Chcete zablokovat webovou stránku, abyste zvýšili produktivitu nebo ochránili ostatní či sebe před možným škodlivým obsahem? Pomůžeme vám zabránit zobrazení webové stránky ve výsledcích vyhledávání Google, zablokovat webovou stránku bez použití BlockSite, zablokovat webovou stránku v Safari nebo dokonce trvale zablokovat webovou stránku v prohlížeči. V tomto rozsáhlém článku prozkoumáme řadu technik, které vám pomohou účinně blokovat webové stránky na různých platformách.
K trvalému zákazu zobrazení webové stránky v prohlížeči můžete použít doplňky prohlížeče nebo změnit soubor hosts v počítači. Webové stránky můžete jednoduše zablokovat pomocí rozšíření prohlížeče, jako je BlockSite (k dispozici pro Chrome, Firefox a Edge). Webová stránka bude zakázána po instalaci rozšíření a přidání adresy URL do seznamu blokování. Abyste zabránili zakázání rozšíření, můžete si také vytvořit heslo.
Alternativně můžete změnit soubor hosts v počítači a zakázat webovou stránku. Tuto techniku mohou používat všechny prohlížeče, ale vyžaduje to určité technické znalosti. Webovou stránku můžete účinně zablokovat tak, že její adresu URL přesměrujete na neplatnou IP adresu přidáním záznamu do souboru hosts. Na internetu najdete pokyny pro úpravu souboru hosts, které jsou specifické pro váš operační systém.
Pokud nechcete instalovat rozšíření prohlížeče, jako je BlockSite, můžete webové stránky blokovat pomocí vestavěných funkcí nebo softwaru rodičovské kontroly. Většina současných operačních systémů nabízí funkce rodičovské kontroly, které umožňují omezit přístup k určitým webovým stránkám. Omezení webových stránek lze u uživatelů systému Windows zavést v rámci nastavení Zabezpečení rodiny. Uživatelé počítačů Mac mohou dosáhnout srovnatelných účinků pomocí nástroje Rodičovská kontrola v Předvolbách systému. Pomocí těchto funkcí můžete zakázat webové stránky namísto zásuvných modulů třetích stran. 3. Jak může být webová stránka v Safari zablokována?
Zapnutím vestavěné funkce Rodičovská kontrola v prohlížeči Safari můžete blokovat webové stránky. V počítači Mac otevřete Předvolby systému, zvolte možnost „Rodičovská kontrola“ a vytvořte nový účet nebo zvolte stávající, abyste toho dosáhli. Odtud pak můžete přidat webové stránky do seznamu „Vždy povolit“ nebo „Nikdy nepovolit“. Výběrem možnosti „Nikdy nepovolit“ účinně zabráníte Safari v přístupu k webovým stránkám uvedeným v seznamu.
Ačkoli nelze přímo zakázat webové stránky ve výsledcích vyhledávání Google, lze to provést pomocí rozšíření prohlížeče, rodičovské kontroly nebo softwaru pro filtrování obsahu. Při používání vyhledávače Google nebo jiného vyhledávače můžete zabránit zobrazování některých webových stránek ve výsledcích vyhledávání tím, že je zakážete na úrovni operačního systému nebo prohlížeče.
Závěrem lze říci, že v závislosti na vašich požadavcích a vkusu existuje celá řada způsobů blokování webových stránek. Techniky nabízené v tomto příspěvku by vám měly pomoci dosáhnout preferované úrovně blokování webových stránek, ať už si přejete trvale zablokovat webovou stránku v prohlížeči, vyhnout se použití BlockSite, zablokovat webovou stránku v Safari nebo zabránit zobrazování některých webových stránek ve výsledcích vyhledávání. Vždy si uvědomte, jaké webové stránky se rozhodnete zakázat, a použijte přístup, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
Podle těchto pokynů můžete webovou stránku v prohlížeči Chrome omezit pomocí slov: V kroku 1 otevřete v počítači prohlížeč Google Chrome.
