Jak vyhledávat vlastní tweety

Jak najít staré tweety?
Hledat se dá prostřednictvím klíčových slov nebo hashtagů, k dispozici je omezení podle použité řeči (češtinu mezi nimi bohužel nenajdete) nebo data. Vyhledané tweety se pak zobrazují ve výsledcích hledání na kartě „Vše“. Plný index je přístupný jak na webu, tak v aplikacích pro iOS a Android.
Další informace najdete na www.lupa.cz

Není překvapením, že se Twitter stal oblíbeným médiem pro vyjadřování myšlenek, názorů a diskuse, vzhledem k tomu, jak platformy sociálních médií stále dominují naší online přítomnosti. Najít určitý tweet z minulosti může být obtížné vzhledem k nárůstu množství tweetů, které zveřejňujeme. V tomto článku se podíváme na to, jak efektivně vyhledávat vlastní tweety, a budeme řešit některé často kladené problémy. Proč nemohu vyhledat své předchozí tweety?

Uživatelé Twitteru často vyjadřují roztrpčení nad tím, že nemohou vyhledávat v minulých tweetech. Pomocí výchozí vyhledávací funkce Twitteru můžete vyhledávat pouze tweety z posledních několika dnů. Toto omezení je většinou způsobeno technickými důvody. Vzhledem k milionům tweetů zveřejňovaných každý den spravuje Twitter obrovské množství dat. Platforma často dává ve výsledcích vyhledávání přednost posledním tweetům, aby zachovala efektivní výkon. Lze v historii vyhledat staré tweety podle data?

Existují řešení, jak obejít skutečnost, že primární vyhledávací nástroj Twitteru neumožňuje vyhledávat starší tweety podle data. Jednou z účinných metod je využití softwaru třetích stran vytvořeného přímo pro zkoumání archivů Twitteru. Pomocí nástrojů jako TweetDeck, Tweepi nebo Twitter Advanced Search můžete vyhledávat tweety z určitého časového rozmezí a výsledky můžete dokonce filtrovat podle klíčových slov, hashtagů nebo uživatelů. Který tweet je nejstarší?

Nejstarší dosud existující tweet je často zdrojem zájmu. Vůbec první tweet odeslal 21. března 2006 Jack Dorsey, generální ředitel společnosti Twitter. Zpráva zněla: „Právě nastavuji svůj twttr“. Jak vyhledat konkrétní tweet podle uživatele? Tento tweet posloužil jako katalyzátor revoluce sociálních médií, která změní způsob komunikace a sdílení informací.

Vestavěný vyhledávací nástroj Twitteru může být užitečný, pokud se snažíte najít určitý tweet odeslaný konkrétním uživatelem. Stačí zadat uživatelské jméno požadovaného účtu, za nímž následuje mezera, hledané výrazy a poté uživatelské jméno účtu. Tímto způsobem budou výsledky vyhledávání filtrovány tak, aby zobrazovaly pouze tweety od dané osoby, které obsahují zadané termíny nebo fráze.

Závěrem lze říci, že vzhledem k omezené funkci vyhledávání na Twitteru může být vyhledávání vlastních tweetů obtížné. Pomocí aplikací třetích stran a specializovaných vyhledávacích algoritmů však můžete efektivně vyhledávat své minulé tweety podle data, fráze nebo dokonce uživatele. Pamatujte, že použití nástrojů třetích stran přinese přesnější a důkladnější výsledky než použití původního vyhledávacího pole Twitteru, které zobrazuje pouze poslední tweety. Šťastné hledání!

FAQ
Jaký je největší tweet všech dob?

Podle počtu retweetů zveřejnil nejpopulárnější tweet všech dob japonský milionář Yusaku Maezawa. Maezawa 5. ledna 2019 požádal o retweetnutí svého příspěvku, aby mohl vyhrát jeden milion jenů (asi 9 200 dolarů). Tento dosud nejretušovanější tweet se okamžitě stal virálním a získal více než 4,68 milionu retweetů.

Jak přejít na svůj první tweet?

Na svůj první tweet se můžete posunout následujícím způsobem: 1. Přihlaste se do webového prohlížeče a spusťte svůj účet na Twitteru.

2. Chcete-li se dostat na svou profilovou stránku, klikněte na svou profilovou fotografii nebo na odkaz „Profil“ v pravém horním rohu. 3. Na stránce svého profilu vyhledejte záložku „Tweets“ (Tweety) a klikněte na ni. Všechny vaše tweety se zobrazí v chronologickém pořadí, přičemž nejnovější tweety se zobrazí jako první. 4. Twitter bude automaticky načítat nové tweety při posouvání dolů. Než se zastavíte, posuňte se až k poslednímu tweetu. 5. Až se dostanete na konec, měl by být vidět váš první tweet. Pokud máte hodně tweetů, může chvíli trvat, než se dostanete k prvnímu tweetu, buďte proto trpěliví. Navíc se může stát, že nebudete mít přístup ke smazaným tweetům prostřednictvím rolování, pokud jste tak učinili v minulosti. Chcete-li za takových okolností najít některé dřívější tweety, budete možná muset použít nástroje třetích stran nebo sofistikované funkce vyhledávání Twitteru.

Kdo tweetoval jako první?

Abyste zjistili, kdo tweetoval jako první, museli byste znát daný tweet. Bez znalosti kontextu tweetu nebo případných zmíněných uživatelských jmen není možné zjistit, kdo tweetoval jako první, pouze na základě názvu článku „Jak vyhledávat vlastní tweety“.

Můžete prohledávat své vlastní tweety?

Na Twitteru můžete vyhledávat ve svých vlastních tweetech. Pomocí funkce vyhledávání na Twitteru můžete lovit konkrétní tweety z vlastního účtu. Pro vyhledávání ve vlastních tweetech postupujte podle následujících kroků:

1. Přihlaste se ke svému účtu na Twitteru návštěvou webové stránky nebo stažením mobilní aplikace.

2. Vyhledávací panel najdete v horní části webové stránky Twitteru. Klepněte na ikonu lupy, která se nachází ve spodní části mobilní aplikace.

3. Zadejte výraz nebo frázi, kterou chcete vyhledat ve svých tweetech, za své uživatelské jméno (například @vašeuživatelskéjméno). 4. Jakmile začnete psát, Twitter vám nabídne návrhy a automaticky doplněné alternativy. Máte dvě možnosti: vybrat jedno z navrhovaných hledání nebo pokračovat v psaní.

5. Chcete-li zobrazit výsledky, stiskněte klávesu Enter nebo klepněte na ikonu vyhledávání. Při vyhledávání na Twitteru se zobrazí seznam vlastních tweetů, které odpovídají zadaným kritériím.

Pomocí této funkce můžete rychle vyhledávat a nacházet vlastní tweety na základě konkrétních slov, frází nebo dokonce hashtagů.

Vlastním své vlastní tweety?

Odeslané tweety jsou vaším vlastnictvím. Autorská práva na své tweety si ponecháváte, protože jste to byli vy, kdo je původně vytvořil. Jinými slovy, můžete rozhodnout, kdo může vaše tweety číst, reagovat na ně a vyhledávat je. Zásadní je mít na paměti, že jakmile tweet zveřejníte, ostatní ho již mohou sledovat nebo se do něj zapojit. Podmínky služby Twitter navíc určují, jak mohou vaše tweety používat a prezentovat.