- Na telefonu nebo tabletu Android otevřete aplikaci Google .
- Vpravo nahoře klepněte na profilovou fotku nebo iniciálu Nastavení Obecné Přizpůsobení vyhledávání.
- Vypněte Přizpůsobení vyhledávání.
Položili jste si někdy otázku, proč Google předvídá vaše vyhledávací výrazy ještě předtím, než je zadáte? Ačkoli má tento nástroj své využití, některým uživatelům může připadat otravný a vtíravý. Pokud chcete získat zpět kontrolu nad svým vyhledáváním a prediktivní vyhledávání vypnout, jste na správném místě. Abychom vám pomohli tuto funkci lépe pochopit, podíváme se na to, jak zablokovat předvídání vyhledávání Googlem a vyřešit některé relevantní problémy. Co způsobuje, že Google předvídá mé vyhledávání?
Google používá k předvídání vašich hledaných výrazů funkci známou jako Automatické doplňování. Nabízením relevantních návrhů na základě posledních vyhledávání, historie vašeho prohlížeče a dalších kritérií má funkce Autocomplete ušetřit váš čas. Google chce předvídáním toho, co hledáte, zrychlit a zefektivnit váš proces vyhledávání. Některým uživatelům se však tato možnost nelíbí nebo by raději měli větší kontrolu nad výsledky vyhledávání.
Chcete-li funkci prediktivního vyhledávání v prohlížeči Google Chrome zastavit, proveďte následující kroky:
1. Spusťte prohlížeč Google Chrome v počítači.
2. Chcete-li vstoupit do nabídky, klikněte na tři tečky v pravém horním rohu okna prohlížeče.
Krok 3: V rozevírací nabídce vyberte možnost „Nastavení“. 4. Přejděte dolů a kliknutím na „Upřesnit“ získáte přístup k pokročilým nastavením. 5. V části „Soukromí a zabezpečení“ vyberte možnost „Nastavení obsahu“. 6. V kroku 6 klikněte v části „Možnosti obsahu“ na možnost „Automatické dokončování“. V kroku 7 vypněte přepínač vedle položky „Autocomplete searches and URLs“.
Podle těchto kroků můžete získat zpět kontrolu nad svým vyhledáváním vypnutím funkce prediktivního vyhledávání v prohlížeči Google Chrome. Jak se mohu zbavit automatických návrhů ze vstupního pole?
Odstraněním nastavení funkce automatického dokončování v prohlížeči můžete zakázat automatická doporučení, pokud se objeví ve vstupním poli na webové stránce. Uděláte to následujícím způsobem:
1. Klepněte pravým tlačítkem myši na vstupní textové pole, ve kterém se zobrazují automatické návrhy. 2. V kontextové nabídce vyberte možnost „Kontrolovat“. Poté se otevřou nástroje pro vývojáře prohlížeče. 3. V Nástrojích pro vývojáře vyhledejte kód HTML pro vstupní pole.
4. Aktualizujte kód HTML pro vstupní pole tak, aby obsahoval atribut „autocomplete=“off““. 5. Změny provedete stisknutím klávesy Enter.
Proč se mi zobrazují podivná doporučení pro vyhledávání?
1. Automatické doplňování Google bere v úvahu historii vašeho prohlížeče, takže pokud jste vyhledávali nesouvisející témata nebo navštívili webové stránky, mohlo by to mít vliv na obdržené návrhy vyhledávání.
2. Poloha a jazyk: V závislosti na vaší poloze a preferovaném jazyce se může automatické dokončování změnit. Návrhy se mohou lišit, pokud se nacházíte v jiné zemi nebo mluvíte jiným jazykem. 3. Přizpůsobení: Na základě informací z vašich předchozích interakcí, preferencí a zájmů vám Google přizpůsobuje výsledky vyhledávání. To může občas vést k nepředvídaným nebo zvláštním návrhům vyhledávání.
Můžete zkusit vyčistit historii procházení, vypnout personalizované vyhledávání nebo použít režim soukromého procházení a zjistit, zda to něco změní, pokud jsou návrhy vyhledávání neustále podivné nebo nesouvisející.
Závěrem lze říci, že ačkoli ne každý využije možnosti prediktivního vyhledávání Google, může se jednat o nástroj, který šetří čas. Pokud byste chtěli mít nad vyhledáváním větší kontrolu, můžete prediktivní vyhledávání v prohlížeči Google Chrome vypnout a odstranit automatické návrhy ze vstupních oblastí. Pokud se vám zobrazují podivné výsledky vyhledávání, zvažte změnu nastavení nebo vymazání historie procházení. Mějte na paměti, že návrhy vyhledávání může ovlivnit mnoho faktorů, například historie procházení a personalizace.
Aby vyhledávač Google poskytoval uživatelům rychlejší a relevantnější výsledky vyhledávání, používá funkci nazvanou „Předpovídání vyhledávání“, a proto dochází k přesměrování. Google předvídá, co byste mohli hledat, když zadáváte vyhledávací dotaz, a nabízí možnosti v rozbalovací nabídce. Pokud si vyberete navrhovaný dotaz, Google vás okamžitě přesměruje na výsledky vyhledávání. Předvídáním a zobrazováním nejpravděpodobnějších výsledků hledání má tato funkce zlepšit uživatelský komfort a ušetřit čas.
Chcete-li zabránit tomu, aby za vás společnost Google vytvářela předpovědi, můžete provést následující akce: V kroku 1 otevřete svůj oblíbený webový prohlížeč a přejděte na domovskou stránku Google.
2. V pravém dolním rohu stránky klikněte na tlačítko „Nastavení“, které vypadá jako ozubené kolečko. 3. V nabídce možností vyberte možnost „Nastavení vyhledávání“. 4. Vyhledejte pole „Automatické dokončování“ posunutím dolů. 5. Zrušením zaškrtnutí možnosti „Autocomplete predictions“ vypnete automatické předpovědi. 6. Posuňte se dolů a po provedení změn klikněte na tlačítko „Uložit“, aby se změny projevily.
Po provedení těchto pokynů přestane společnost Google nabízet automatické předpovědi při zadávání do vyhledávacího pole.
Chcete-li odstranit předpovědi procházení a zabránit tomu, aby společnost Google předvídala vyhledávání, můžete provést následující akce: Otevřete svůj oblíbený webový prohlížeč a přejděte na domovskou stránku Google uvedenou v kroku 1.
2. Vyberte ikonu „Nastavení“ (viditelnou jako tři svislé tečky) v pravém dolním rohu stránky. 3. V rozevíracím poli vyberte možnost „Nastavení vyhledávání“. 4. Vyhledejte oblast „Automatické dokončování“ ve spodní části a vyberte možnost „Předpovědi automatického dokončování“. 5. Chcete-li předpovědi vyhledávání vypnout, přepněte políčko vedle položky „Autocomplete predictions“. 6. Chcete-li odstranit predikci, vyberte vedle ní tlačítko „Odstranit“. 7. Pokud si přejete odstranit celou historii vyhledávání, klikněte v poli „Delete your search activity“ na možnost „Delete all“.
Podle těchto pokynů můžete vymazat předpovědi surfování a zabránit společnosti Google v doporučování hledaných výrazů na základě historie vašeho prohlížeče.