2. Chcete-li vstoupit do nabídky prohlížeče Chrome, klikněte na tři svislé tečky v pravém horním rohu okna prohlížeče. 3. V nabídce vyberte možnost „Nastavení“. 4. Na stránce Nastavení sjeďte dolů a výběrem možnosti „Upřesnit“ odhalte další možnosti. 5. V části „Soukromí a zabezpečení“ vyberte možnost „Nastavení webu“. 6. Chcete-li zobrazit seznam zakázaných webových stránek, klikněte v nastavení webu na možnost „Blokováno“. 7. Po přejití dolů klikněte na tlačítko „Add“ (Přidat) vpravo od oblasti „Blocked“ (Blokované). 8. Do dialogového okna zadejte výraz nebo slova spojená s webovou stránkou, kterou chcete zablokovat. Chcete-li například omezit webové stránky související se sociálními médii, zadejte „sociální média“. 9. Chcete-li přidat blokované slovo, klikněte na tlačítko „Přidat“.
10. Od tohoto okamžiku bude Chrome blokovat všechny webové stránky s omezeným slovem v adrese URL. Upozorňujeme, že tato metoda nemusí být dokonalá a může potenciálně blokovat webové stránky, které obsahují zadané výrazy, ale nesouvisí s požadovanou webovou stránkou, protože zakáže webové stránky na základě konkrétních slov.
Ano, webovou stránku je možné zablokovat trvale. Přístupu k webové stránce v určitém zařízení nebo síti můžete účinně zabránit použitím různých technik, včetně úpravy souboru hosts, konfigurace nastavení směrovače, použití specializovaného softwaru nebo rozšíření prohlížeče nebo úpravy souboru hosts. Upozorňujeme však, že v závislosti na použitém zařízení nebo konfiguraci sítě se mohou přesné metody trvalého zablokování webové stránky měnit.
Pro trvalé zařazení nežádoucích webových stránek na černou listinu můžete provést následující kroky: Využijte software rodičovské kontroly tím, že jej nainstalujete a nakonfigurujete ve své síti nebo zařízení. Pomocí těchto aplikací můžete omezit přístup k určitým webovým stránkám na základě druhu obsahu, který obsahují. Abyste zajistili účinnost nastavení blokování, můžete také vytvořit uživatelské profily a stanovit časové limity. Soubor hosts je místní soubor v počítači, který převádí názvy domén na IP adresy.
2. Úpravou tohoto souboru můžete účinně zakázat přístup k některým webovým stránkám a nasměrovat je na nesprávnou IP adresu. Změna souboru hosts však vyžaduje značné technické znalosti a obvykle se provádí pro jednotlivá zařízení.
3. Využijte doplňky prohlížeče Existuje mnoho doplňků a rozšíření prohlížeče, které mohou blokovat určité webové stránky. Jednou z dodatečných funkcí, které tato rozšíření často nabízejí, je například ochrana heslem, aby uživatelé nemohli vypnout nastavení blokování. Hledejte důvěryhodné doplňky, jako je „Block Site“ nebo „BlockSite“ pro Chrome nebo Firefox.
4. Blokování na úrovni směrovače: K blokování webových stránek na všech zařízeních připojených k domácí síti můžete použít nastavení směrovače. Nastavení týkající se blokování webových stránek nebo filtrování obsahu hledejte na konfigurační stránce směrovače, která je obvykle přístupná pomocí webového prohlížeče. Jakékoli zařízení připojené k síti nebude moci navštívit žádnou z webových stránek, které přidáte do seznamu blokovaných stránek.
Mějte na paměti, že specializovaní uživatelé mohou objevit způsoby, jak tato blokovací omezení obejít. Chcete-li dosáhnout účinného omezení webových stránek, je nutné kombinovat různé techniky a často aktualizovat nastavení blokování.