Jak vypalovat soubory na CD na Macu

Vypalování souborů na CD na Macu je snadný a praktický způsob vytváření záloh, distribuce souborů nebo vytváření hudebních CD. V tomto příspěvku vás provedeme vypalováním souborů na CD v počítači Mac a uvedeme alternativní techniky pro ty, kteří nemají jednotku CD nebo nechtějí používat iTunes. 1. Vypalování souborů na CD pomocí počítače Mac: Pro vypálení souborů na CD v počítači Mac lze použít níže uvedené kroky: 1. Vložte prázdný disk CD do jednotky CD počítače Mac. 2. Zobrazí se vyskakovací okno s dotazem, co chcete s CD udělat. Jednoduše klikněte na „Otevřít Finder“. 3. V novém okně Finderu vyhledejte soubory, které chcete na CD vypálit. 4. Přetáhněte soubory do okna pro CD, které se zobrazí na pracovní ploše. 5. Po přidání všech souborů, které chcete vypálit, klikněte na tlačítko „Vypálit“ v pravém horním rohu okna Finderu. 6. Zobrazí se okno s žádostí o potvrzení. Po výběru rychlosti vypalování klikněte na tlačítko „Vypálit“. Pro uživatele počítačů Mac bez jednotky CD existují alternativní způsoby vypalování souborů na CD.

2. Vypalování CD v počítači Mac bez jednotky CD. Jednou z alternativ je využití externí jednotky USB CD/DVD. Chcete-li vypálit soubory na CD, stačí připojit jednotku k počítači Mac a postupovat podle výše uvedených pokynů.

Další možností je použití funkce Remote Disc v systému Mac OS X. Pomocí této funkce můžete sdílet jednotku CD nebo DVD jiného počítače Mac nebo Windows. Chcete-li použít funkci Remote Disc, postupujte podle následujících kroků:

1. Na počítači Mac bez jednotky CD otevřete „Předvolby systému“ a vyberte možnost „Sdílení“. Chcete-li funkci aktivovat, zaškrtněte v druhém kroku políčko vedle položky „DVD nebo CD Sharing“. 3. 2. Vložte CD do počítače Mac vybaveného CD mechanikou a spusťte „System Preferences“. 3. Vložte CD do počítače Mac vybaveného CD mechanikou a spusťte „System Preferences“. Ve čtvrtém kroku vyberte „CD a DVD“ a poté zaškrtněte políčko vedle „Zeptat se mě, co mám dělat“. 5. Poté otevřete okno Finderu na Macu bez CD mechaniky a v postranním panelu zvolte „Remote Disc“. V seznamu se objeví CD nebo DVD z druhého Macu. Soubory můžete zkopírovat na plochu svého Macu nebo do libovolného jiného umístění tak, že na ně dvakrát kliknete a získáte k nim přístup.

7. Po zkopírování souborů je vypalte na CD podle pokynů v předchozí části. 3. Použití aplikace Vypalování v počítači Mac:

Pokud byste pro vypalování disků CD raději využili konkrétní aplikaci v počítači Mac, můžete použít aplikaci Vypalování. Postup je následující:

Krok 1: Stáhněte a nainstalujte aplikaci Burn z obchodu Mac App Store nebo z oficiálních webových stránek. 2. Otevřete aplikaci Burn a vyberte kartu „Data“. 3. Soubory, které chcete vypálit, vložte do okna aplikace Burn přetažením. 4. Přetažením souborů po aplikaci je uspořádejte ve správném pořadí. 5. Klepnutím v pravém dolním rohu okna vyberte možnost „Burn“ (Vypálit). Objeví se vyskakovací okno,

6. Klikněte na tlačítko „Vypálit“. Vyberte jednotku CD a poté zvolte „Vypálit“. Vypalování disku CD bez aplikace iTunes:

I když jsou iTunes oblíbenou možností pro vypalování hudebních CD v počítači Mac, můžete také použít Roxio Toast nebo jiné programy třetích stran, jako je Burn. Vypálit CD bez iTunes podle pokynů nabízených příslušnými aplikacemi.

