Před zahájením tohoto procesu je nezbytné pochopit účinky vypnutí funkce Hlášení chyb systému Windows. Hlášení chyb poskytuje společnosti Microsoft důležité informace, které jí pomáhají zvyšovat spolehlivost a efektivitu systému Windows. Vypnutím této funkce se rozhodnete nepodílet se na tvorbě nadcházejících aktualizací a záplat.
Mohou však existovat dobré důvody pro vypnutí funkce Hlášení chyb systému Windows. U některých uživatelů mohou existovat obavy o bezpečnost a soukromí uživatelských dat poskytovaných společnosti Microsoft. Jiní mohou považovat oznámení pro hlášení chyb za obtěžující nebo rušivá pro jejich práci. Rozhodnutí o potlačení hlášení chyb by nakonec mělo vycházet z osobních potřeb a preferencí. Jak zastavit hlášení chyb systému Windows v systému Windows 10
V systému Windows 10 proveďte následující akce, abyste zakázali hlášení chyb systému Windows:
1. Chcete-li spustit dialogové okno Spustit, stiskněte klávesovou zkratku Windows + R.
2. Stiskněte klávesu Windows. Chcete-li otevřít Editor registru, zadejte příkaz „regedit“ a stiskněte klávesu Enter.
3. Přistupte k následujícímu klíči registru: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowshlášení chyb v systému Windows
4. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na klíč Hlášení chyb v systému Windows vyberte z kontextové nabídky možnost „Nový“ > „Hodnota DWORD (32bitová)“.
5. Jako název nové hodnoty DWORD zadejte „Disabled“ a jako její hodnotu 1. Aby se změny projevily, restartujte počítač.
Tyto akce zastaví funkci Windows Error Reporting v počítači se systémem Windows 10. Před provedením jakýchkoli změn doporučujeme vytvořit zálohu registru, protože změna registru může mít při nesprávném provedení neočekávané následky.
Váš počítač vytváří soubory, které jsou v něm uchovávány díky funkci Windows Error Reporting. Tyto soubory obsahují podrobnosti o chybách, které se ve vašem systému vyskytly. Ačkoli je to technicky možné, odstranění těchto souborů se obecně nedoporučuje.
V případě odstranění souborů Windows Error Reporting by mohlo být pro společnost Microsoft nemožné identifikovat a opravit základní problémy, které chyby způsobují. Tyto soubory mohou také pomoci při rozpoznávání vzorů a řešení problémů. Soubory Windows Error Reporting by proto měly být obvykle ponechány v klidu.
Uživatelé často narážejí na chybovou zprávu Windows Script Error při používání konkrétních programů nebo při surfování na internetu. Pokud se vyskytne problém se skriptovacím enginem systému Windows, dochází k této chybě často.
1. Aktualizujte svůj internetový prohlížeč: Aktualizace internetového prohlížeče na nejnovější verzi může často problém vyřešit, pokud se chyba skriptů objeví při procházení internetu. Případné aktualizace naleznete na oficiálních webových stránkách prohlížeče.
2. Zastavte ladicí program skriptu: V nastavení webového prohlížeče vyhledejte možnosti ladění skriptů. V prohlížeči Internet Explorer a dalších používaných webových prohlížečích zakažte ladění skriptů.
3. Obnovte nastavení aplikace Internet Explorer: Pokud používáte prohlížeč Internet Explorer, můžete problémy se skripty vyřešit tak, že vrátíte všechna jeho nastavení do výchozí polohy. Klepněte na nabídku „Nástroje“, vyberte „Možnosti Internetu“, otevřete aplikaci Internet Explorer a poté vyberte kartu „Upřesnit“. Po kliknutí na tlačítko „Resetovat“ postupujte podle pokynů.
Pokud se podle těchto pokynů nepodaří chybu skriptu systému Windows odstranit, může být nutná další pomoc, například kontaktování pracovníků podpory aplikace nebo najmutí kvalifikovaného technika.
Závěrem lze říci, že Editor registru systému Windows 10 lze použít k deaktivaci funkce Hlášení chyb systému Windows, ale před provedením této akce je nezbytné promyslet její výhody a možné důsledky. Soubory Windows Error Reporting mohou obsahovat důležité informace pro diagnostiku a optimalizaci operačního systému, proto se obvykle nedoporučuje je odstraňovat. Chybu skriptování systému Windows lze často odstranit aktualizací webového prohlížeče a změnou příslušných nastavení.
Ano, chybová hlášení systému Windows jsou významná. Poskytují společnosti Microsoft důležité podrobnosti týkající se selhání systému, problémů s kompatibilitou softwaru a dalších chyb, ke kterým dochází v počítači se systémem Windows. Díky odhalení a vyřešení běžných problémů umožňují tyto údaje společnosti Microsoft zvýšit stabilitu a výkonnost jejího operačního systému. Hlášení o chybách mohou být také užitečná pro uživatele a vývojáře softwaru při zjišťování a odstraňování určitých problémů s jejich systémy.
K odstranění problémů se souborovým systémem v systému Windows 10 lze použít integrovaný nástroj Kontrola chyb systému Windows. Proveďte tyto akce: 1. Zkontrolujte, zda je systémový soubor v pořádku a zda je v pořádku:
1. Současným stisknutím kláves Win + E spusťte Průzkumníka souborů.
2. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na jednotku, na které chcete zkontrolovat chyby (například na jednotku C:), vyberte v kontextové nabídce možnost „Vlastnosti“.
3. V okně Vlastnosti vyberte kartu „Nástroje“. 4. V části „Kontrola chyb“ vyberte možnost „Zkontrolovat“.
Systém Windows nyní začne kontrolovat vybranou jednotku na problémy se souborovým systémem. V závislosti na velikosti jednotky a množství souborů to může nějakou dobu trvat.
Systém Windows vás upozorní na případné chyby a vyzve vás k jejich odstranění. Máte možnost naplánovat kontrolu na následující restart systému nebo nechat chyby automaticky opravit.
Abyste předešli případné ztrátě dat nebo konfliktům, doporučujeme před spuštěním kontroly zavřít všechny otevřené programy a soubory.