věcí, na které je třeba myslet: Stabilita sítě: Protokol QUIC je určen ke zvýšení funkčnosti sítě a rychlosti přenosu dat. Pokud je vaše síťové připojení stabilní a spolehlivé, nemusí být zakázání protokolu QUIC nutné.

2. Kompatibilita: Pro rychlejší komunikaci mohou některé webové stránky a služby využívat protokol QUIC. Vypnutí protokolu QUIC může mít za následek pomalejší načítání stránek nebo problémy s kompatibilitou s některými webovými stránkami nebo službami. 3. Problémy s bezpečností: Přestože protokol QUIC zvyšuje výkon, mohou se vyskytnout i určitá bezpečnostní rizika. Pokud se obáváte o bezpečnost své sítě nebo chcete omezit případné zranitelnosti, může být zakázání protokolu QUIC vhodnou volbou. 4. Experimentální funkce: Chrome nadále klasifikuje protokol QUIC jako experimentální funkci. Vypnutí QUIC může být dobrou volbou, pokud se chcete držet spolehlivějších a zavedenějších protokolů.

Nakonec byste měli při rozhodování o zakázání protokolu QUIC vycházet ze svých individuálních potřeb a preferencí. Doporučujeme zvážit výhody a nevýhody, zjistit, jaký to má vliv na vaše prohlížení, a v případě potřeby zvážit možnost požádat o radu technického specialistu.