Nakonec existují dva způsoby vypalování souborů na CD v počítači Mac: pomocí vestavěného nástroje Finder nebo prostřednictvím programů třetích stran, jako je například Burn. Pro osoby bez CD mechaniky existují alternativy, například použití externího USB disku nebo funkce Remote Disc. Vyberte si techniku, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a pak využijte toho, jak jednoduché je vytvořit CD pro sdílení nebo zálohování.

FAQ
Proč nemohu vypalovat na disk?

Je možné, že na Macu nebudete moci vypalovat soubory na disk z několika důvodů. Zde je několik takových důvodů, které je třeba vzít v úvahu: Nepodporovaný formát disku: Než budete pokračovat, zkontrolujte, zda je disk, na který se pokoušíte vypálit data, vhodný pro váš Mac. Dávejte pozor, abyste použili typ disku, který váš Mac podporuje, protože různé modely Maců podporují různé formáty disků. 2. Externí disková jednotka, která není kompatibilní s vaším modelem Macu. Pokud používáte externí diskovou jednotku, ujistěte se, že je. Kompatibilitu znovu ověřte, protože některé starší modely Maců nemusí podporovat konkrétní externí diskové jednotky. 3. Poškrábané, poškozené nebo nekvalitní disky: Pokud je disk, na který se pokoušíte vypálit, poškrábaný, poškozený nebo nekvalitní, nemusí fungovat správně. Zkontrolujte jiný disk DVD, abyste zjistili, zda problém přetrvává. 4. Nedostatek místa na disku: Než se pokusíte na disk vypálit větší množství dat, zkontrolujte, zda je na disku dostatek volného místa. Pokud jsou vaše soubory větší než kapacita disku CD, bude možná nutné použít místo nich disk DVD nebo Blu-ray. Disky CD mají obvykle menší úložnou kapacitu než disky DVD nebo Blu-ray. 5. Zastaralý software: Zkontrolujte, zda jsou operační systém a vypalovací aplikace Macu aktuální. Nekompatibilní software může občas znemožnit vypalování souborů na CD a způsobit problémy s kompatibilitou.

Pokud žádné z těchto řešení nevede k odstranění problému, mohlo by být prospěšné znovu kontaktovat podporu společnosti Apple nebo požádat o radu kvalifikovaného technika.

Jaký software se používá k vypalování CD?

při vypalování souborů na CD v počítači Mac využijte již nainstalovaný software „Finder“. Nástroj „Vypálit disk“ programu Finder umožňuje přetažením souborů na prázdné CD vytvořit CD.

Jak vypálím dokument?

Toto jsou postupy, které je třeba dodržet při vypalování dokumentu na CD v počítači Mac: 1. Vložte prázdné CD do jednotky CD/DVD v počítači Mac. 2. Vyhledejte soubor, který chcete vypálit, a potvrďte, že je v počítači Mac uložen. 3. Po výběru dokumentu na něj klikněte pravým tlačítkem myši. Z kontextové nabídky vyberte možnost „Vypálit [název dokumentu] na disk“. Alternativně můžete soubor přetáhnout na ikonu jednotky CD/DVD na ploše. 4. Zobrazí se vyskakovací okno umožňující změnit možnosti vypalování. Můžete vybrat formát disku (často „Audio CD“ nebo „Data CD“ pro dokumenty), rychlost vypalování a případně název disku. 5. Po výběru preferovaných parametrů stiskněte tlačítko „Vypálit“. 6. Jak se proces vypalování rozbíhá, zobrazí se ukazatel průběhu. Před vyjmutím disku CD počkejte, dokud procedura neskončí. 7. Po dokončení procedury vypalování bude disk CD okamžitě vysunut a vy budete mít k dispozici čerstvě vytvořený disk CD, který obsahuje váš dokument.

Mějte na paměti, že v závislosti na verzi systému macOS, kterou používáte, se tento postup může mírně změnit, ale hlavní procesy by měly být srovnatelné.