Jak vymazat mezipaměť Internet Exploreru a zrychlit prohlížení

Známým webovým prohlížečem s dlouhou historií je Internet Explorer. Mnoho jednotlivců jej i přes konkurenci ostatních prohlížečů nadále používá pro své potřeby prohlížení webu. Mezipaměť prohlížeče Internet Explorer má však tendenci časem hromadit odpad, což může způsobit pomalejší procházení. V tomto příspěvku se podíváme na to, jak vymazat mezipaměť v aplikaci Internet Explorer, a nabídneme návrhy, jak prohlížení zrychlit.

V aplikaci Internet Explorer 11 je odstranění mezipaměti jednoduchým postupem. Zde je uveden postup, jak na to:

1. Spusťte aplikaci Internet Explorer a vyberte ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu okna. Poté se zobrazí nabídka Nástroje.

2. V nabídce Nástroje vyberte možnost „Bezpečnost“ a poté klikněte na možnost „Odstranit historii procházení“. Můžete také použít klávesovou zkratku „Ctrl + Shift + Delete“. 3. Ujistěte se, že je v okně „Odstranit historii procházení“ zaškrtnuto políčko vedle položky „Dočasné internetové soubory a soubory webových stránek“. V případě potřeby se můžete rozhodnout odstranit i další informace o prohlížení, jako jsou soubory cookie a historie. 4. Chcete-li vymazat mezipaměť, klikněte na možnost „Odstranit“. Pokud máte velkou mezipaměť, může tato operace nějakou dobu trvat.

Po vymazání mezipaměti byste měli pozorovat zlepšení výkonu aplikace Internet Explorer. Můžete však podniknout další kroky, aby bylo prohlížení ještě rychlejší.

Rychlejšímu běhu aplikace Internet Explorer může pomoci hardwarová akcelerace. Tato funkce zrychluje grafiku a další vizuální aspekty na webových stránkách využitím hardwaru v počítači. Hardwarová akcelerace je povolena:

1. Spusťte aplikaci Internet Explorer a vyberte ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu obrazovky.

2. V nabídce Nástroje vyberte možnost „Možnosti internetu“.

3. V okně „Možnosti Internetu“ vyberte kartu „Upřesnit“. 4. Přejděte dolů a po dosažení sekce „Akcelerovaná grafika“ zaškrtněte políčko vedle položky „Použít softwarové vykreslování namísto vykreslování pomocí GPU“. 5. Aby se změny projevily, klikněte na tlačítko „Použít“ a poté restartujte aplikaci Internet Explorer.

Dalším způsobem, jak zrychlit Internet Explorer 11 v systému Windows 10, je zakázání nepotřebných doplňků a panelů nástrojů. Tyto doplňky mohou spotřebovávat systémové prostředky a znesnadňovat procházení. Otevřete aplikaci Internet Explorer a vyberte ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu pro správu doplňků.

2. V nabídce Nástroje vyberte možnost „Spravovat doplňky“. 3. V okně „Správa doplňků“ můžete zakázat nebo odebrat všechny doplňky nebo panely nástrojů, které nepotřebujete. Jednoduše vyberte doplněk a v nabídce vyberte možnost „Zakázat“ nebo „Odebrat“.

4. Aby byly změny účinné, restartujte aplikaci Internet Explorer.

Kromě provedení výše uvedených úkonů je velmi důležité udržovat aktualizovanou verzi aplikace Internet Explorer. Společnost Microsoft neustále poskytuje opravy a aktualizace s cílem zvýšit zabezpečení a výkon. Otevřete aplikaci Internet Explorer a výběrem ikony ozubeného kola v pravém horním rohu ji aktualizujte.

1.

2. V nabídce Nástroje klikněte na položku „O aplikaci Internet Explorer“. 3. V okně „O aplikaci Internet Explorer“ můžete zobrazit nejnovější verzi aplikace Internet Explorer. Budete vyzváni k instalaci aktualizací, pokud jsou k dispozici. 4. Chcete-li aktualizovat aplikaci Internet Explorer na nejnovější verzi, řiďte se pokyny na obrazovce.

Podle těchto pokynů můžete aktualizovat prohlížeč, spravovat doplňky, povolit hardwarovou akceleraci a vymazat mezipaměť aplikace Internet Explorer. Provedením těchto kroků můžete zrychlit procházení a zajistit správné fungování aplikace Internet Explorer v počítači se systémem Windows 10.

FAQ
Kde se nachází mezipaměť aplikace Internet Explorer?

Na pevném disku počítače se nachází jedinečná složka, ve které je uložena mezipaměť aplikace Internet Explorer. Složka mezipaměti se obvykle nachází na adrese „C:Users[Vaše uživatelské jméno]AppDataLocalMicrosoftWindowsINetCache“. Mějte však na paměti, že umístění se může měnit v závislosti na operačním systému a uživatelských preferencích.

Vymaže klávesa Ctrl F5 mezipaměť?

Klávesová zkratka Ctrl+F5 má speciální účel, ale lze ji použít k vyprázdnění mezipaměti. Namísto úplného vymazání mezipaměti provede Internet Explorer po stisknutí kláves Ctrl+F5 „tvrdé obnovení“. To pomáhá zajistit, že čtete nejnovější verzi webové stránky, protože místo použití mezipaměti znovu načte aktuální webovou stránku. Na rozdíl od jiných přístupů nedochází k úplnému odstranění mezipaměti. Pokud chcete mezipaměť v aplikaci Internet Explorer zcela vymazat, můžete přejít do nabídky nastavení nebo možností a vybrat potřebnou možnost.

Proč je Internet Explorer tak zpožděný?

Příčinou občasného zpomalení aplikace Internet Explorer může být několik faktorů. Následují některé typické příčiny tohoto problému: Při návštěvě internetu ukládá aplikace Internet Explorer do mezipaměti dočasné soubory, obrázky a data stránek.

1. Hromadění mezipaměti. Pokud dojde k přetížení této mezipaměti, může časem dojít ke zpomalení výkonu.

2. Zastaralá verze aplikace Internet Explorer: Verze prohlížeče Internet Explorer starší než 10 mohou způsobovat pomalé procházení. Aktualizace často obsahují vylepšení výkonu a opravy chyb, které mohou zlepšit surfování. Příliš mnoho doplňků: Internet Explorer umožňuje instalaci řady doplňků, včetně panelů nástrojů, rozšíření a zásuvných modulů. Přidání příliš mnoha doplňků však může způsobit, že prohlížeč poběží mnohem pomaleji, protože každý z nich zvyšuje množství zpracování, které je třeba provést. 4. Zastaralý nebo nekompatibilní software: Některé aplikace, které máte v počítači nainstalovány, nemusí být s prohlížečem Internet Explorer kompatibilní. V důsledku toho mohou vznikat konflikty a výkon se může zpomalit. 5. Malware nebo viry: Vlivem škodlivého softwaru nebo virů může být výkon aplikace Internet Explorer negativně ovlivněn, takže je pomalá a nereaguje.

Pro řešení těchto problémů a zvýšení výkonu prohlížeče Internet Explorer se doporučuje pravidelně vymazávat mezipaměť, aktualizovat prohlížeč na nejnovější verzi, odstraňovat zbytečné doplňky, ujistit se, že je veškerý software aktuální, a provádět pravidelné antivirové kontroly za účelem vyhledání a odstranění škodlivého softwaru nebo virů.