Jak zakázat klávesu Windows. Příručka pro hráče a nadšence do produktivity

Nabídku Start a další systémové operace lze snadno a rychle vyvolat stisknutím klávesy Windows na klávesnici. Náhodné klepnutí na klávesu Windows při hraní náročných videoher nebo při kritické práci však může být nepříjemné a rušivé. Naštěstí existují různé způsoby, jak klávesu Windows vypnout a zabránit jakémukoli nekalému rušení. V tomto článku se budeme zabývat různými technikami vypnutí klávesy Windows a některými souvisejícími problémy. Jak přestat používat klávesu Windows při hraní her?

Při hraní videoher je pro hráče typické, že se nechtěně dotknou klávesy Windows, což minimalizuje hru a může způsobit ztrátu soustředění nebo postupu. Chcete-li tomu zabránit, můžete použít program pro úpravu klávesnice nebo změnit registr systému Windows a klávesu Windows při hraní her dočasně deaktivovat.

Nejjednodušší přístup k deaktivaci klávesy Windows při hraní je použití programu pro úpravu klávesnice. Řada herních klávesnic obsahuje vlastní software, který umožňuje přemapovat nebo zakázat určité klávesy. Najděte software, který je kompatibilní s modelem vaší klávesnice, a přejděte do možností zakázat klávesu Windows.

K zakázání klávesy Windows lze použít také registr systému Windows. Po zobrazení dialogového okna Spustit zadejte „regedit“ a stisknutím klávesy Enter spusťte Editor registru. Dialogové okno otevřete stisknutím kláves Win + R. Přejděte na klíč s nápisem: rozložení klávesnice ve složce HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControl. Po výběru možnosti Nový z kontextové nabídky při kliknutí pravým tlačítkem myši na složku „Rozložení klávesnice“ klikněte na možnost „Binární hodnota“. Dvakrát klikněte na novou hodnotu poté, co jí dáte název „Scancode Map“. Do pole Value Data zadejte „00000000 00000000 03000000 00005BE0 00000000“ a klikněte na tlačítko OK. Po restartování počítače již nebude klávesa Windows fungovat. Jak mohu zablokovat tlačítko Windows na klávesnici?

Pokud chcete dlouhodobější způsob deaktivace klávesy Windows, můžete se rozhodnout pro její uzamčení pomocí softwaru nebo hardwaru. Aby se zabránilo nechtěnému stisknutí, obsahují některé herní klávesnice speciální tlačítko zámku klávesy Windows, které lze zapnout nebo vypnout. Chcete-li zjistit, zda vaše klávesnice tuto funkci obsahuje, podívejte se do uživatelské příručky nebo na webové stránky výrobce.

Existují programy třetích stran, které vám mohou pomoci klávesu Windows uzamknout, pokud váš počítač disponuje vyhrazeným tlačítkem zámku. Pomocí těchto programů spuštěných na pozadí můžete klávesu Windows podle potřeby zapnout nebo vypnout. Mezi oblíbené programy patří KeyTweak, AutoHotkey a SharpKeys.

Jak mohu v systému Windows 10 vypnout klávesu Windows a kartu?

Možná budete chtít vypnout také klávesovou zkratku Windows + Tab, která ve Windows 10 kromě klávesy Windows otevírá také funkci Zobrazení úloh. K vypnutí této zkratky můžete použít dříve uvedený postup v registru systému Windows. V Editoru registru přejděte na položku HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na složku Průzkumník klikněte v nabídce Nový na položku „Hodnota DWORD (32bitová)“. Dvakrát klikněte na novou hodnotu s názvem „DisabledHotkeys“. Do sloupce Údaje o hodnotě zadejte „3“ a stiskněte tlačítko OK. Zkratka pro klávesu Windows + Tab již nebude fungovat, pokud restartujete počítač. Lze klávesu klávesnice zneaktivnit? Ano, k deaktivaci konkrétních kláves na klávesnici můžete použít programy třetích stran. Tyto aplikace umožňují na základě vašich preferencí přemapovat nebo deaktivovat konkrétní klávesy. Pomocí těchto softwarových programů můžete například deaktivovat klávesu, která nefunguje správně nebo způsobuje nežádoucí chování. KeyTweak, AutoHotkey a SharpKeys jsou některé oblíbené možnosti.

Závěrem lze říci, že existuje několik způsobů, jak zakázat klávesu Windows, které nabízejí řešení jak pro příznivce produktivity, tak pro hráče. Ať už se rozhodnete použít nástroje třetích stran, upravit registr systému Windows nebo použít software pro úpravu klávesnice, můžete klávesu Windows úspěšně zakázat a vyhnout se nechtěnému přerušení hraní her nebo jiné práce.

FAQ
Proč je moje klávesa Windows vypnutá?

Klávesa Windows může být zakázána z několika důvodů. Jednou z možností je, že jste ji zakázali záměrně, abyste se vyhnuli nechtěným přerušením při hraní her nebo soustředění na důležité práce. Zakázáním klávesy Windows je možné zabránit scénářům, kdy omylem stisknete klávesu Windows a neúmyslně si tak spustíte hru nebo aplikaci.

Další možností je, že je klávesa Windows zakázána z důvodu hardwarového nebo softwarového problému. To může být způsobeno problémem s konkrétními aplikacemi, nefunkční klávesnicí nebo chybou nastavení v operačním systému.

Je také důležité mít na paměti, že některé herní klávesnice mají speciální funkci „Herní režim“, která vypíná klávesu Windows, aby hráči mohli nepřetržitě hrát.

Může se vyplatit zkontrolovat nastavení klávesnice nebo se obrátit na příručku výrobce, abyste zjistili postup řešení problémů a klávesu Windows znovu zapnuli, pokud je aktuálně vypnutá a vy jste ji nevypnuli záměrně.

Lze klávesu Windows deaktivovat?

V počítači se systémem Windows lze klávesu Windows skutečně vypnout nebo deaktivovat. Aby se předešlo nechtěnému stisknutí klávesy během her nebo při práci na důležitých úkolech, milovníci produktivity a hráči často klávesu Windows vypínají. Klávesu Windows lze zakázat pomocí řady technik, například pomocí softwaru třetích stran, registru systému Windows nebo integrovaného editoru zásad skupiny Windows. Je důležité si uvědomit, že v závislosti na verzi systému Windows, kterou používáte, se může přesný postup deaktivace klávesy Windows měnit.