Jak zajistit soukromí iPhonu

Jak vytvorit slozky na iPhonu?
Vytváření složek

  1. Podržte prst na pozadí plochy, dokud se všechny aplikace nezačnou třást.
  2. Vytvořte složku přetažením aplikace na jinou aplikaci.
  3. Přetáhněte do složky další aplikace. …
  4. Chcete‑li složku přejmenovat, podržte na ní prst, klepněte na Přejmenovat a zadejte nový název.
Další informace najdete na support.apple.com

Soukromí a bezpečnost se pro uživatele iPhonu v digitálním věku stávají hlavními problémy. Zajištění soukromí a bezpečnosti vašeho iPhonu je vzhledem k rostoucímu množství kybernetických hrozeb a úniků dat zásadní. Tento článek se bude zabývat několika nastaveními soukromí pro váš iPhone a zodpoví některé související dotazy. Existuje na iPhonu soukromý režim?

Stejně jako některé webové prohlížeče, ani iPhone nemá vyhrazený „soukromý režim“. V zařízení existuje řada nástrojů a nastavení, které vám mohou pomoci při ochraně soukromí. Jak mohu zvýšit zabezpečení svého iPhonu?

1. Vytvořte si silný přístupový kód: Vytvoření silného přístupového kódu je jedním z nejjednodušších a zároveň nejúčinnějších způsobů zabezpečení iPhonu. Zbytečným kombinacím, jako je „1234“ nebo vaše datum narození, byste se měli vyhnout. Zvolte raději delší přístupový kód, který kombinuje číslice, písmena a speciální znaky.

2. Povolte dvoufaktorové ověřování. To poskytne vašemu iPhonu další stupeň zabezpečení. Když tuto funkci povolíte, při každém přihlášení k účtu Apple ID nebo nákupu vám bude na jiné důvěryhodné zařízení nebo prostřednictvím SMS zaslán speciální kód.

3. Důsledně aktualizujte svůj software. Společnost Apple často vydává aktualizace softwaru, které obsahují důležité bezpečnostní záplaty. Aktualizace operačního systému v iPhonu zajistí, že budete mít k dispozici nejnovější bezpečnostní aktualizace.

4. Používejte Face ID nebo Touch ID: Pokud to váš iPhone podporuje, používejte k zabezpečení smartphonu Face ID nebo Touch ID. Tyto techniky biometrického ověřování zvyšují bezpečnost tím, že omezují počet osob, které mohou váš iPhone používat. Jak mohu přepnout telefon do soukromého režimu?

V závislosti na tom, co máte na mysli, může přepnutí iPhonu do soukromého režimu znamenat mnoho věcí. Zde jsou dvě typická vysvětlení: 1. Soukromé surfování: Otevřete Safari a klepnutím na ikonu připomínající dva překrývající se čtverce aktivujte soukromé prohlížení. Poté klepnutím na „Private“ přejděte do režimu soukromého surfování. V tomto režimu se neukládá historie prohlížeče ani soubory cookie.

2. Skrytí ID volajícího: Pokud si přejete, aby vaše telefonní číslo zůstalo při volání skryté, můžete to provést tak, že přejdete do nabídky „Nastavení“ > „Telefon“ > „Zobrazit ID volajícího“ a vypnete ji. Tímto postupem se u všech příchozích hovorů nezobrazí vaše ID volajícího. Jak mohu v telefonu aktivovat soukromý režim?

Jak již bylo zmíněno, iPhone postrádá speciální „soukromý režim“. Celkové soukromí a zabezpečení svého smartphonu však můžete zlepšit dodržováním výše uvedených pokynů, jako je nastavení dvoufaktorového ověřování, používání silných přístupových kódů a pravidelná aktualizace softwaru.

