V současné digitální éře je stále populárnější získávání fotografií z videa. Pořizování snímků z filmu je užitečná schopnost, ať už chcete zachytit nezapomenutelnou událost na velkolepém snímku, nebo potřebujete pouze snímek pro referenci. V tomto příspěvku se podíváme na to, jak pořizovat kvalitní snímky obrazovky a extrahovat snímky z videa a jak pořizovat statické snímky z videí v zařízeních iPhone, Android a dalších zařízeních. Jak získat statický snímek z videa na iPhonu
1. Spusťte aplikaci „Fotografie“ na iPhonu a najděte video, z něhož chcete pořídit snímek obrazovky. 2. Spusťte video a pozastavte jej přesně v okamžiku, kdy chcete pořídit snímek.
3. V dolní části obrazovky najděte posuvník po jednotlivých snímcích. Přesný snímek, který chcete vyfotografovat, najdete tak, že po něm přetáhnete prst. 4. Po nalezení ideálního snímku klepněte na tlačítko „Capture“, které je obvykle zobrazeno jako bílé kolečko, a pořiďte snímek. 5. Pořízený snímek se uloží do aplikace „Fotky“ nebo „Camera Roll“ v iPhonu. Nyní k němu můžete stejně jako k jakékoli jiné fotografii ve svém zařízení přistupovat a upravovat jej. Jak získat co nejlepší snímek obrazovky z videa Zde je návod, jak toho dosáhnout, pokud chcete raději vytvořit kvalitní snímek obrazovky než statický obrázek:
1. V chytrém telefonu spusťte video a poté jej pozastavte na snímku, který chcete vyfotit. 2. Chcete-li na iPhonu pořídit snímek obrazovky, stiskněte současně tlačítka „Domů“ a „Napájení“ (u novějších modelů je to boční tlačítko). U zařízení se systémem Android se postup může v závislosti na značce a modelu trochu změnit. Obvykle můžete současně stisknout tlačítko „Power“ a tlačítko „Volume Down“. 3. Snímek obrazovky se uloží do složky snímků obrazovky nebo do galerie fotografií v zařízení. Nyní k němu můžete přistupovat a provádět potřebné úpravy.
Obecné postupy pro pořízení fotografie z filmu v zařízení se systémem Android jsou následující, i když se postup může u různých zařízení mírně lišit:
2. Po pozastavení filmu na požadovaném snímku jej znovu přehrajte. 3. V přehrávači videa nebo v aplikaci galerie vyhledejte ikonu snímku obrazovky nebo fotoaparátu. Chcete-li pořídit snímek, klepněte na něj. Zaznamenaný snímek se uloží do určené složky nebo do fotogalerie v zařízení. Nyní k němu můžete přistupovat a provádět potřebné úpravy. Naučte se, jak odstranit snímky z videa K vyjmutí mnoha snímků nebo sekvence snímků z filmu můžete použít specializovaný software nebo aplikace. Jednou z oblíbených alternativ je přehrávač VLC Media Player, který je dostupný v systému Windows i Mac. Při použití VLC se držte následujících postupů pro extrakci snímků:
2. Spusťte program VLC a v nabídce vyberte položku „Media“. Vyberte „Otevřít soubor“ a video, ze kterého chcete extrahovat snímky. 3. Spusťte video a poté jej pozastavte na konkrétním snímku.
5. Proveďte krok 5 pro každý snímek, který chcete vyjmout. Pořízené snímky se uloží buď do výchozí složky obrázků v počítači, nebo na vámi určené místo.
Konečně, možnost extrahovat statické snímky z videí se stala klíčovou pro naše používání vizuálního vyprávění příběhů. Postup může být poměrně jednoduchý, ať už používáte iPhone, zařízení se systémem Android nebo počítač. Podle pokynů uvedených v tomto článku můžete rychle pořídit snímky obrazovky nebo extrahovat snímky a zachytit tak neocenitelné okamžiky nebo vytvořit působivé fotografie z filmů.
„Video to Photo Grabber“ je název aplikace, která se často používá k extrakci statických snímků z videí. Uživatelé tohoto programu mohou snadno zachytit konkrétní okamžiky extrahováním jednotlivých snímků nebo fotografií z videí.
Mezi několik příčin, proč iPhone nahrává filmy místo snímků, patří např: 1. Nastavení fotoaparátu: Je pravděpodobné, že nastavení fotoaparátu iPhonu je nastaveno na režim videa namísto režimu fotografií. Otevřete aplikaci fotoaparátu na iPhonu, abyste to ověřili, a pak hledejte možnost střídání režimu fotografie a videa. Pokud je v režimu videa, jednoduše jej změňte zpět na režim fotografie.
2. Chyba uživatele: Při pokusu o pořízení fotografie uživatelé občas udělají chybu a klepnou na tlačítko videa místo na tlačítko fotografie. K tomu může dojít, zejména pokud uživatel spěchá nebo aplikaci fotoaparátu nezná. Tomuto problému lze předejít dvojí kontrolou a ujištěním se, že je stisknuto tlačítko pro fotografování. 3. Kapacita úložiště: Pokud je úložiště iPhonu téměř plné, může se ve výchozím nastavení rozhodnout pro pořizování videí namísto snímků. Aby se zabránilo vyčerpání úložiště, může zařízení upřednostnit pořizování videí, protože videa obvykle zabírají více místa než fotografie. V této situaci lze problém vyřešit uvolněním místa v úložišti odstraněním nadbytečných dat nebo jejich přesunutím do jiného zařízení. 4. Problémy se softwarem: V některých případech mohou vady nebo závady v softwaru způsobit, že aplikace fotoaparátu se ve výchozím nastavení přepne do režimu videa. Všechny takové problémy lze vyřešit aktualizací softwaru iPhonu na nejnovější verzi nebo restartováním zařízení.
Pokud žádná z těchto oprav nepomůže, možná by stálo za to kontaktovat podporu společnosti Apple nebo zajít do autorizovaného servisu, kde vám poskytnou další pomoc.