Závěrem lze říci, že ochrana zabezpečení a soukromí vašeho iPhonu je v dnešním digitálním prostředí nezbytná. Soukromí svého iPhonu můžete výrazně zlepšit dodržováním několika jednoduchých, ale účinných opatření, jako je vytvoření silných přístupových kódů, zapnutí dvoufaktorového ověřování a pravidelná aktualizace softwaru. Chcete-li do svého smartphonu přidat další vrstvu soukromí, můžete používat funkce, jako je soukromé prohlížení v prohlížeči Safari a maskování ID volajícího. Mějte na paměti, že je vždy vhodnější být obezřetný a přijmout opatření, aby byl váš iPhone soukromý a bezpečný.

FAQ
Jak přejít do soukromého režimu?

Pro přepnutí iPhonu do soukromého režimu dodržujte následující postupy: Nejprve otevřete Safari: Jediný prohlížeč, který podporuje soukromý režim, je Safari. 2. Stiskněte tlačítko Karty: V pravém dolním rohu obrazovky Safari hledejte ikonu čtverce s překrývajícími se rohy. 3. Vyberte možnost „Soukromý“: Tato možnost se nachází v levém dolním rohu obrazovky. Chcete-li přejít do režimu soukromého prohlížení, klepněte na ni. 4. Spusťte soukromé procházení: Jakmile přejdete do soukromého režimu, Safari zobrazí tmavé pozadí a indikátor „Soukromé“ v dolní části obrazovky. Historie procházení ani data automatického vyplňování nebudou obsahovat žádné informace o navštívených webových stránkách ani o provedených vyhledáváních. Mějte na paměti, že prohlížeč Safari je jediný, kde je povoleno soukromé prohlížení. Váš iPhone tak není zcela soukromý ani anonymní. Chcete-li dosáhnout úplného soukromí ve svém zařízení, je nezbytné použít další nastavení a ochranná opatření pro ochranu soukromí.

Je soukromý režim skutečně soukromý?

Určitou míru soukromí poskytuje v iPhonu režim „Soukromé prohlížení“ nebo „Inkognito“, který zabraňuje uchovávání souborů cookie a historie prohlížení. Je důležité si uvědomit, že soukromý režim není skutečně soukromý. I když dokáže skrýt vaše aktivity před těmi, kteří mají přístup k vašemu zařízení, váš poskytovatel internetových služeb (ISP), webové stránky, které navštěvujete, a případné pokusy o sledování mohou stále sledovat vaši online aktivitu.

Místní soukromí je hlavním cílem soukromého režimu, který většinou zabraňuje ukládání historie prohlížeče do vašeho zařízení. To znamená, že kdokoli, kdo použije váš telefon po ukončení relace soukromého prohlížení, nebude mít přístup k uloženým přihlašovacím údajům ani si nebude moci prohlédnout navštívené webové stránky. Pokud chcete vytvořit krátkou relaci, která nebude narušovat vaše běžné prohlížení, může být soukromý režim také užitečný.

Soukromý režim však neskryje vaši IP adresu před poskytovatelem internetových služeb ani nezabrání webovým stránkám shromažďovat údaje o vašich online aktivitách. I při soukromém procházení mohou webové stránky sledovat vaše návštěvy a poskytovatel internetu může mít přehled o všech vašich internetových aktivitách. Veškeré stahované soubory nebo záložky, které při soukromém procházení vytvoříte, zůstanou zachovány a jsou přístupné i později.

Doporučujeme používat virtuální privátní síť (VPN) spolu s privátním režimem pro lepší zabezpečení a soukromí. VPN ztěžuje komukoli zachycení nebo sledování vašich online aktivit vytvořením šifrovaného tunelu mezi vaším počítačem a internetem. Ačkoli nebudou moci vidět skutečný obsah vašeho internetového provozu, poskytovatelé internetových služeb mohou vidět, že jste připojeni k serveru VPN, i když používáte síť VPN.

Závěrem lze říci, že ačkoli soukromý režim zabraňuje lokálnímu ukládání historie prohlížení v iPhonu, před zvědavými pohledy vás zcela neochrání. Zvažte používání dalších technologií, jako je VPN, a opatrnost při výběru webových stránek, které chcete navštívit, a informací, které chcete poskytnout online, abyste si zachovali vyšší úroveň soukromí.